Στη Σπάρτη ο Παθιάκης

Διήμερη αγωνιστική δράση θα υπάρξει την επόμενη εβδομάδα στην πόλη της Σπάρτης, που φιλοξενεί για πρώτη φορά την αθλητική συνάντηση στίβου «Ελλάς/Κύπρος».

Οι αγώνες θα γίνουν την Τετάρτη 2 και την Πέμπτη 3 Αυγούστου και θα είναι μια μεγάλη γιορτή για τους μικρούς αθλητές, αλλά και για την πόλη, που θα έχει την ευκαιρία να διοργανώσει ένα σπουδαίο αθλητικό γεγονός. 

Η αναχώρηση των μελών της αποστολής από Βόρεια Ελλάδα θα γίνει με λεωφορείο, το οποίο θα αναχωρήσει από το ΚΤΕΛ Μακεδονία στην Θεσσαλονίκη, την ερχόμενη Τρίτη στις 10.00. Υπεύθυνος για την συγκέντρωση των αθλητών είναι ο τεχνικός σύμβουλος ανάπτυξης, Χρήστος Χρυσοστομίδης. Η επιστροφή από τη Σπάρτη θα γίνει την Παρασκευή (4/8) το πρωί. 

Οι αθλητές και αθλήτριες από το λεκανοπέδιο της Αθήνας και των νησιών του Αιγαίου θα μετακινηθούν με λεωφορείο, το οποίο θα αναχωρήσει από τον ΣΕΓΑΣ την Τρίτη (1/8) στις 15.00 και η επιστροφή τους το βράδυ της Πέμπτης (3/8) στις 21.30.

Για τους αθλητές και αθλήτριες της Αττικής ο αθλητικός ιματισμός θα δοθεί στα γραφεία του ΣΕΓΑΣ (Συγγρού 137) την Τρίτη (1/8) 13.00-15.00. Τα υπόλοιπα μέλη θα παραλάβουν τον ιματισμό τους στην Σπάρτη.

Και σ’ αυτή τη συνάντηση του στίβου θα υπάρχει Δωδεκανήσιος και μάλιστα στο επί κοντώ, κάτι θετικό για την ανάπτυξη του αγωνίσματος που μέχρι και μια τετραετία τουλάχιστον ήταν σα να μην… υπήρχε στη Ρόδο.

 Ο Αλέξανδρος Παθιάκης, αθλητής του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009, θα προσπαθήσει να διεκδικήσει το μετάλλιο στην πρωτεύουσα της Λακωνίας στην πρώτη του εμφάνιση με την Εθνική μας ομάδα.

Αναφέρεται πως ο 16χρονος αθλητής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων πριν μερικές μέρες στα Τρίκαλα είχε πάρει το χάλκινο μετάλλιο με καλύτερο άλμα στα 4,30μ.

 

Η ελληνική αποστολή:

ΠΑΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ. ΓΕΝ.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

100 μ.

ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2002

ΓΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΣΚΑ

ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2001

ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤ/ΝΗΣ

200 μ.

ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 

2000

ΑΠΣ ΔΙΟΜΙΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

2000

ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

400 μ.

ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ

2000

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΠΟΤΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

2000

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

800 μ.

ΠΑΠΑΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2000

ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΜΠΕΝΕΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 

2001

ΑΚΟ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ

1.500 μ.

ΤΣΙΡΑΚΗΣ ΑΔΑΜ 

2000

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ/ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2001

ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3.000 μ.

ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

2002

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 

ΡΑΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

2000

ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 

110 μ. εμπ.

ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

2001

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2002

ΓΣ ΕΔΕΣΣΑΣ

400 μ. εμπ.

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 

2000

ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 

ΣΚΟΡΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2000

ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ

2.000 μ. στιπλ

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ 

2000

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

2001

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 

Ύψος 

ΚΟΥΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

2000

ΑΕΚ 

ΤΣΑΝΤΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 

2000

ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 

Επί κοντώ

ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

2000

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 

2001

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

Μήκος

ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

2000

ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝ/ΤΣΩΝ

ΦΑΪΚΟΓΛΟΥ ΓΚΑΛΗΠ 

2002

ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

Τριπλούν

ΑΥΘΙΝΟΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

2000

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΦΕΙΔΑΝΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

2000

ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ

Σφαιροβολία

ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2000

ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

ΚΩΤΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

2001

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Δισκοβολία

ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2000

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

ΓΕΝNΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 

2002

ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

Ακοντισμός

ΠΑΠΑΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 

2000

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

ΤΑΤΣΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 

2000

ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

Σφυροβολία

ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2000

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

ΣΑΝΑΪΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

2000

ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ

Δέκαθλο

ΜΑΤΖΙΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 

2000

ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝ/ΤΣΩΝ

ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

2001

ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

100 μ.

ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ

2000

ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ 

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΚΕΛΛΑ-ΚΑΛΛΙΟΠΗ

2000

ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ  

200 μ.

ΚΡΙΜΙΤΣΑ ΛΥΔΙΑ

2002

ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ

ΤΖΟΝΣΟΝ ΝΟΡΙΑΓΙΑ/ΚΑΘΡΙΝ 

2001

ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 

400 μ.

ΠΕΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΒΕΝΕΤΙΑ

2001

ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΨΥΛΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

2002

ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

800 μ.

ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 

2002

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 

ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ

2001

ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ

1.500 μ.

ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 

2002

ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΧΑΝΤΖΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

2001

ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3.000 μ.

ΚΑΣΚΑΝΙΩΤΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ/ΧΡΙΣΤΙΝΑ

2001

ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 

2001

ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

100 μ. εμπ.

ΡΕΧΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 

2000

ΓΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤ/ΝΗΣ

ΣΑΡΑΚΗΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 

2001

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 

400 μ. εμπ.

ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΕΛΛΗ

2000

ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ

ΛΟΠΠΙΝΕ ΜΠΕΑΤΡΙΣ

2000

ΟΦΗ 

2.000 μ. στιπλ

ΜΟΥΡΟΥΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 

2000

ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΤΣΑΓΓΟΥΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ

2001

ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

Ύψος 

ΠΑΔΙΩΤΗ ΑΛΙΚΗ ΜΑΡΙΑ 

2000

ΑΟ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ /ΙΩΑΝΝΑ

2001

ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Μήκος

ΧΑΪΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 

2000

ΕΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 

ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2003

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 

Τριπλούν

ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

2000

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 

ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2001

ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ

Επί κοντώ

ΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ 

2002

ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ

ΚΟΝΤΟΔΗΜΑ ΝΙΚΗ 

2000

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Σφαιροβολία

ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ ΑΝΤΡΙΑΝΑ 

2000

ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΒΑΝ ΝΤΕ ΣΑΝΤΕ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ

2000

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Δισκοβολία

ΦΡΑΓΓΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 

2002

ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

ΜΠΕΡΤΣΙΜΑ ΕΛΕΝΗ/ΜΑΡΙΑ 

2001

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

Ακοντισμός

ΤΖΕΝΓΚΟ ΕΛΙΝΑ 

2002

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 

2001

ΑΟ ΚΥΚΟΝΟΥ

Σφυροβολία

ΦΡΙΓΓΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

2002

ΓΣ ΘΡΑΚ/ΝΩΝ Ι. ΔΑΣΚ/ΚΗ

ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

2001

ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ

Επταθλο

ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 

2001

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ

ΤΣΙΑΜΠΕΡΑ ΜΑΡΙΑ

2001

ΑΣ ΠΥΡΟΣ ΔΗΜΑΣ

Για διάκριση θα ταξιδέψει στη Λακωνία ο Αλέξανδρος ΠαθιάκηςΓια διάκριση θα ταξιδέψει στη Λακωνία ο Αλέξανδρος Παθιάκης