Τελετή έναρξης στο «Rodos Cup»

Για σήμερα είναι προγραμματισμένη να γίνει στην Κω η τελετή έναρξης του «Rodos Cup», μιας σημαντικής ιστιοπλοϊκής διοργάνωσης με τις περισσότερες συμμετοχές ξένων πληρωμάτων στο Αιγαίο.

Ο αγώνας διοργανώνεται για 21η χρονιά, ενώ την τελευταία τριετία υπάρχει και η στήριξη της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, παρουσία πληρωμάτων σε 67 συνολικά σκάφη.

Η 1η ιστιοδρομία θα γίνει αύριο από την Κω για την Τήλο, από κει τα σκάφη θα έχουν νέο προορισμό τη Νίσυρο, εν συνεχεία τη Σύμη, για να φτάσουν την Παρασκευή στη Ρόδο όπου θα γίνει η τελετή λήξης με τις απονομές.

Το πρόγραμμα:

KYPIAKH 16/07/2017, Μαρίνα Κω

·Δηλώσεις συμμετοχής

·Επιθεωρήσεις Σκαφών

·Συγκέντρωση κυβερνητών

·Τελετή Έναρξης

ΔEYTEPA 17/07/2017

·1η Ιστιοδρομία:  Κως - Τήλος

TPITH 18/07/2017

·2η Ιστιοδρομία: Τήλος - Νίσυρος (Πάλοι)

TETAPTH 19/07/2017

·Νίσυρος - Ελεύθερη ημέρα

ΠEMΠTH 20/07/2017

·3η Ιστιοδρομία: Νίσυρος - Σύμη

ΠAPAΣKEYH 21/07/2017

·4η Ιστιοδρομία: Σύμη - Pόδος

·Τελετή Λήξης

Οι συμμετοχές:

ΣΚΑΦΟΣ

ΤΥΠΟΣ

ΣΗΜΑΙΑ

LOA

TAKE WIND

Bavaria 42 match

RUS

12.55

PANORMITIS

FIRST 41s5 BENETEAU

GRE

12,30

BODRUM MILTA MARINA / CAPE HORN

Bavaria Match 42

TUR

12,50

ALOUSTINA

FIRST 32

GREEK

9.95

RAIN

Jeanneau 36i Performance

TR

10.69

ESTELLA

First 42s7

GREEK

12.40

FOX

X-yachts 41

USA

12.35

PERSEY

Dufour38 Classic

RUSSIA

11.64

MOBYDICK

FIRST 40.7

TURKISH

12,4

AMEERA 5

BENETEAU

TURKEY

14,60 MT

MATRAK II

Protoyype

TURKISH

11,45

PYRRHA

Dufour 445 GL

AUSTRIA

13.50

BLUE SHARK

ARCAMBAULT GS

GR

9,54

LA LOBA

X-YACHTS X-412

GERMANY

12.90

MELTEM

Gibsea 442

TR

 

MOUSMOULO

HALBERG RASSY 26

HELLENIC

7.95

APOLLON

DUFOUR 350 GL

NETHERLANDS

9,98

ALLEGRA

Dufour 382

TURKISH

11,25

PAPIRUS

Jeanneau SO 45

TURKISH

13,25

MOURMOURA

DUFOUR 1800

GRE

 

HADAR

Grand Soleil 45

TURKISH

13,55

NIKOLAOS

 

 

 

MIBIPAY

Oceanis 45

GREEK

13,48

PURPUR

Sun Odyssey 44

RUS

13.33 metre

TIBURON

Dufour 40

 

11.5

EXIT

S/Y

PANAMA

14.92

SURPRISE

Dufour 450

 

13,5

NIGHT AND DAY

Sun odyssey 44

GERMANY

13.70

IVA

SO 439

GREECE

12,99

PANDEIA

Dufour 450

 

13,5

GRECE

Dufor 450 GL 2.20

RUSSIAN

13,25

APOLLON

 

 

 

MX

BENETEAU 36.7

TURKISH

10.5

FLYER OF LORNE

Hanse 400

GREAT BRITAIN

11.99

NEW BREEZE

Hanse 470e

DUTCH

14.19

ISKORPIT

SUN FAST 3200

TUR

9,78

GOKOVA

 

TURKISH

 

SEA AND SKY

Jeanneau Sun Odyssey 439

ITALIAN

13.34

ALFA

OCEANIS 45

GREECE

13.85

AVANTURA

HANSE 400

USA

11,99

NORD STAR

Dufour 36P

USA

10.99

ST.ANNA

Farr42

RUSSIA

12.35

PHILOXENE

Dufour 40

GERMANY

12.2

LULU3

Jeanneau Sun Odyssey 40.3

GERMANY

11.75

EAGLE

Dufour 450 Grand Large

DELAWARE

13.5

HOOLIGANKA

Bermudian sloop Dufour 40e perf. 2.10fe

RUS

 

BABA YAGA

Hanse 375

USA

11.35

DAS BOOT

DEHLER 34

GREEK

 

NAGUAL

Grand Soleil-43

GREECE

12,895 m

LORELEY

Dufour 425

 

12,60

BLUE HORIZON

 

USA

14.98

VIKTORIA II

 

GERMANY

14.90

HANG LOOSE

 

USA

14.15

STEVEWONDER 2

Sly 53

AMERICAN

16 m

SWALLOW

Dufour 410GL

 

12.35

VENTUS

SLOOP

GR

10,95

MIA

Bermudian Sloop

TURKISH

11,30

SIGI MOORS

Hanseat 70

TURKISH

10.50

GOKOVA 3

FİRST 40.7

TURKEY

 

SIRENA34

 

TURKISH

14.85 m

KACAMAK

 

USA

11,9m

ARMADOR

SLOOP

AMERİCA

10.59

VIVAT

Grand Soleil 42 Race

RUSSIA

12,6

KALIMERA

YCA 29

GREEK

8,95

ALESSANDRA

Jeanneau Sun Odyssey 509

GREEK

51

LIMNI

MIRAGE 28

GREECE

8.54

BELKA

First 40.7

RUS

11.92