Η εικόνα των Πανελληνίων στο στίβο

Μια χρονιά γεμάτη επιτυχίες και μετάλλια ήταν και το 2017 για τον δωδεκανησιακό στίβο στα πανελλήνια πρωταθλήματα. Οι διακρίσεις κυρίως στις αναπτυξιακές κατηγορίες γεμίζουν με αισιοδοξία για το μέλλον όσους αγαπούν το άθλημα στην περιοχή μας και οι συμμετοχές με τις εθνικές ομάδες αναδεικνύουν πραγματικά το πόσο σωστή είναι η δουλειά στους συλλόγους σε επίπεδο ακαδημιών.  Παρακάτω παρουσιάζονται οι θέσεις που κατέκτησαν αθλητές και αθλήτριες από τα Δωδεκάνησα στα πανελλήνια πρωταθλήματα το περασμένο διάστημα, έχοντας όλες τις δυνατότητες τη νέα χρονιά να τα πάνε πολύ καλύτερα:

Η Ουρανία ΡεμπούληΗ Ουρανία Ρεμπούλη

ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΠΑΤΡΑ
Επί κοντώ Ανδρών

1. Φιλιππίδης Κωνσταντίνος (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.75 (μπαράζ)
2. Πατσουκάκης Δημήτριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 5.60
3. Καραλής Εμμανουήλ (ΓΣ Κηφισιάς) 5.60
4. Χρυσανθόπουλος Παναγιώτης Θεοδ.(Πανιώνιος ΓΣΣ) 5.20
5. Χατζίου Πέτρος (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 5.05
6. Νταμοτσίδης Βαλεντίνος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.90
6. Καραγιάννης Δημήτριος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4.90
8. Μπέλλος Θεοφάνης (ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης) 4.70
8. Ματούκας Μάριος (ΓΣ Ηλιούπολης) 4.70

100μ Γυναικών Τελική Κατάταξη
1. Κεραμιδά Γρηγορία (ΑΟ Βάρης Δρομέας)11.39 (-0.2)
2. Μπελιμπασάκη Μαρία (Πανναξιακός ΑΟ) 11.46 (-0.2)
3. Δαλάκα Αικατερίνη (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 11.57 (-0.2)

4. Γάτου Μαρία (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11.75 (-0.2)
5. Πολίτη Κορίνα (ΓΣ Χαϊδαρίου) 11.95
6. Σπανουδάκη-Χατζηρήγα Ραφαηλία (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.97 (-0.2)
7. Φακιδάρη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.99 (+1.2)
8. Λαφτσή Κατερίνα (ΟΦΚΑ Φίλιπποι Καβάλας) 11.99 (+1.2)

100μ εμπόδια Γυναικών (Ανεμος:-0.8)
1. Πεσιρίδου Ελισάβετ (ΓΣ Κηφισιάς) 13.23
2. Πιννή Μαρία (ΑΟ Ροδου Εμ.Σταματίου) 14.01
3. Καραγιάννη Αναϊς (ΓΣ Κηφισιάς) 14.14
4. Σαντά Κλεάνθη (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 14.39
5. Σάββα Βασιλική (ΓΣ Σέρρες 93) 14.81
6. Φραντζή Δήμητρα (ΓΣ Νεαπολη Χαλκίδας) 14.96
7. Μενεξή Μαρία (ΓΣ Σέρρες 93) 15.11
-. Ράμμου Τσαμπίκα Νεφέλη (ΑΓΕΣ Καμειρός 2009) ΕΓΚΑΤ

5000μ Γυναικών
1. Ρεμπούλη Ουρανία (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 16.54.28
2. Μιχαλά Ειρήνη-Ρία (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 17.29.03
3. Κοτσαχείλη Ισαβέλλα (Πανιώνιος ΓΣ) 17.39.08
4. Τσουπάκη Ειρήνη (ΓΣ Αμαρουδσίου) 17.47.82
5. Λεβεντάκη-Γιαννικάκη Ελένη (Παναθηναϊκός ΑΟ) 17.47.87
6. Γαζέα Μαγδαληνή (ΑΓΕ Ζακύνθου) 17.51.72
7. Ρήγα Σοφία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 17.59.10
8. Παναγιωτοπούλου Ιουλία-Ελένη (ΓΣ Αμαρουσίου) 18.00.64

Άλμα επί κοντώ γυναικών
1. Στεφανίδη Κατερίνα (ΑΟ Φιλοθέης) 4.81
2. Λεδάκη Στέλλα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.25
3. Πόλλακ Ελεν (ΑΟ Μεγάρων) 4.20
4. Τριχοπούλου Μαρία-Μαγδαληνή (ΓΣ Σέρρες 93) 3.75
5. Τελα Βασιλική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
5. Μανίκη Γαβριέλα (Πανιώνιος ΓΣΣ) 3.60
5. Γκοτζάη Νεραϊντα (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
8. Σολομωνίδου Δήμητρα(Πανιώνιος ΓΣΣ) 3.40
8. Θεοδώρου Αννα-Κλεονίκη (ΑΟ Ρόδου Εμ.Σταματίου) 3.40
8. Τέλα Αγγελική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.40

400μ Ανδρών
1. Παππάς Μιχάλης (ΕΚΑ Δοδώνη Ιωαννίνων) 47.02
2. Κουτσούκης Κώστας (Φίλιππος Βέροιας) 47.11
3. Κυριακίδης Πέτρος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 47.20
4. Λαμπρόπουλος Γιώργος (Ολυμπιακή ΔΟμή) 47.24
5. Αλμπάνης Χρήστος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 48.11
6. Δαρδανελιώτης Μιχάλης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 48.31
7. Λογοθέτης Γιάννης (ΓΣ Κηφισιάς) 48.64
8. Γεωργίου Θανάσης (Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 49.11

4Χ100μ Γυναικών
1. ΓΣ Ηλιούπολης 46.73
2. ΓΣ Κηφισιάς 47.42
3. ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ.νικης 48.25

4. ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 48.61
5. Πανιώνιος ΓΣΣ 48.67
6. ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 48.80
7. ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας 48.82
8. ΟΚΑ Καβάλας 48.87

ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΤΡΙΚΑΛΑ
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 3Κ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  

 1.   Τοπούζη Μαρία, 2001  Αίας Κιλκίς, 59.29                   
2.   Ζώτου Ελένη l 2000  ΓΣ Μανδρώνl  56.14                  
3.   Φρίγγη Παναγιώτα l   2002  ΓΣ Θρακ/νων Ι. Δασκαλ l 55.44                   
8.  Ράμμου Νίκη,  2001  ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009         50.97       
             
 400Μ ΕΜΠΟΔΙΑ(0.84) ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
1.  Γρηγορίου Αποστόληςl  2000  Πήγασος Λάρισας         54.30                   
2. Σκορδής Γεώργιος,  2000  ΑΣ Σχολής Μωραΐτη 55.00                                           
3. Μέτα Χρήστος Τζίμι, 2000 Μεσσηνιακός             55.78                                              
16. Ρούσσος Σάββας, 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009         64.75            

  200 M ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
1.   Κωσταράς Γεώργιος, 2001 ΑΓΣ Ιωαννίνων              22.42       
2. Παπουτσόγλου Μιχαήλ, 2000  Διομήδης Ξάνθης        22.45       
3. Κωτούλας Σπυρίδων, 2000  Πελασγός Λάρισας        22.56       
8.   Ρούσσος Αντώνιοςl 2000  Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000 22.80       
 10.  Παπαδόπουλος Χρήστοςl 2000  ΑΟ Καλλιπάτειρα       23.13       

 200 M ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
1. Δάμπλια Βάγια, 2000 Αρχέλαος Κατερίνης 24.98       
2. Κριμιτσά Λυδία, 2002 ΑΣ Σχολής Μωραΐτη    25.32       
3.   Τζόνσον Νοράγια-Κάθριν, 2001 Ελευθέριος Βενιζέλος 25.39                                  
9.   Γκιάτα Έφη 2000 ΑΟ Καλλιπάτειρα  26.05       

800 M ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  
1. Ξενιδάκης Χαρίδημος, 2000, Σητειακός              1:55.42                 
2. Παπαελευθερίου Κωνσταντίνος, 2000  ΓΣ Λαγκαδά 1:55.89                                           
3.  Παρασκευάς Ορέστης, 2000  Όμιλος Πρωταθλητών Θεσσαλονίκης 1:57.72                                           
 10.   Διακοστεφανής Σέργιος, 2001  Εύδαμος Κω               2:00.79                                              

  ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 3Κ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  
  1.  Μαγκούλια Μαρία, 2000  Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000, 15.87                    
2. Καλτσούνη Αντριάνα, 2000 Πυγμή Ευόσμου 14.87                                           
3.   Βαν Ντε Σάντε Αικατερίνη-Μαρία  2000 Ποσειδών Λουτρακίου 14.49                   

800 M ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  
 1. Πανοπούλου Ιωάννα, 2001  ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών   2:17.62                   
2. Ανθούσα Αδαμαντία, 2001  ΑΕ Λέσβου Καλλονής 2:17.94                                             
3. Ιωαννίδου Ελένη, 2002  Φίλιππος Βέροιας     2:18.99                                            
7. Λουκίσσα Παρασκευή, 2000, ΓΑΣ Υγεία Ρόδου        2:22.47                                               
10. Τρουμούχη Αικατερίνη, 2001, Εύδαμος     2:24.94        

  3000 M ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
1. Κολιός Νέστορας, 2001 ΑΓΣ Ιωαννίνων           9:00.93                   
2.Σταμούλης Νικόλαος, 2002 ΓΕ Αγρινίου     9:06.85              
3. Ραγιάς Βασίλειος, 2000  ΓΣ Τρικάλων              9:08.30                       
30. Σαββίγκος Ιωάννης-Θεολόγος, 2002 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009, 10:38.53      

 3000 M ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  
1. Λαβάσα Δάφνη-Ευτυχία, 2001  ΑΟ Βουλιαγμένης,   10:47.00                   
2. Κασκανιώτη Ιφιγένεια χριστ, 2001, ΟΦΚΑ Οδυσσέας, 10:53.16                                           
3.  Παπαϊωάννου Αικατερίνη, 2001  ΓΣ Γλυφάδας,    10:53.61                   
4. Σκομοπούλου Αναστασία θεοδω, 2002, Νίκη Βύρωνα, 11:05.21                                              
5.  Θεοφιλίδου Ρέα-Αναστασία, 2000  ΓΑΣ Χολαργού,  11:07.77                                               
6.  Σκαρπέτη Καλλιόπη, 2000, ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009      11:12.76      

     110Μ ΕΜΠΟΔΙΑ 0.91Μ ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
1.   Κουκουρογιαννάκης Παντελεήμων  2000  ΑΟ Λασιθίου, 14.65                                           
2.  Καμαρινός Ιωάννης, 2001  Ολυμπιακή Δομή 2004, 14.75                                              
3. Αρβανίτης Βασίλειος, 2002 ΓΣ Έδεσσας                 14.81                                              
15. Τοτολίδης Ηλίας, 2001  ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 17.23      

 100Μ ΕΜΠΟΔΙΑ 0.76Μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
  1. Παπαδοπούλου Πασχαλίνα, 2000  ΓΣ Λαγκαδά                 14.30      
2. Ρέχα Αικατερίνη, 2000  Αρχέλαος Κατερίνης       14.55      
3. Σαρακηνού Ιωάννα, 2001  ΓΣ Κηφισίας                14.67      
13.Μωραΐτη Σμαραγδή, 2000  ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009       16.18      

  ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  
1. Κατραμάδος Νικόλαος, 2001  ΓΣ Νέων Λέρου              14.19                                                                                                                                 
2.  Αυθινός Δημήτριος 2000  Κηφισίας                14.16      
3.  Φειδαντσής Βασίλειος, 2000 ΓΕ Νάουσας       13.49      

  100 M ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
  1.   Γρανιτσιωτης Ιωάννης, 2002  ΓΟ Γιάννη Παλάσκα          10.91      
  2.   Παπαμαργαρίτης Βασίλειος       2001  Πελασγός Λάρισας   11.08                                 
  3.   Βροντινός Θεόδωρος             2001 Αρχέλαος Κατερίνης      11.24                                
  5.   Παπαδόπουλος Χρήστος           2000  ΑΟ Καλλιπάτειρα 11.32     

100 M ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
  1.   Καρυάμπα Εμμανουέλλα Σέβα       2000  ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών        12.22      
 2.   Μιχαηλίδου Ανατολή    2000  ΟΚΑ Καβάλας                12.39      
  3.   Παπανδρέου Μαρκέλλα-Καλλιόπη     2002  ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών        12.42                                
  7.   Γκιάτα Έφηl   2000  ΑΟ Καλλιπάτειρα 12.52      

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  (24/06/2017)
1. Κεσσιδη Σοφία, 2002  Κένταυρος  44.79                                      
2. Φραγκάκη Ειρήνη, 2002  Κύδων Χανίων 41.66                   
3.  Μαυρεδάκη Μαρίαl  2001  Ελευθέριος Βενιζέλος         41.03                   
5.  Μαγκούλια Μαρία, 2000  Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000, 38.95                  

400 M ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
1. Ξενιδάκης Χαρίδημος, 2000  Σητειακός               49.80                   
2. Ποταμιανάκης Ιωάννης, 2000 ΓΣ Ηρακλείου      50.28                                        
3. Ρούσσος Αντώνιος, 2000  Ένωση Καζωνη-Κάλυμνος  2000  50.68            

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΠΑΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  
1.   Σάντας Αντώνιος, 2001  ΑΟ Φιλοθέης                 4.65                   
2. Ρίζος Ιωάννης, 2000 Άρης Θεσσαλονίκης           4.60                  
3.  Παθιάκης Αλέξανδρος,  2001  ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 4.30                    
3.  Χύτας Σωτήριος,  2002  ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας        4.30                    
7.   Παπαγρηγορίου Άγγελος Μιχαήλ   2001  ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 4.20     
               
 400 M ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
1. Αναστασίου Άρτεμις-Μελίνα, 2000  ΑΣ Σχολής Μωραΐτη 57.21                  
2.  Πέτσα Αικατερίνη-Βενετία, 2001  ΑΚΟ Λιβαδειάς   58.58                   
3.   Ψυλλάκη Μαρία,  2002, Κύδων Χανίων            58.69                                              
8. Τρουμούχη Αικατερίνη, 2001  Εύδαμος Κω                 59.74                                             

1500Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1. Σπύρου Βασιλεία, 2002  ΟΦΚΑ Οδυσσέας            4:39.51                     
2. Καπετάνη Μαρία-Βικτωρία, 2000  ΓΕΑ τρικύκλων, 4:43.08                                             
3.  Ανθούσα Αδαμαντία , 2001  ΑΕ Λέσβου Καλλονής      4:43.60                   
19.   Σκαρπέτη Καλλιόπη, 2000  ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009       5:18.66

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 500ΓΡ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ  (24/06/2017)
1.   Τζένγκο Ελίνα, 2002  Κένταυρος                   53.19                                   
2. Γρηγοριάδου Μελπομένη, 2000  ΣΚΑ Δράμας 46.66                   
3. Μάλλη Ιωάννα, 2001  ΑΟ Μυκόνου                 46.45   
11. Μεταξωτού Μαρία-Στεργιάναl 2001, Εύδαμος           35.92         

ΔΕΚΑΘΛΟ ΠΑΙΔΩΝ
 1.  Ματζίρης Αθανάσιος             2000 Φίλιππος Γιαννιτσών        6067       
2. Μπουτσιούκης Βασίλειος         2001 ΟΦΚΑ Σέρρες                 5844       
3.   Τζιβένης Γεώργιος-Αλέξανδρος       2000 ΓΣ Καρδίτσας, 5814       
 6.  Πανσεληνάς Παναγιώτης          2000 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009, 5247       
 8.  Μήλιος Νικόλαος, 2000 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009          5192        

ΕΠΤΑΘΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1. Τσουκαλά Μαργαρίτα, 2001 Απόλλων Πύργου 5042       
2. Τσιαμπέρα Μαρία, 2001  Πύρρος Δήμας  4890             
3. Λογδανίδου Νικολέτα-Ιλζε, 2000, ΓΣ Νάουσας                  4862      
8.  Κουτή Νικολέτα , 2000 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009          3791               
 18.  Μάγου Φωτεινη, 2002 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009          3384   
 19. Οικονόμου Θέμις, 2001 ΑΟ Καλλιπάτειρα        3154        
 22. Σιμιτζή Αρετή-Μαρία,  2002 ΑΟ Καλλιπάτειρα 2861                

4Χ400Μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ  
  1.   ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών      3:58.27       
  2.   Αρχέλαος Κατερίνης     3:59.57                                                                           
  3.   Πελασγός Λάρισας      3:59.64                                                                               
 17.  Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000  4:18.08         
 Κίκους Ι.(2002) - Μιαούλη Γ.(2001)
Μαρίνου Μ.(2001) - Καμπουράκη Ε.(2000)

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ –ΧΑΛΚΙΔΑ
Φιλοθέη Φραζή (Εύδαμος Κω) 2η θέση στο πένταθλο
Ελμπιόνα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) 5η θέση στο πένταθλο
Φωτεινή Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 6η θέση στο πένταθλο
Αρετή Σιμιτζή (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 19η θέση στο πένταθλο
Καζώνης  4χ300 Παγκορασίδων α’ (Σαββάκη Ο., Μπαϊράμη Ε., Κίκους Ι., Σαββάκη Φ.) 16η θέση

Ναταλία Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 13η θέση στη σφύρα
Παντελεήμων Κώστας (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 7η θέση στα 100μ. μ’ εμπόδια
Γεώργιος Αβδελίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5η θέση στο επί κοντώ
Νικόλαος Αγγελής (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 7η θέση στο επί κοντώ
Γεώργιος Τρικοίλης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11η θέση στο επί κοντώ

Ιωάννα Χρηστοφή (Εύδαμος Κω) 5η θέση στα 80μ. μ’ εμπόδια
Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 14η θέση στα 3000μ.
Κωνσταντίνος Παρτσανάκης (Εύδαμος Κω) 1η θέση στο ακόντιο
Γεώργιος Μουζάκης (Εύδαμος Κω) 2η θέση στο ακόντιο
ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 4χ80 Παμπαίδων α’ (Κώστας Π., Αβδελίδης Γ., Παντελίδης Γ., Αγγελής Ν.) 15η θέση

ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 4χ80 Παγκορασίδων α’ (Μαμουζέλλου Η., Παλαιού Ε., Αναστασιάδη Ε., Ντέλιου Χ.) 23η θέση
Ιπποκράτης ο Κώος 4χ80 Παγκορασίδων α’ (Μυτιληναίου Α., Μαρίνοβα Θ., Μαλάκη Α., Βασιλειάδη Κ.) 33η θέση
Σωτήριος Χατζηγεωργίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5η θέση στη σφύρα
Γεώργιος Τρικοίλης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5η θέση στα 300μ. μ’ εμπόδια

Παύλος Τηλιακός (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 13η θέση στα 300μ.
Γεωργία Παραστατίδου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 10η θέση στα 300μ.
Γεώργιος Κώτσης (Εύδαμος Κω) 21η θέση στα 600μ.
Σιντίκα Χουσεΐν (ΑΟ Σταματίου) 17η θέση στα 600μ.
Ιωάννα Χρηστοφή (Εύδαμος Κω) 15η θέση στο μήκος
Ιωάννης Σαββίγκος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 12η θέση στα 1000μ.
Ευαγγελία Μπαϊράμη (Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000) 23η θέση στα 1000μ.

Ο Αλέξανδρος ΠαθιάκηςΟ Αλέξανδρος Παθιάκης

Η Μαρία ΜαγκούλιαΗ Μαρία Μαγκούλια


ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΚΑΤΕΡΙΝΗ
400 μ. Εφήβων

Λαμπρόπουλος (Ολυμπιακή Δομή) 48.18
Σγούρας (Πέλωψ Πατρών) 49.36
Λιούμπας (ΟΚΑ Καβάλας) 50.12
Γιαννούλης (ΑΓΣΙ) 50.26
Ρούσσος (Ένωση Καζώνη-Καλυμνος 2000) 50.42
Ευταξίας (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 50.42
Ποταμιανάκης (ΓΕΗ) 50.56
Μασούρας (Πελασγός) 51.08

Επί κοντώ Εφήβων
Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς) 5,25μ.
Νεράντζης (Κερκυραϊκός) 5,25μ.
Καραγιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4,90μ.
Ρίζος (Άρης Θεσσαλονίκης) 4,80μ.
Σάντας (ΑΟ Φιλοθέης) 4,50μ.
Κυριαζής (ΓΣ Κηφισιάς) 4,50μ.
Κεφαλίδης (Σέρρες 93) 4,40μ.
Μητακίδης (ΓΣ Κηφισιάς) 4,20μ.

100 μ. Εφήβων (-1,4)
Αμανατίδου (Τρίτων Θ.) 12.26
Λαφτσή (Φίλιππος Καβάλας) 12.27
Καρυάμπα (ΣΑΚΑ) 12.33
Ιωσηφίδου (ΟΚΑ Καβάλας) 12.46
Τσουκαλά (Νίκη Βόλου) 12.55
Μιχαηλίδου (ΟΚΑ Καβάλας) 12,75 μ.
Κερασιώτη (Παναχακή) 12.84
Γκιάτα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 12.87

400 μ. Νεανίδων
Αναστασίου (Σχολή Μωραίτη) 56.04
Καλογριανίτη (ΓΣ Καρδίτσας) 56.79
Κουλλιά (Εύδαμος) 57.22
Αργυρού (Αθλοκίνηση Μ.) 57.71
Τσιώπου (Πανιώνιος) 57.93
Στύλου (Αρχέλαος) 58.39
Πέτσα (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 58.74
Γιάγου (Αργολίδας) 58.95

1.500 μ. Νεανίδων
Ανθούσα (ΑΕ Λέσβου) 4.44.40
Ποργιοπούλου (Σέρρες 93) 4.46.95
Λαβάσα (ΑΟ Βουλιαγμένης) 4.48.41
Καπετάνη (ΓΕΑ Τρικάλων) 4.49.17
Χάντζου (ΓΣ Γλυφάδας) 4.49.41
Μπάλλα (Κάμειρος 2009) 4.49.80
Παντέζου (Φίλιππος Καβάλας) 4.50.17
Κακούρη (ΓΣ Χαιδαρίου)  4.50.48

5.000 μ. Νεανίδων
Θεοφιλίδου  Ρ. (ΓΑΣ Χολαργού) 18.54.99
Φιάσκα (Αθλοκίνηση Μυτ.) 19.08.12
Καίσαρη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 19.15.49
Κατζουράκη (ΓΣ Βόλου) 19.16.81

Παναγιωτοπούλου (ΟΚΑ Καβάλας) 19.33.07
Μπέτα (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 20.00.45
Σκαρπέτη (Κάμειρος 2009) 20.20.02
Θεοφιλίδου Μ.  (ΓΑΣ Χολαργού)

100 μ. εμπ. Ν. (-2,6) Νεανίδων
Καραγιάννη (ΓΣ Κηφισιάς) 13.94
Σάντα (ΓΣ Αστέρας Αιγάλεω) 14.52
Ρέχα (Αρχέλαος) 14.84
Αουντί (Ερμής Ιλιού) 15.24
Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) 15.25
Μαούνη (ΑΣΕ Δούκα) 15.84
Παύλου (Μ. Αλέξανδρος Γ.) 15.88
Κοτσομύτη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 16.09

Δισκοβολία Νεανίδων
Σπανουδάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος) 51,48 μ.
Καισίδου (ΓΕ Νάουσας) 45,27 μ.
Μπερτσίμα (Ερμής Σχηματαρίου) 39,79 μ.
Μαυρεδάκη (Ελευθέριος Βεν.) 38,57 μ.
Μαγκούλια (Ένωση Καζώνης-Καλύμνος 2000) 38,51 μ.
Ζώτου (ΓΣ Μανδρών) 37,07 μ.
Μπετσιμέα (ΓΑΣ Τρικάλων) 36,37 μ.
Λυριωτάκη (ΑΠΟΕΛ) 34,64 μ.

200 μ. (-1,6) Νεανίδων
Λαφτσή (Φιλιππος Κ.) 24.67
Αμανατίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 25.21
Δαμπλιά (Αρχέλαος) 25.32
Τζόνσον (Ελευθέριος Βενιζέλος) 25.51
Κουλλιά (Εύδαμος) 25.83 (1,2)
Καμπέρη (ΑΓΣΙ) 25.86 (1,2)
Γιάγου (ΣΔΥ Αργολίδας) 25.91

800 μ. Νεανίδων
Ανθούσα (Καλλονή Λέσβου) 2.14.27
Λιάκου (Λούης Κορυδαλού) 2.14.28
Ποργιοπούλου (ΓΣ Σέρρες 93)2.17.25
Παντέζου (ΟΦΚΑ Φίλιππος) 2.17.26
Τρουμούχη (Εύδαμος) 2.18.14
Ιατροπούλου (Αθηνόδωρος) 2.20.50
Λούκισσα (Υγεία Ρόδου) 2.21.58
Κακούρη (ΓΣ Χαλανδρίου) 2.21.85

Σφαιροβολία Νεανίδων
Μαγκούλια (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 14,71 μ.
Γερομαρκάκη (Έσπερος Λαμίας) 14,52 μ.

Καϊσίδου (ΓΕ Νάουσας) 13,45 μ.
Παπαϊωάννου (Διομήδης Ξάνθης) 13,13 μ.
Καλτσούνη (Πυγμή Ευόσμου) 12,95 μ.
Βαν Ντε Σάντε (Ποσειδών Λουτρ.) 12,67 μ.
Σαϊτίδου (ΓΑΣ Αλεξάνδρειας) 11,79 μ.
Σπανουδάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος) 11,34 μ.

400 μ. εμπ. Εφήβων
Δρίτσας (ΑΟ Μεγάρων) 52.93
Γρηγορίου (Πήγασος) 54.01
Καλογεράκης (ΌΦΗ) 54.19
Δουμπάς (Δόξα Πέρδικα) 55.48
Καραγιώργος (Κάμειρος 2009) 55.68
Θεοφιλόπουλος (Σπαρτιατικός) 56.64
Μέτα (Μεσσηνιακός) 57.56
Αξαρλής (Παιανίας) εγκ.

4χ400 Εφήβων
ΑΚΟ Λιβαδειάς
ΟΦΗ
ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΑΣ Σχολής Μωραΐτη
ΑΣ Κολλεγίου Αθηνών
ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009
(Ρούσσος Σ., Καραγιάννης Δ., Καραγιώργος Ε., Εργάς Γ.)
ΓΣ Κηφισιάς
ΓΣ Γλυφάδας

Δέκαθλο Εφήβων
Ανδρέογλου Α. (ΣΚΑ Δράμας) 6646
Ανδρέογλου Αγγ. (ΣΚΑ Δράμας) 6629
Ματζίρης (Φίλιππος Γιαννιτσών) 5732
Θεοδώρου (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 5284
Πανσεληνάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5223
Μήλιος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4682

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΘΕΤΩΝ-ΣΕΡΡΕΣ
Μαρία Γιορδαμνή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11η θέση στις Γυναίκες

 

Η Μαρία ΠιννήΗ Μαρία Πιννή