Από το πρωί στον αγώνα. Ξεκίνημα σήμερα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων-Παγκορασίδων α’ στη Χαλκίδα

Με τα προκριματικά του αγωνίσματος της σφύρας Παμπαίδων Α’ ξεκινάει σήμερα το πρωί 8.30 στη Χαλκίδα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων α’ για το Νότιο όμιλό του. Οι Δωδεκανήσιοι  θα είναι παρόντες σε πολλά αγωνίσματα και θα επιδιώξουν πλασαρίσματα ψηλά αλλά και διεκδίκηση μεταλλίων, έχοντας κάποιοι και το χαρακτηρισμό του φαβορί.

Οι αγώνες του Βορείου Ομίλου θα γίνουν στην Καβάλα ενώ στο Νότο συμμετέχουν σύλλογοι στίβου των ΕΑΣ από Περιφέρεια  Πελοποννήσου,  Βόρεια Πελοπόννησο,  Πειραιά, Αθήνα, Νοτιοδυτική Αττική, Δυτική Αττική, Λέσβο,  Χίο – Σάμο,  Κυκλάδες,  Δωδεκάνησα,  Κρήτη και Βοιωτία – Εύβοια.

 

Η δωδεκανησιακή αποστολή:

Παμπαίδες α’

Παύλος Τηλιακός (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ.

Μηνάς Καπλάνογλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ., 4χ80

Γεώργιος Κώτσης (Εύδαμος Κω) 600μ., ύψος

Ιωάννης Σαββίγκος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 1000μ., 4χ80

Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 3000μ.

Παντελεήμων Κώστας (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 100μ. μ’ εμπόδια, 4χ80

Κωνσταντίνος Παρτσανάκης (Εύδαμος Κω) 100μ. μ’ εμπόδια, ακόντιο

Γεώργιος Τρικοίλης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ. μ’ εμπόδια, επί κοντώ

Νικόλαος Αγγελής (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ80

Γεώργιος Αβδελίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ80

Γεώργιος Μουζάκης (Εύδαμος Κω) σφαίρα, ακόντιο

Σωτήριος Χατζηγεωργίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα

Γεώργιος Παντελίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

 

Παγκορασίδες α’

Αλεξάνδρα Μυτιληνιού (Ιπποκράτης ο Κώος) 80μ., 4χ80

Ανθούλα Σταυρούλη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 80μ.

Όλγα Σαββάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 150μ., 4χ300

Δομινίκη Χατζηνικολάου (Εύδαμος Κω) 150μ.

Μυριάμ Μανσούρ (Εύδαμος Κω) 150μ., μήκος

Ειρήνη Τσίγκου (Νίκη Ρόδου) 150μ.

Γεωργία Παραστατίδου (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 300μ.

Φωτεινή Σαββάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ., 4χ300

Δωροθέα Πλιάκα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 300μ., μήκος

Ιόνα Κίκους (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ., 4χ300

Σιντίκα Χουσεΐν (ΑΟ Σταματίου) 600μ.

Ευαγγελία Μπαϊράμη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 1000μ., 4χ300

Ιωάννα Χρηστοφή (Εύδαμος Κω) 80μ. μ’ εμπόδια, μήκος

Μαρία Μπινόγλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ. μ’ εμπόδια, 4χ80

Ναταλία Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα

Φωτεινή Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) πένταθλο

Ελμπιόνα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) πένταθλο

Λάουρα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) πένταθλο

Αρετή Σιμιτζή (ΑΟ Καλλιπάτειρα) πένταθλο

Φιλοθέη Φραζή (Εύδαμος Κω) πένταθλο

Ελένη Παλαιού (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Ελπίδα Αναστασιάδη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Θεοδώρα Μαρίνοβα (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80

Αικατερίνη Μαλάκη (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80

Χάβα Ντέλιου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Κωνσταντίνα Βασιλειάδη (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80

Ήρα Μαμουζέλλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Βαλασία Παπαδοπούλου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300

Παρασκευή Μανωλάκη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300

Μαρία Τουρλούγκου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300

Αναστασία Παπαντωνίου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300

 

Το τροποποιημένο ωρολόγιο πρόγραμμα του Νοτίου Ομίλου 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  15 / 7 / 17  ΠΡΩΙ – 

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

ΟΡΙΑ

08.30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

43.00 μ.

 

08.30

ΜΗΚΟΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

5.70 μ.

09.00

100μ. ΕΜΠ

ΕΞΑΘΛΟΥ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

 

 

09.00

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

2.70 μ.

09.20

80μ. ΕΜΠ

ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

 

 

09.30

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

33.00 μ.

09.40

300μ. ΕΜΠ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

09.45

ΜΗΚΟΣ

ΕΞΑΘΛΟΥ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

 

 

10.00

300μ. ΕΜΠ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

10.20

300μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

10.30

ΜΗΚΟΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ(ΓΚΡΟΥΠ 1)

4.90 μ.

10.30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

13.00 μ.

10.30

ΥΨΟΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

     1.65 μ.

10.40

300μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

11.30

ΜΗΚΟΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ(ΓΚΡΟΥΠ 2)

4.90 μ.

11.30

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

27.00 μ.

 

12.20

ΜΗΚΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

 

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  15 / 7 /  2017– ΑΠΟΓΕΥΜΑ

 

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

ΟΡΙΑ

16.30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΕΞΑΘΛΟΥ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

 

 

16.30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

16.45

ΥΨΟΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

17.00

ΜΗΚΟΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.15

300μ. ΕΜΠ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

17.20

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

 

17.30

300μ. ΕΜΠ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

17.30

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

17.45

300μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

17.45

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18.00

300μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

18.15

600μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

18.30

600μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

18.30

ΜΗΚΟΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

18.30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

18.45

1.000μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

18.45

ΥΨΟΣ

ΕΞΑΘΛΟΥ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

 

 

18.45

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

 

19.00

1.000μ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

19.15

2.000μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

19.40

4 Χ 80μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

19.45

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19.55

4 Χ 80μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

20.20

5.000μ.

ΒΑΔΗΝ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ