Στην Εθνική ο Παθιάκης

Η πόλη της Σπάρτης θα φιλοξενήσει για πρώτη φορά τη διεθνή συνάντηση Παίδων και Κορασίδων μεταξύ των εθνικών ομάδων στίβου Ελλάδας και Κύπρου στις 2 και 3 Αυγούστου.

Στη συνάντηση μετέχουν δύο αθλητές-αθλήτριες από κάθε χώρα σε κάθε αγώνισμα ενώ η σύνθεση της ομάδας υπάρχει παρακάτω.

Να σημειωθεί ότι στη σύνθεση της ομάδας περιλαμβάνονται και οι αθλητές-αθλήτριες των συνθέτων αγωνισμάτων. Είναι πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο και καλύπτεται έτσι το κενό που υπήρχε, αφού έως τώρα ήταν οι μοναδικοί νικητές Πανελληνίων Αγώνων χωρίς τη συμμετοχή τους σε διεθνή αγώνα.
Το οργανωτικό πλαίσιο για τις μετακινήσεις των αθλητών-αθλητριών και άλλων λεπτομερειών για τη συνάντηση θα ανακοινωθεί τις επόμενες ημέρες.

Από δωδεκανησιακής πλευράς θα συμμετάσχει ο Αλέξανδρος Παθιάκης του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 με πολύ καλή παρουσία γενικότερα φέτος στο επί κοντώ. Σε κάθε περίπτωση, η προσπάθεια του συλλόγου από την Κάμειρο για την ανάπτυξη του αγωνίσματος την τελευταία τετραετία τουλάχιστον στο νησί, πιάνει τόπο, αφού αθλητές του, είναι μέλη των εθνικών ομάδων.

Η αναλυτική αποστολή:

ΠΑΙΔΕΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ. ΓΕΝ.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

100m

ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2002

ΓΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΣΚΑ

ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2001

ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤ/ΝΗΣ

200m

ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 

2000

ΑΠΣ ΔΙΟΜΙΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

2000

ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

400m

ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ

2000

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΠΟΤΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

2000

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

800m

ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ

2000

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΠΑΠΑΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2000

ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

1.500m

ΤΣΙΡΑΚΗΣ ΑΔΑΜ 

2000

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ/ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2001

ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3.000m

ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

2002

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 

ΡΑΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

2000

ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 

110m H

ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

2001

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2002

ΓΣ ΕΔΕΣΣΑΣ

400m H

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 

2000

ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 

ΣΚΟΡΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2000

ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ

2.000m Φ.Ε.

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ 

2000

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

2001

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 

Ύψος 

ΚΟΥΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

2000

ΑΕΚ 

ΤΣΑΝΤΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 

2000

ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 

Κοντώ

ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

2000

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 

2001

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

Μήκος

ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

2000

ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝ/ΤΣΩΝ

ΦΑΪΚΟΓΛΟΥ ΓΚΑΛΗΠ 

2002

ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

Τριπλούν

ΑΥΘΙΝΟΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

2000

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΦΕΙΔΑΝΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

2000

ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ

Σφαίρα

ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2000

ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

ΚΩΤΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

2001

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Δίσκος

ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2000

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

ΓΕΝNΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 

2002

ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

Ακόντιο

ΠΑΠΑΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 

2000

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

ΤΑΤΣΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 

2000

ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

Σφύρα 

ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2000

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

ΣΑΝΑΪΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

2000

ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ

ΔΕΚΑΘΛΟ 

ΜΑΤΖΙΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 

2000

ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝ/ΤΣΩΝ

ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

2001

ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

 

 

 

 

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

 

 

 

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

100m

ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ

2000

ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ 

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΚΕΛΛΑ-ΚΑΛΛΙΟΠΗ

2000

ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ  

200m

ΚΡΙΜΙΤΣΑ ΛΥΔΙΑ

2002

ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ

ΤΖΟΝΣΟΝ ΝΟΡΙΑΓΙΑ/ΚΑΘΡΙΝ 

2001

ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 

400m

ΠΕΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΒΕΝΕΤΙΑ

2001

ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΨΥΛΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

2002

ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

800m

ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 

2002

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 

ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ

2001

ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ

1.500m

ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 

2002

ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΚΑΠΕΤΑΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΒΙΚΤΩΡΙΑ

2000

ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

3.000m

ΚΑΣΚΑΝΙΩΤΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ/ΧΡΙΣΤΙΝΑ

2001

ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 

2001

ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

100m H

ΡΕΧΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 

2000

ΓΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤ/ΝΗΣ

ΣΑΡΑΚΗΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 

2001

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 

400m H

ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΕΛΛΗ

2000

ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ

ΛΟΠΠΙΝΕ ΜΠΕΑΤΡΙΣ

2000

ΟΦΗ 

2.000m Steeple

ΜΟΥΡΟΥΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 

2000

ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΤΣΑΓΓΟΥΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ

2001

ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

Ύψος 

ΠΑΔΙΩΤΗ ΑΛΙΚΗ ΜΑΡΙΑ 

2000

ΑΟ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ /ΙΩΑΝΝΑ

2001

ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Μήκος

ΧΑΪΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 

2000

ΕΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 

ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2003

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 

Τριπλούν

ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

2000

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 

ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2001

ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ

Κοντώ

ΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ 

2002

ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ

ΚΟΝΤΟΔΗΜΑ ΝΙΚΗ 

2000

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Σφαίρα

ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ ΑΝΤΡΙΑΝΑ 

2000

ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΒΑΝ ΝΤΕ ΣΑΝΤΕ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ

2000

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Δίσκος

ΦΡΑΓΓΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 

2002

ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

ΜΠΕΡΤΣΙΜΑ ΕΛΕΝΗ/ΜΑΡΙΑ 

2001

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

Ακόντιο

ΤΖΕΝΓΚΟ ΕΛΙΝΑ 

2002

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 

2001

ΑΟ ΚΥΚΟΝΟΥ

Σφύρα

ΦΡΙΓΓΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

2002

ΓΣ ΘΡΑΚ/ΝΩΝ Ι. ΔΑΣΚ/ΚΗ

ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

2001

ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ

ΕΠΤΑΘΛΟ

ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 

2001

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ

ΤΣΙΑΜΠΕΡΑ ΜΑΡΙΑ

2001

ΑΣ ΠΥΡΟΣ ΔΗΜΑΣ