Αγώνας συμπερασμάτων στην πίστα

Με επιτυχία  διεξήχθη την περασμένη Κυριακή στο δημοτικό στάδιο «Διαγόρας», ο αγώνας ποδηλασίας πίστας που διοργάνωσε ο «Μεσόγειος» και είχε ως σκοπό το να βγάλουν οι προπονητές τα συμπεράσματά τους, ενόψει  των επερχόμενων πανελληνίων πρωταθλημάτων πίστας Όμνιουμ  και ατομικών αγωνισμάτων, για τις κατηγορίες ανδρών και γυναικών.

Στον αγώνα δήλωσαν συμμετοχή 25 αθλητές από 4 σωματεία της Ρόδου και 3 από την υπόλοιπη Ελλάδα. Τα αγωνίσματα που περιλάμβανε το πρόγραμμα ήταν  αυτά του flying lap, του individual pursuit και του νέου αγωνίσματος που διεξήχθη πρώτη φορά στη πίστα της Ρόδου, το tempo race.

Τις εντυπώσεις στο αγώνα κέρδισαν οι Σταμάτης Σαββάκης τους Ροδήλιου στην κατηγορία παίδων, η Ελένη Τσαβαρή του «Μεσόγειος» στην κατηγορία γυναικών και οι Παπαδόπουλος Θανάσης και Μάνος Ζαννάκης του Έλαφου στην κατηγορία εφήβων.

 Οι διοργανωτές θέλουν να ευχαριστήσουν όλους όσοι συνέδραμαν στη διεξαγωγή του αγώνα κι ιδιαίτερα:
-Τους ανθρώπους και το διοικητικό συμβούλιο του Α.Σ Έλαφος, που χωρίς την βοήθεια τους, δεν θα ήταν δυνατή η διεξαγωγή του αγώνα.
-Τα MIELE stores ZACHARIAS.
-To ‘’THE PIZZA SPAGGETI HOUSE’’
-To ζαχαροπλαστείο ΜΙΛΤΟΣ
-Τη ΄’BLUE STAR FERRIES’’ την έκπτωση στα εισιτήρια των αθλητών  από τα σωματεία που συμμετείχαν από Αθήνα, Πάτρα και Θεσσαλονίκη.
-Το σώμα εθελοντών ‘’ΣΑΜΑΡΕΙΤΩΝ’’ που βρίσκεται κοντά σε κάθε εκδήλωση και προσφέρει αφιλοκερδώς  τις υπηρεσίες του.
-Τον αλυτάρχη κο Παπανικόλα και τον χρονομέτρη κο Βαγιανάκη.
-Τους γονείς και τους αθλητές που συμμετείχαν και φρόντισαν για το καλό κλίμα του αγώνα

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
FLYING LAP  
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΤΡΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ

1ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     ΕΛΑΦΟΣ         26’’15’’’  ΕΦΗΒΟΣ
2ος ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ  ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ               ΕΛΑΦΟΣ        26’’28’’    ΕΦΗΒΟΣ
3ος ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ                  ΔΙΑΓΟΡΑΣ      26’’29’’   ΕΦΗΒΟΣ
4ος ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΔΑΝΙΗΛ                        ΕΛΑΦΟΣ        27’’07’’    ΑΝΤΡΑΣ
5ος ΖΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ                           ΡΟΔΗΛΙΟΣ      27’’91’’   ΕΦΗΒΟΣ
6Ος ΒΛΑΧΟΣ ΣΠΥΡΟΣ                           Γ.Σ. ΔΥΜΗΣ    28’’77’’’   ΑΝΤΡΑΣ
7ος ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                ΔΙΑΓΟΡΑΣ      28’’81’’’   ΑΝΤΡΑΣ
8ος ΜΕΡΤΖΑΝΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ                Π.Α.Ο.Κ.          28’’82’’’  ΕΦΗΒΟΣ
9ος ΖΑΝΝΑΚΗΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΑ     ΕΛΑΦΟΣ          30’’74’’’   ΕΦΗΒΟΣ
10ος ΤΡΙΟΜΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ           ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ    30’’94’’    ΕΦΗΒΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1ος ΣΑΒΒΑΚΗΣ  ΣΤΑΜΑΤΗΣ               ΡΟΔΗΛΙΟΣ      26’’78’’’  ΠΑΙΔΑΣ
2Ος ΖΑΧΑΡΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ                    ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ     28’’49’’’ ΠΑΙΔΑΣ
3ος ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ            ΕΛΑΦΟΣ          28’’61’’   ΠΑΙΔΑΣ
4ος ΔΡΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΣ                             ΡΟΔΗΛΙΟΣ       28’’93’’’ ΠΑΙΔΑΣ
5ος ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ                         ΡΟΔΗΛΙΟΣ       30’’ 17’’ ΠΑΙΔΑΣ
6ος ΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ                           ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ     30’’39’’΄ ΓΥΝΑΙΚΑ
7ος ΝΙΚΗΤΑ  ΦΩΤΕΙΝΗ                        ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ      30’’77’’  ΚΟΡΑΣΙΔΑ
8ος ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΝΙΚΟΣ                         ΕΛΑΦΟΣ           32’’39’’  ΠΑΙΔΑΣ
9ος ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΣΑΡ                  ΡΟΔΗΛΙΟΣ        32’’85’’’ ΠΑΙΔΑΣ
10ος ΜΙΑΟΥΛΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ               ΡΟΔΗΛΙΟΣ         33’’60’’’ ΠΑΙΔΑΣ
11Ος ΛΕΠΕΜΙΩΤΗ ΚΩΝ/ΝΑ            ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 33’’78’’’ ΓΥΝΑΙΚΑ
12ος ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΥ  ΚΩΝ/ΝΟΣ             ΡΟΔΗΛΙΟΣ         34’’22’’’ ΠΑΙΔΑΣ
13ος ΜΠΙΛΙΑΣ   ΙΩΑΝΝΗΣ                 ΡΟΔΗΛΙΟΣ          35’’59’’’ ΠΑΙΔΑΣ

INDIVIDUAL PURSUIT      
ΠΑΙΔΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2000km.

1η  ΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ                         ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ     2’.48’’45’’΄ ΓΥΝΑΙΚΑ
2ος  ΣΑΒΒΑΚΗΣ  ΣΤΑΜΑΤΗΣ           ΡΟΔΗΛΙΟΣ      2’.51’’23’’’  ΠΑΙΔΑΣ
3ος  ΔΡΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΣ                         ΡΟΔΗΛΙΟΣ     2’53’’27’’’ ΠΑΙΔΑΣ
4ος  ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ            ΕΛΑΦΟΣ         2’56’’31’’   ΠΑΙΔΑΣ
5ος ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ                         ΡΟΔΗΛΙΟΣ      3’01’’73’’ ΠΑΙΔΑΣ
6η  ΝΙΚΗΤΑ  ΦΩΤΕΙΝΗ                        ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ    3’08’’73’’ ΚΟΡΑΣΙΔΑ
7η ΛΕΠΕΜΙΩΤΗ ΚΩΝ/ΝΑ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3’09’’90’’’ ΓΥΝΑΙΚΑ
8ος ΜΙΑΟΥΛΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ                ΡΟΔΗΛΙΟΣ        3’17’’00’’’ ΠΑΙΔΑΣ
9ος ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΝΙΚΟΣ                          ΕΛΑΦΟΣ         3’19’’66’’  ΠΑΙΔΑΣ
10ος  ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΣΑΡ                  ΡΟΔΗΛΙΟΣ     3’21’’12’’’ ΠΑΙΔΑΣ
11ος  ΜΠΙΛΙΑΣ   ΙΩΑΝΝΗΣ                 ΡΟΔΗΛΙΟΣ        3’24’’96’’’ ΠΑΙΔΑΣ
12ος ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΥ  ΚΩΝ/ΝΟΣ             ΡΟΔΗΛΙΟΣ       3’26’’43’’’ ΠΑΙΔΑΣ

TEMPO RACE
ΑΝΤΡΩΝ –ΕΦΗΒΩΝ

1ος  ΖΑΝΝΑΚΗΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       ΕΛΑΦΟΣ         ΕΦΗΒΟΣ
2ος  ΖΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ                     ΡΟΔΗΛΙΟΣ      ΕΦΗΒΟΣ
3ος  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ       ΕΛΑΦΟΣ    ΕΦΗΒΟΣ
4ος ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                 ΔΙΑΓΟΡΑΣ      ΑΝΤΡΑΣ
5ος ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΔΑΝΙΗΛ                         ΕΛΑΦΟΣ    ΑΝΤΡΑΣ
6οςΤΡΙΟΜΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ            ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ     ΕΦΗΒΟΣ
7ος  ΒΛΑΧΟΣ ΣΠΥΡΟΣ                           Γ.Σ. ΔΥΜΗΣ   ΑΝΤΡΑΣ
8ος  ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ  ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ                ΕΛΑΦΟΣ    ΕΦΗΒΟΣ
9ος ΜΕΡΤΖΑΝΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ                  Π.Α.Ο.Κ.      ΕΦΗΒΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1ος ΣΑΒΒΑΚΗΣ  ΣΤΑΜΑΤΗΣ         ΡΟΔΗΛΙΟΣ    ΠΑΙΔΑΣ
2ος ΔΡΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΣ         ΡΟΔΗΛΙΟΣ  ΠΑΙΔΑΣ
3οςΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ                          ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ  ΓΥΝΑΙΚΑ
4ος  ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ            ΕΛΑΦΟΣ       ΠΑΙΔΑΣ
5ος ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ                         ΡΟΔΗΛΙΟΣ    ΠΑΙΔΑΣ
6η  ΝΙΚΗΤΑ  ΦΩΤΕΙΝΗ                        ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ    ΚΟΡΑΣΙΔΑ
7ος ΜΙΑΟΥΛΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ                  ΡΟΔΗΛΙΟΣ        ΠΑΙΔΑΣ
8ος  ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΝΙΚΟΣ                          ΕΛΑΦΟΣ         ΠΑΙΔΑΣ
9η  ΛΕΠΕΜΙΩΤΗ ΚΩΝ/ΝΑ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΓΥΝΑΙΚΑ
10ος ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΥ  ΚΩΝ/ΝΟΣ             ΡΟΔΗΛΙΟΣ       ΠΑΙΔΑΣ
11ος ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΣΑΡ                ΡΟΔΗΛΙΟΣ       ΠΑΙΔΑΣ
12ος  ΜΠΙΛΙΑΣ   ΙΩΑΝΝΗΣ                 ΡΟΔΗΛΙΟΣ        ΠΑΙΔΑΣ