Πετυχημένο το junior regional της Κω

Με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε, το σαββατοκύριακο 15 & 16 Ιουλίου  στην Κω, το τουρνουά Junior Regional 2017 της Ζ΄ Περιφέρειας. 

Το αναπτυξιακό αυτό τουρνουά διοργάνωσε ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω σε συνεργασία με την ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και με την υποστήριξη της ακτοπλοϊκής εταιρίας Blue Star Ferries.

Οι αγώνες φιλοξενήθηκαν στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου Κω και συμμετείχαν ομάδες (ζευγάρια) από τη Ρόδο και την Κω στις κατηγορίες Παίδων - Κορασίδων (κάτω των 17 ετών) και Εφήβων - Νεανίδων (κάτω των 19 ετών).

Στις Νεανίδες (Κ19), η Νικολέτα Αμορανίτη και η Φαμπιόλα Τερζίου νικώντας στον μεγάλο τελικό με 2-1 σετ τις Ιωάννα Αθανασίου / Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο. Την τρίτη θέση πήραν η Ανθή Γκίκα και η Ραφαηλία Κουφομανώλη.

Η Ιωάννα Αθανασίου και η Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα πήραν τον τίτλο στις Κορασίδες (Κ17) αφού νίκησαν 2-0 σετ στον τελικό τις Ανθή Γκίκα / Ραφαηλία Κουφομανώλη ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Πάολα Σουσάρι / Αριέτα Τερζίου.

Στα αγόρια ο Αλμπάν Τερζίου και ο Σεβαστός Φιλίππου ανακηρύχθηκαν πρωταθλητές Εφήβων (Κ19) μετά από έναν συναρπαστικό τελικό με  αντιπάλους τους Θεοδόση Παπαστεριάδη / Αναστάσιο Κωνσταντόπουλο. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Στέφανος Σβουρένος / Κυριάκος Φωλιάς

Τέλος, οι Κων/νος  Θανόπουλος και Ζαχαρίας Ήλιος πήραν το χρυσό μετάλλιο στους Παίδες (Κ17), το ασημένιο οι  Γιάννης  Καρδούλιας / Σάββας  Κυπριώτης ενώ 3οι κατατάχθηκαν οι  Λευτέρης Κώστογλου / Κυριάκος Φωλιάς.     
 
Αποτελέσματα – Τελικές Κατατάξεις
Κορίτσια Κ19
Αποτελέσματα

ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΙΣΙΡΗ - ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ/ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 0-2 15-21, 11-21
ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ - ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 1-2 20-22, 21-15, 9-15
ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ - ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΠΑΝΙΕΡΑ 2-0 21-19, 21-6
ΣΟΥΣΑΡΗ/ΤΕΡΖΙΟΥ - ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 2-1 23-21, 16-21, 15-5

ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ - ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ/ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 2-0 21-3, 21-8
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ / ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ - ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 0-2 18-21, 18-21
ΠΙΣΣΑΡΗ / ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ 1-2 15-21, 21-17, 12-15
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΣΟΥΣΑΡΗ/ΤΕΡΖΙΟΥ 2-0 21-9, 21-14
ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ/ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 2-1 11-21, 21-17, 15-6

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΠΑΝΙΕΡΑ - ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ / ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ 0-2 11-21, 13-21
ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ - ΠΙΣΣΑΡΗ / ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ 0-2 16-21, 14-21
ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΙΣΙΡΗ - ΣΟΥΣΑΡΗ/ΤΕΡΖΙΟΥ 0-2 6-21, 8-21
ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ - ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 2-0 21-7, 21-12
ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ - ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ0-2 6-21, 5-21

ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ / ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ 0-2 10-21, 11-21
ΠΙΣΣΑΡΗ / ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΣΟΥΣΑΡΗ/ΤΕΡΖΙΟΥ 2-0 26-24, 22-20
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ / ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ - ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ 1-2 17-21, 21-9, 13-15
ΠΙΣΣΑΡΗ / ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 1-2 21-15, 12-21, 5-15
ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ - ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ 2-0αα
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 2-0 21-8, 21-18
ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ - ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 2-1 19-21, 21-9, 15-7

Τελική κατάταξη
1 ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ
2 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
3 ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ

3 ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ
5 ΠΙΣΣΑΡΗ / ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ
5 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ / ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ
7 ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
7 ΣΟΥΣΑΡΗ/ΤΕΡΖΙΟΥ

9 ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ/ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ
9 ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΠΑΝΙΕΡΑ
9 ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ
9 ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΙΣΙΡΗ
 
Κορίτσια Κ17
Αποτελέσματα

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΜΑΣΤΟΡΟΥ / ΓΚΙΚΑ 2-0 21-6 21-4
ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ / ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ / ΠΑΝΙΕΡΑ 0-2 15-2115-21
ΤΟΤΟΝΙ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΜΠΑΡΚΑ 2-0 21-9 21-13
ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΚΑΒΟΥΝΙΔΗ - ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ 0-2 9-21 17-21
ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ - ΜΑΧΡΑΜΑ / ΚΑΛΙΟΖΗ 2-0 21-11 21-6
ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΚΥΠΡΙΩΤΗ - ΣΟΥΣΑΡΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ 0-2 7-21 8-21

ΜΙΣΙΡΗ / ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ - ΓΚΙΖΕΤΗ / ΖΩΓΡΑΦΗ 2-0 21-18 21-9
ΝΤΟΥΣΚΟΥ / ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ - ΓΚΙΚΑ / ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 0-2 17-21 7-21
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ / ΠΑΝΙΕΡΑ 2-0 21-10 21-4
ΤΟΤΟΝΙ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ 0-2 15-21 11-21
ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ - ΣΟΥΣΑΡΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ 0-2 16-21 20-22
ΜΙΣΙΡΗ / ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ - ΓΚΙΚΑ / ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 0-2 5-21 9-21

ΝΤΟΥΣΚΟΥ / ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ - ΓΚΙΖΕΤΗ / ΖΩΓΡΑΦΗ 2-1 21-16 20-22 15-7
ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΚΥΠΡΙΩΤΗ - ΜΑΧΡΑΜΑ / ΚΑΛΙΟΖΗ 0-2 17-21 18-21
ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΚΑΒΟΥΝΙΔΗ - ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΜΠΑΡΚΑ 2-0 21-17 21-19
ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ / ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΜΑΣΤΟΡΟΥ / ΓΚΙΚΑ 2-0 21-4 21-5
ΝΤΟΥΣΚΟΥ / ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ - ΤΟΤΟΝΙ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 0-2 12-21 9-21
ΜΑΧΡΑΜΑ / ΚΑΛΙΟΖΗ - ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ / ΠΑΝΙΕΡΑ 0-2 8-21 4-21

ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΚΑΒΟΥΝΙΔΗ - ΜΙΣΙΡΗ / ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ 0-2 5-21 18-21
ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ / ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ 0-2 13-21 11-21
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ 2-0 21-11 21-7
ΣΟΥΣΑΡΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ - ΓΚΙΚΑ / ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 0-2 16-21 9-21
ΤΟΤΟΝΙ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ / ΠΑΝΙΕΡΑ 0-2 7-21 12-21

ΜΙΣΙΡΗ / ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ - ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ 0-21 4-21 17-21
ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ / ΠΑΝΙΕΡΑ - ΣΟΥΣΑΡΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ 1-2 21-14 11-21 7-15
ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ - ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ 2-1 19-21 21-2 15-0
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΣΟΥΣΑΡΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ 2-0αα

Ημιτελικοί
ΓΚΙΚΑ / ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ - ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ 2-0 21-8 21-12
ΣΟΥΣΑΡΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ - ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ 2-0αα
 

Τελικός
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΓΚΙΚΑ / ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ 2-0 21-16 21-11
 
Τελική κατάταξη
1 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2 ΓΚΙΚΑ / ΚΟΥΦΩΜΑΝΩΛΗ

3 ΣΟΥΣΑΡΗ / ΤΕΡΖΙΟΥ
4 ΡΟΜΠΑ / ΤΑΚΟ
5 ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ / ΠΑΝΙΕΡΑ
5 ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ / ΦΩΤΕΙΝΟΥ
7 ΤΟΤΟΝΙ / ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

7 ΜΙΣΙΡΗ / ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ
9 ΝΤΟΥΣΚΟΥ / ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ
9 ΜΑΧΡΑΜΑ / ΚΑΛΙΟΖΗ
9 ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΚΑΒΟΥΝΙΔΗ

9 ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ / ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ
13 ΓΚΙΖΕΤΗ / ΖΩΓΡΑΦΗ
13 ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΚΥΠΡΙΩΤΗ
13 ΚΥΠΡΙΩΤΗ / ΜΠΑΡΚΑ
13 ΜΑΣΤΟΡΟΥ / ΓΚΙΚΑ
 
Αγόρια Κ19
Αποτελέσματα αγώνων ομίλων:

ΤΕΡΖΙΟΥ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ -  ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ 2-0 (21-6, 21-18)
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ  -  ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ ΦΩΛΙΑΣ 1-2 (20-22, 23-21, 9-15)
ΖΑΜΑΓΙΑΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ  -  ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ 0-2 (19-21, 10-21)
ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ/ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  -  ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-9, 21-19)
ΖΑΜΑΓΙΑΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ  -  ΤΕΡΖΙΟΥ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ 0-2 (13-21, 14-21)
ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ/ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  -  ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ 2-0 (21-11, 21-9)

Ημιτελικοί
ΤΕΡΖΙΟΥ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ - ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-9, 23-21)
ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ/ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  -  ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ 2-0 (21-9, 21-12)

Μικρός Τελικός
ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΦΩΛΙΑΣ  -  ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ 2-1 (19-21, 21-15, 15-7)

Τελικός
ΤΕΡΖΙΟΥ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ - ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ/ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 2-1 (14-21, 21-18, 15-13)
 
Τελική κατάταξη:
1 ΤΕΡΖΙΟΥ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ
2 ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ/ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ
3 ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΦΩΛΙΑΣ
4 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ
5 ΖΑΜΑΓΙΑΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ
5 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ
 
Αγόρια Κ17
Αποτελέσματα

ΦΩΛΙΑΣ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ - ΤΟΠΙ/ΜΗΤΣΙΑΚΗΣ 2-0 (21-18, 21-19)
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ - ΦΩΛΙΑΣ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ 1-2 (21-18, 11-21, 10-15)
ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ - ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ 2-0 (21-10, 21-17)
ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ - ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 2-0 (21-5, 21-8)
ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ - ΣΠΥΡΟΥ/ΒΙΛΑ 2-0 (21-7, 21-8)
ΤΟΠΙ/ΜΗΤΣΙΑΚΗΣ - ΣΠΥΡΟΥ/ΒΙΛΑ 2-0 (21-14, 21-15)

ΦΩΛΙΑΣ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ - ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ 2-1 (21-10, 18-21, 15-6)
ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ - ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ 0-2 (13-21, 13-21)
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ - ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ 2-0 (21-9, 21-8)
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ - ΤΟΠΙ/ΜΗΤΣΙΑΚΗΣ 0-2 (8-21, 10-21)
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ - ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ  2-1 (19-21, 21-12, 15-6)

ΤΟΠΙ/ΜΗΤΣΙΑΚΗΣ - ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ 2-0 (21-11, 21-13)
Ημιτελικοί
ΦΩΛΙΑΣ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ - ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ 1-2 (17-21, 21-14, 11-15)
ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ - ΤΟΠΙ/ΜΗΤΣΙΑΚΗΣ 2-1 (18-21, 21-10, 15-13)
Μικρός τελικός
ΦΩΛΙΑΣ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ - ΤΟΠΙ/ΜΗΤΣΙΑΚΗΣ 2-0 (21-18, 21-18)

Τελικός
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ - ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ 2-1 (21-12, 19-21, 8-15)
 Τελική κατάταξη
1 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΗΛΙΟΣ
2 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ
3 ΦΩΛΙΑΣ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ
4 ΤΟΠΙ/ΜΗΤΣΙΑΚΗΣ
5 ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ5 ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ
7 ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ
7 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
9 ΣΠΥΡΟΥ/ΒΙΛΑ