Γ' Εθνική: Την 2η αγωνιστική το πρώτο ντέρμπι

Διενεργήθηκε χθες στα γραφεία της ΕΠΟ στο πάρκο Γουδή, η κλήρωση για τον καταρτισμό του αγωνιστικού προγράμματος για τους 8 ομίλους του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής Κατηγορίας περιόδου 2017-2018.

Σε ότι αφορά τις ομάδες της Δωδεκανήσου και τον 6ο Ομιλο στον οποίο θα αγωνιστούν  
-Ιάλυσος και Ρόδος θα παίξουν εκτός έδρας με Κερατσίνι και Ασπρόπυργο αντίστοιχα, ενώ ο Διαγόρας θα έχει ρεπό. Ο «γηραιός» μπαίνει στη μάχη του πρωταθλήματος τη 2η αγωνιστική, όπου δεσπόζει και το πρώτο Ροδίτικο ντέρμπι, με τον Ιάλυσο να φιλοξενεί τη Ρόδο.

-Ρόδος και Διαγόρας, θα παίξουν μεταξύ τους την 5η αγωνιστική με γηπεδούχα τα «ελάφια», ενώ ο Ιάλυσος θα φιλοξενήσει το Διαγόρα τη 10η.

Η Επιτροπή Διοργανώσεων σε συνεδρίασή της έκανε αποδεκτά τα αιτήματα συμμετοχής των σωματείων ΑΕΠ Ηρακλής και ΑΕ Καρδίτσας, τα οποία τοποθέτησε στον 2ο όμιλο, καθώς και το αίτημα αποχώρησης του σωματείου Ποσειδών Νέων Πόρων, που επίσης είχε τοποθετηθεί στον 2ο όμιλο της διοργάνωσης.

Πιο αναλυτικά το πρόγραμμα των αγωνιστικών στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για τον 6ο όμιλο έχει ως εξής:  

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 1-12
Προοδευτική-Ιωνικός Νίκαιας
 Εθνικός Πειραιά-Ζευγολατιό
Πέλοπας Κιάτου-ΠΑΟ Λουτρακίου
Πανασπροπυργιακός Δόξα-Ρόδος
 Κερατσίνι-Ιάλυσος
Ρεπό  Διαγόρας

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 2-13
 Διαγόρας Ρόδου-Προοδευτική
 Ιωνικός Νίκαιας-Εθνικός Πειραιά
Ζευγολατιό-Πανασπροπυργιακός Δόξα
 ΠΑΟ Λουτρακίου-Κερατσίνι
 Ιάλυσος-Ρόδος
Ρεπό  Πέλοπας Κιάτου

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 3-14
Προοδευτική-Εθνικός Πειραιά
Πέλοπας Κιάτου-Διαγόρας Ρόδου
Πανασπροπυργιακός Δόξα-Ιωνικός Νίκαιας
 Ιάλυσος-Ζευγολατιό
 Ρόδος-ΠΑΟ Λουτρακίου
Ρεπό  Κερατσίνι

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 4-15
Πέλοπας Κιάτου-Προοδευτική
 Εθνικός Πειραιά-Πανασπροπυργιακός Δόξα
 Διαγόρας Ρόδου-Κερατσίνι
Ιωνικός Νίκαιας-Ιάλυσος
ΠΑΟ Λουτρακίου-Ζευγολατιό
Ρεπό  Ρόδος

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 5-16
Προοδευτική-Πανασπροπυργιακός Δόξα
 Κερατσίνι-Πέλοπας Κιάτου
Ιάλυσος-Εθνικός Πειραιά
Ρόδος-Διαγόρας Ρόδου
ΠΑΟ Λουτρακίου-Ιωνικός Νίκαιας
Ρεπό  Ζευγολατιό

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 6-17
Κερατσίνι-Προοδευτική
 Πανασπροπυργιακός Δόξα-Ιάλυσος
 Πέλοπας Κιάτου-Ρόδος
Εθνικός Πειραιά-ΠΑΟ Λουτρακίου
 Διαγόρας Ρόδου-Ζευγολατιό
Ρεπό  Ιωνικός

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 7-18
Προοδευτική-Ιάλυσος
Ρόδος-Κερατσίνι
 ΠΑΟ Λουτρακίου-Πανασπροπυργιακός Δόξα
 Ζευγολατιό-Πέλοπας Κιάτου
 Ιωνικός Νίκαιας-Διαγόρας Ρόδου
Ρεπό  Εθνικός

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 8-19
Ρόδος-Προοδευτική
 Ιάλυσος-ΠΑΟ Λουτρακίου
 Κερατσίνι-Ζευγολατιό
 Πέλοπας Κιάτου-Ιωνικός Νίκαιας
 Εθνικός Πειραιά-Διαγόρας Ρόδου
Ρεπό  Πανασπροπυργιακός

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 9-20
Προοδευτική-ΠΑΟ Λουτρακίου
 Ζευγολατιό-Ρόδος
Ιωνικός Νίκαιας-Κερατσίνι
 Διαγόρας Ρόδου-Πανασπροπυργιακός Δόξα
 Εθνικός Πειραιά-Πέλοπας Κιάτου
Ρεπό  Ιάλυσος

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 10-21
Ζευγολατιό-Προοδευτική
 Ρόδος-Ιωνικός Νίκαιας
 Ιάλυσος-Διαγόρας Ρόδου
Κερατσίνι-Εθνικός Πειραιά
 Πανασπροπυργιακός Δόξα-Πέλοπας Κιάτου
Ρεπό  ΠΑΟ Λουτρακίου

 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 11-22
 Ιωνικός Νίκαιας-Ζευγολατιό
Διαγόρας Ρόδου-ΠΑΟ Λουτρακίου
 Εθνικός Πειραιά-Ρόδος
 Πέλοπας Κιάτου-Ιάλυσος
 Πανασπροπυργιακός Δόξα-Κερατσίνι
Ρεπό  Προδευτική