Νίκη στα χαρτιά για τους Buzzer Beaters

Το τελευταίο παιχνίδι του Α’ Ομίλου, για την πρώτη φάση του ανοιχτού τουρνουά, δεν έληξε ποτέ!

Οι Buzzer Beaters πήραν τη νίκη στα χαρτιά, με σκορ 20-0, καθώς το Κολλέγιο Ρόδου αποφάσισε ν’ αποχωρήσει τρία λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης κι ενώ ο ηλεκτρονικός πίνακας έδειχνε εκείνη τη στιγμή 55-33, υπέρ των Buzzer.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της οργανωτικής επιτροπής, «στα 3,03 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα η ομάδα Β! (Κολλέγιο Ρόδου) αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο και δεν δέχτηκε να συνεχίσει τον αγώνα διαμαρτυρόμενοι. Βάσει αυτού, ο αγώνας κατακυρώνεται της Α! ομάδας (Buzzer Beaters) με σκορ 20-0. Οι διαιτητές Νικηφορίδης Σταύρος και Αρνάς Αναστάσιος».