Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για το ΤΕΕ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 226 ΦΟΡΕΣ

Στους «4» του ανοιχτού τουρνουά η ομάδα του Επιμελητηρίου, 57-43 το Hermes

Στο πρώτο παιχνίδι της προημιτελικής φάσης του 6ου ανοιχτού τουρνουά, το ΤΕΕ επικράτησε 57-43 του Hermes και προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Παρά το διστακτικό ξεκίνημα, όπου το Hermes προηγήθηκε 11-5 στο πρώτο δεκάλεπτο, το ΤΕΕ ανέβασε την απόδοσή του και με επιμέρους σκορ στη δεύτερη περίοδο 26-6, ανέτρεψε την εις βάρος του διαφορά και ξέφυγε με +14, ένα προβάδισμα το οποίο διατήρησε στο β’ ημίχρονο κι έφτασε στη νίκη – πρόκριση.

Καμπουράκης και Μαρουλλάκης Γ. ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τους νικητές ενώ από το αξιόμαχο Hermes Τερνέζης και Μοσχοβάκος είχαν διψήφιο αριθμό πόντων.

Δεκάλεπτα: 11-5, 17-31(ημιχρ.), 29-38, 43-57

Διαιτητές: Αντωνίου, Αρνάς

Hermes (Χατζηφούντας): Κολεγιάννης, Κουρούνης 2, Γιαννόπουλος 5, Τερνέζης 11(1), Αττιτής 4, Μοσχοβάκος 10(2), Δράκος 4, Τσικίμης 7, Χαβιαράς.

ΤΕΕ (Γιαννακόπουλος): Χαρτοφύλλης, Θαρρενός 3, Γιωτόπουλος Ν., Καμπουράκης 15(2), Μαρουλλάκης Γ. 11(1), Καραβοκυρός 7, Λεριάς 2, Λάκουρας 4, Χατάς, Ζέρβας, Λυμπέρης 8(2), Μαρουλλάκης Στ. 7.

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!