Αυλαία σήμερα στη Χαλκίδα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων-Παγκορασίδων α’

Με το αγώνισμα των 3000μ. βάδην για τις Παγκορασίδες α’ θα ξεκινήσει σήμερα 8.30 το πρωί η δεύτερη μέρα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου της Χαλκίδας όσον αφορά το Νότιο Όμιλο.

Στην πόλη της Εύβοιας βρίσκονται και πολλοί Δωδεκανήσιοι για να κυνηγήσουν τη διάκριση που μπορεί να είναι ένα πλασάρισμα ψηλά ή ακόμα και μετάλλιο. Στη συγκεκριμένη διοργάνωση συμμετέχουν 13 Παμπαίδες και 31 Παγκορασίδες ως αποτέλεσμα των αναπτυξιακών προγραμμάτων των συλλόγων μας για την ανάδειξη της επόμενης γενιάς του κλασικού αθλητισμού στην περιοχή.

Η δωδεκανησιακή αποστολή:
Παμπαίδες α’

Παύλος Τηλιακός (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ.
Μηνάς Καπλάνογλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ., 4χ80
Γεώργιος Κώτσης (Εύδαμος Κω) 600μ., ύψος

Ιωάννης Σαββίγκος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 1000μ., 4χ80
Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 3000μ.
Παντελεήμων Κώστας (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 100μ. μ’ εμπόδια, 4χ80
Κωνσταντίνος Παρτσανάκης (Εύδαμος Κω) 100μ. μ’ εμπόδια, ακόντιο
Γεώργιος Τρικοίλης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ. μ’ εμπόδια, επί κοντώ

Νικόλαος Αγγελής (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ80
Γεώργιος Αβδελίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ80
Γεώργιος Μουζάκης (Εύδαμος Κω) σφαίρα, ακόντιο
Σωτήριος Χατζηγεωργίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα
Γεώργιος Παντελίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Παγκορασίδες α’
Αλεξάνδρα Μυτιληνιού (Ιπποκράτης ο Κώος) 80μ., 4χ80
Ανθούλα Σταυρούλη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 80μ.
Όλγα Σαββάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 150μ., 4χ300
Δομινίκη Χατζηνικολάου (Εύδαμος Κω) 150μ.
Μυριάμ Μανσούρ (Εύδαμος Κω) 150μ., μήκος

Ειρήνη Τσίγκου (Νίκη Ρόδου) 150μ.
Γεωργία Παραστατίδου (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 300μ.
Φωτεινή Σαββάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ., 4χ300
Δωροθέα Πλιάκα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 300μ., μήκος
Ιόνα Κίκους (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ., 4χ300
Σιντίκα Χουσεΐν (ΑΟ Σταματίου) 600μ.

Ευαγγελία Μπαϊράμη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 1000μ., 4χ300
Ιωάννα Χρηστοφή (Εύδαμος Κω) 80μ. μ’ εμπόδια, μήκος
Μαρία Μπινόγλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ. μ’ εμπόδια, 4χ80
Ναταλία Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα
Φωτεινή Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) πένταθλο
Ελμπιόνα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) πένταθλο

Λάουρα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) πένταθλο
Αρετή Σιμιτζή (ΑΟ Καλλιπάτειρα) πένταθλο
Φιλοθέη Φραζή (Εύδαμος Κω) πένταθλο
Ελένη Παλαιού (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80
Ελπίδα Αναστασιάδη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80
Θεοδώρα Μαρίνοβα (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80
Αικατερίνη Μαλάκη (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80
Χάβα Ντέλιου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80
Κωνσταντίνα Βασιλειάδη (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80
Ήρα Μαμουζέλλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80
Βαλασία Παπαδοπούλου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300
Παρασκευή Μανωλάκη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300
Μαρία Τουρλούγκου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300
Αναστασία Παπαντωνίου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300
Το σημερινό πρόγραμμα:

 

 ΠΡΩΙ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

ΟΡΙΑ

08.30

3.000μ. ΒΑΔΗΝ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

08.30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

38.00 μ

 

09.00

100μ. ΕΜΠ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

09.00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

10.60 μ.

09.00

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

3.30 μ.

09.15

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΕΞΑΘΛΟΥ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

 

 

 

09.15

ΥΨΟΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(ΓΚΡΟΥΠ 1)

1.50 μ

09.30

80μ. ΕΜΠ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

09.30

ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

12.00 μ.

10.00

600μ.

ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

 

 

10.20

150μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

10.30

ΥΨΟΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(ΓΚΡΟΥΠ 2)

1.50 μ

10.40

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

41.00μ.

10.40

150μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

11.00

1.000μ.

ΕΞΑΘΛΟΥ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

 

 

11.20

80μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

11.40

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

40.00 μ.

11.45

80μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

 

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑ:

 

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

 

 

15.30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

16.30

100μ. ΕΜΠ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚEΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

16.30

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

16.45

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

16.50

80μ. ΕΜΠ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

17.05

150μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

17.15

150μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

17.30

80μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

17.45

80μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

17.45

ΥΨΟΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

17.45

ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

18.00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

18.00

3.000μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

18.00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

18.15

4 Χ 300μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

18.30

4 Χ 300μ.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ