Περιμένει ο Κολοσσός, στη Μάνδρα ο Ιπποκράτης

Πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι στα γραφεία της Ομοσπονδίας η κλήρωση για το Κύπελλο Ελλάδας ανδρών το οποίο θα ξεκινήσει την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου.

Ο Ιπποκράτης, που θα πάρει μέρος στην Α’ φάση, θα παίξει εκτός έδρας με τον Μανδραϊκό και αν προκριθεί θα υποδεχθεί την Καστοριά.

Όσο για τον Κολοσσό H Hotels, βάσει προγράμματος, θα παίξει στις 23/9 ωστόσο εκείνες τις ημερομηνίες διεξάγεται στην Κύπρο το τουρνουά του ΑΠΟΕΛ στο οποίο έχει ανακοινωθεί ότι θα συμμετάσχει.

Αντίπαλός του θα είναι ένας εκ των Ελίμειας, Ζωγράφου, Παγκρατίου, Απόλλωνα Πάτρας ή Αμύντα.

Αναλυτικά:
Α' ΦΑΣΗ (σωματεία Β' εθνικής κατηγορίας)
1η αγωνιστική (Τετάρτη 13/9/2017)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. Ιωνικός Νικαίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
02. ΚΑΟ Κορίνθου – Ηράκλειο
03. Ζωγράφου – Παγκράτι
04. Μανδραϊκός – Ιπποκράτης
05. Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου
06. Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός
07. Κηφισιά – Πρωτέας Βούλας
08. Κορωπί – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. Ελίμεια – Ομάδα ΧΧ
10. Πιερικός Αρχέλαος – Χαρίλαος Τρικούπης
11. Μαχητές Δόξα Πεύκων – Καβάλα
12. Χαλκηδόνα – Ευρώπη ‘87
13. Αγρίνιο – Ερμής Λαγκαδά
14. Γέφυρα – Στρατώνι
15. Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης
16. Τιτάνες Παλαμά – Ίκαροι Σερρών

Α' ΦΑΣΗ (σωματεία Α2 και Β' εθνικής κατηγορίας)
2η αγωνιστική (Σάββατο 16/09/2017)
17. Νικητής A11 – Αρκαδικός
18. Νικητής Α4 – Καστοριά
19. Νικητής Α9 – Αμύντας
20. Νικητής Α3 – Απόλλων Πάτρας
21. Νικητής Α8 – Χολαργός
22. Νικητής Α6 – Μαρούσι
23. Νικητής Α15 – ΑΕ Λάρισας
24. Νικητής Α13 – Εθνικός
25. Νικητής Α7 – Ερμής Αγ. Λαρ.
26. Νικητής Α16 – Δούκας
27. Νικητής Α2 – Καρδίτσα
28. Νικητής Α1 – Περιστέρι
29. Νικητής Α5 – Ηρακλής
30. Νικητής Α12 – Δόξα Λευκάδας
31. Νικητής Α14 – Ψυχικό
32. Νικητής Α10 – Παπάγου

3η αγωνιστική (Τετάρτη 20/09/2017)
33. Νικητής Α30 – Νικητής Α28
34. Νικητής Α31 – Νικητής Α25
35. Νικητής Α19 – Νικητής Α20
36. Νικητής Α22 – Νικητής Α24
37. Νικητής Α32 – Νικητής Α17
38. Νικητής Α27 – Νικητής Α29
39. Νικητής Α23 – Νικητής Α18
40. Νικητής Α21 – Νικητής Α26

Β' ΦΑΣΗ (σωματεία Α1 εθνικής κατηγορίας + σωματεία Α' φάσης)
1η αγωνιστική (Σάββατο 23/09/2017)
41. Νικητής Α33 – Τρίκαλα
42. Κόροιβος Αμαλιάδας – Προμηθέας Πάτρας
43. Νικητής Α35 – Κολοσσός H Hotels
44. Νικητής Α40 – Νικητής Α34
45. ΓΣΛ Φάρος – Κύμη Seajets
46. Νικητής Α39 – Νικητής Α37
47. Πανιώνιος – Λαύριο DHI
48. Νικητής Α36 – Νικητής Α38

2η αγωνιστική (Τετάρτη 27/09/2017)
49. Νικητής Α42 – Νικητής Α47
50. Νικητής Α44 – Νικητής Α45
51. Νικητής Α48 – Νικητής Α41
52. Νικητής Α46 – Νικητής Α43

3η αγωνιστική (Σάββατο 30/09/2017)
53. Νικητής Α52 – Νικητής Α49
54. Νικητής Α51 – Νικητής Α50

Γ' Φάση (Προημιτελικοί)
Τετάρτη 04/10/2017
55. Νικητής Α53 – Παναθηναϊκός Superfoods
56. ΑΕΚ – Ρέθυμνο Cretan Kings
57. Νικητής Α54 – Ολυμπιακός
58. Άρης – ΠΑΟΚ

Δ' Φάση (Ημιτελικοί)
Α' αγώνας: Κυριακή 05/11/2017
Β' αγώνας: Δευτέρα 01/01 ή Τρίτη 02/01/2018

Ε' Φάση (Τελικός)
- Κυριακή 17/02/2018