Αύριο αναχωρεί η Ρεμπούλη

Η Κατερίνα Στεφανίδη είναι το πρώτο μέλος της ελληνικής ομάδας που θα ταξιδέψει για το Λονδίνο, προκειμένου την Παρασκευή, να πάρει μέρος στον προκριματικό του επί κοντώ στην πρώτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ταξιδεύει σήμερα το απόγευμα με την πτήση A3608 της Aegean στις 19.10 και θα επιστρέψει στην Ελλάδα στις 11 Αυγούστου με ώρα προσγείωσης στις 17.50.
Ο κύριος όγκος της αποστολής μας αναχωρεί αύριο σε δύο γκρουπ.

Το πρώτο πετάει το πρωί στις 09.15 και το ραντεβού για τα μέλη του έχει οριστεί στις 06.45. Με το πρώτο γκρουπ θα ταξιδέψουν οι Κώστας Δουβαλίδης, Κώστας Φιλιππίδης, Μίλτος Τεντόγλου, Εμμανουήλ Καραλής, Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ, Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Βούλα Παπαχρήστου, Λυκούργος Τσάκωνας και Άννα Βασιλείου.

Το β’ γκρουπ ταξιδεύει για το Λονδίνο στις 19.10 με την πτήση Α3608 της Aegean και μέλη του είναι οι Γιάννης Κυριαζής, Δημήτρης Τσιάμης, Μιχάλης Αναστασάκης, Γκλόρια Πριβιλέτζιο, Μαρία Μπελιμπασάκη, Ελισάβετ Πεσιρίδου, Τατιάνα Γκούσιν, Λίλη Αλεξούλη, αλλά και η αθλήτριά μας από τη Λέρο, Ράνια Ρεμπόύλη.

Η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου και η Δέσποινα Ζαπουνίδου ταξιδεύουν για το Λονδίνο στις 8 Αυγούστου με την πτήση Α3600 στις 09.15.
Η Ράνια Ρεμπούλη, αθλήτρια του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009, θα συμμετάσχει στο μαραθώνιο της διοργάνωσης την ερχόμενη Κυριακή με εκκίνηση στις 16.00 ώρα Ελλάδος.

Το πρόγραμμα των αγώνων:
Παρασκευή 4/8

21.00 100 μ. (Α) πρώτος γύρος
21.20 Δισκοβολία (Α)
21.30 Μήκος (Α), πρ. – Τεντόγλου
21.35 1.500 μ. (Γ)
21.45 Επί κοντώ (Γ) πρ. – Στεφανίδη
22.20 100 μ. (Α)
22.45 Δισκοβολία (Α) πρ.
23.20 10.000 μ. (Α) Τελικός

Σάββατο 5/8
Πρωί

12.00 Σφαιροβολία (Α) πρ.
12.05 100 μ. 7αθλου
12.35 Σφυροβολία (Γ) πρ΄.
12.45 400 μ. (Α) πρ.
13.00 Τριπλούν (Γ), πρ. – Παπαχρήστου
13.30 Υψος 7αθλου
13.45 100 μ. (Γ) πρ.
14.05 Σφυροβολία (Γ) πρ.
14.45 800 μ. (Α) πρ.

Απόγευμα
21.00 Σφαιροβολία 7αθλου
21.05 100 μ. (Α) Ημ.
21.25 Δισκοβολία (Α) Τελικός
21.35 1.500 μ. (Γ) Ημ.
22.05 Μήκος (Α) Τελικός
22.10 10.000 μ. (Γ)
23.00 200 μ. 7άθλου
23.45 100 μ. (Α) Τελικός

Κυριακή (6/8)
12.00 Μήκος 7αθλου
12.05 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
12.40 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης,  Καραλής
12.55 Μαραθώνιος (Α) Τελικός
13.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.
13.45 Ακοντισμός 7αθλου Α΄γκρουπ
13.55 400 μ. (Γ) πρ. Βασιλείου Ειρ.
15.00 Ακοντισμός 7αθλου Β΄ γκρουπ
15.15 110 μ. εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης
16.00 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός  Ρεμπούλη, Πριβιλέτζιο

Απόγευμα
21.00 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
21.05 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ
21.10 100 μ. (Γ) Ημ.
21.40 400 μ. (Α) Ημ.
22.10 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.
22.30 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ
22.35 Σφαιροβολία (Α) Τελικός
22.40 800 7αθλου
23.15 800 μ. (Α) Ημ.
23.50 100 μ. (Α) Τελικός

Δευτέρα (7/8)
20.30 200 μ. (Α) πρ. – Τσάκωνας
20.35 Τριπλούν (Α) πρ.- Τσιάμης
21.00 Σφυροβολία (Γ) Τελικός
21.30 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.
22.20 400 μ. εμπ. (Α) Ημ.
22.25 Τριπλούν (Γ) Τελικός
22.55 400 μ. (Γ) Ημ.
23.30 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός
23.50 1.500 μ. (Γ) Τελικός

Τρίτη (8/8)
21.20 Ακοντισμός (Γ) Τελικός
21.30 200 μ. (Γ) Πρ. – Μπελιμπασάκη
21.35 Επί κοντώ (Α) Τελικός
22.35 400 μ. εμπ. (Γ) Ημ.
22.40 Σφαιροβολία (Γ) πρ.
23.10 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός
23.35 800 μ. (Α) Τελικός
22.40 400 μ. (Α) Τελικός

Τετάρτη 9/8
21.05 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.
21.10 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη
21.20 Σφυροβολία (Α) πρ. Α΄γκρουπ Αναστασάκης
22.05 5.000 μ. (Α) πρ.
22.25 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
22.50 Σφυροβολία (Α) β΄γκρουπ  Αναστασάκης
22.55 200 μ. (Α) Ημ.
23.30 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
23.50 400 μ. (Γ) Τελικός

Πέμπτη 10/8
20.30 5.000 μ. (Γ) πρ.
21.05 Ακοντισμός (Α) πρ. Α’ γκρουπ –  Κυριαζής
21.10 Υψος (Γ) Πρ. Γκούσιν
21.25 800 μ. (Γ) Πρ.
22.20 Τριπλούν (Α) Τελικός
22.25 1.500 μ. (Α) πρ.
22.35 Ακοντισμός (Α) πρ. Β’ γκρουπ –Κυριαζής
23.05 200 μ. (Γ) Ημ.
23.35 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
23.50 200 μ. (Α) Τελικός

Παρασκευή 11/8
Πρωί

12.00 100 μ. 10αθλου
12.10 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ –  Αναγνωστοπούλου
12.45 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου
13.05 Μήκος 10αθλου
13.15 Υψος (Α) πρ.
13.35 Δισκοβολία (Γ) πρ. β΄γκρουπ –  Αναγνωστοπούλου
14.55 Σφαιροβολία 10αθλου

Απόγευμα
19.00 Υψος 10αθλου
21.05 100 μ. εμπ. (Γ) Ημ.
21.10 Μήκος (Γ) τελικός
21.35 800 μ. (Γ) Ημ.
22.10 1.500 μ. (Α) Ημ.
22.30 Σφυροβολία (Α) Τελικός
22.45 400 μ. 10αθλου
23.25 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
23.50 200 μ. (Γ) Τελικός

Σάββατο 12/8
12.00 110 μ.
12.35 4Χ100 μ. (Γ) πρ.
12.55 4Χ100 μ. (Α) πρ.
13.00 Δισκοβολία 10αθλου α΄ γκρουπ
13.20 4Χ400 μ. (Γ) πρ.
13.50 4Χ400 μ. Α πρ.
14.20 Δισκοβολία 10αθλου β΄ γκρουπ
16.15 Επί κοντώ 10αθλου

Απόγευμα
19.30 Ακοντισμός 10αθλου
20.55 Ακοντισμός 10αθλου
21.05 Υψος (Γ) Τελικός
22.05 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
22.15 Ακοντισμός (Α) Τελικός
22.20 5.000 μ. (Α) Τελικός
22.45 1.500 μ. 10άθλου
23.30 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
23.50 4Χ100 μ. (Α) Τελικός

Κυριακή (13/8)
Πρωί

09.45 50χλμ. βάδην (Α/Γ)Τελικός
14.20 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός  Ντρισμπιώτη, Ζαπουνίδου
16.20 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός  Παπαμιχαήλ

Απόγευμα
21.00 Υψος (Α) Τελικός
21.10 Δισκοβολία (Γ) Τελικός
21.35 5.000 μ. (Γ) Τελικός
22.10 800 μ. (Γ) Τελικός
22.30 1.500 μ. (Α) Τελικός
22.55 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός
23.15 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

Σ’ άλλον έναν σπουδαίο αγώνα θα συμμετάσχει η Ράνια ΡεμπούληΣ’ άλλον έναν σπουδαίο αγώνα θα συμμετάσχει η Ράνια Ρεμπούλη