Διαλύθηκε το ΤΕΕ, απόντες οι Δικηγόροι

Δύο «τρανταχτές» απουσίες παρατηρήθηκαν στις δηλώσεις συμμετοχής για το 3ο χειμερινό τουρνουά καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει και φέτος στις εγκαταστάσεις του το Ροδίων Άθλησις.

Η ομάδα που κατέκτησε τον τίτλο στο ανοιχτό τουρνουά του ΔΟΠΑΡ τον περασμένο Ιούλιο, το ΤΕΕ, όχι μόνο δεν κατεβαίνει αλλά οι αθλητές του διασκορπίστηκαν σε άλλες ομάδες. Ο Γιάννης Μαρουλλάκης θα κατέβει με τον Ιβίσκο ενώ οι Καμπουράκης, Καραβοκυρός και Γιωτόπουλος θα κατέβουν με τους Crows.

Απούσα είναι και η ομάδα των Δικηγόρων η οποία, ωστόσο, αναμένεται να συμμετάσχει στο χριστουγεννιάτικο Κύπελλο του ΔΟΠΑΡ.

Από κει και πέρα, στις δηλώσεις συμμετοχής ξεχωρίζουν ονόματα αθλητών που αγωνίζονταν μέχρι πέρσι στο τοπικό πρωτάθλημα αλλά και παλαιμάχων με μεγάλη προσφορά στο ροδίτικο μπάσκετ. Χαρακτηριστικές είναι οι περιπτώσεις των Χρήστου Αβεκλούριου (Underdogs), Κώστα Γκόνου (Βενετόκλειο) και Κώστα Λιβιεράτου (Χαβαλένθια). Φυσικά, ο παγκόσμιος ρέκορντμαν Μιχάλης Σεΐτης είναι αυτός που «κλέβει την παράσταση» στις μέχρι τώρα δηλώσεις συμμετοχής καθώς εκκρεμούν ακόμη τρεις ομάδες.

Η ανακοίνωση αναφέρει: «Λίγο πριν την ολοκλήρωση των συμμετοχών για το 3ο χειμερινό τουρνουά μπάσκετ, η διοίκηση του Ροδίων Άθλησις ανακοινώνει τις ομάδες που θ’ αγωνιστούν καθώς και τα ρόστερ αυτών.

Σημειώνεται πως οι ομάδες που έχουν ήδη καταθέσει τη λίστα συμμετοχής ανέρχονται στις 17, ενώ έως το τέλος της εβδομάδας αναμένονται και οι δηλώσεις συμμετοχής των έως τώρα επιλαχουσών ομάδων Χαβαλέικερς, Rainbows και μίας ακόμη ομάδας, οι οποίες τελικά θα λάβουν μέρος στο τουρνουά.

Αναλυτικά τα ρόστερ έχουν ως εξής:

Πυροσβεστική: Ματσούκας Φώτιος, Ράτζας Βασίλειος, Βασιλάκης Μιχαήλ, Μπιλιάς Ελευθέριος, Κατούφας Γεώργιος, Καρανικόλας Χρήστος, Γαλάτος Αιμίλιος, Καρπαθάκης Ελευθέριος, Κουλιαρούδης Λουκάς, Τριχιάς Γεώργιος, Καλλιγάς Ιωάννης, Παλαγκάς Ιωάννης, Ράτζας Μιχαήλ, Μακέστας Γεώργιος, Γκορτζίλας Μιχαήλ, Γκορτζίλας Ελευθέριος.

Modela: Πετεβές Χρήστος, Φάντης Μόσχος, Αγαπητός Μιχάλης, Παπαγιάννης Χρυσοβαλάντης, Μανωλακιός Σταύρος, Σαντιμπαντάκης Δημήτριος, Χαραλάμπης Τάσος, Κόρρος Γαβριήλ, Τσάρας Νίκος, Μελεκίδης Ιωάννης, Γιαννέλης Ιωάννης, Ρουμελιώτης Γιώργος, Μαγριπλής Ανδρέας.

Χαβαλένθια: Σπανουδάκης Νίκος, Αττιτής Αντώνης, Χαρκιανάκης Μάνθος, Λιβιεράτος Κώστας, Μορφωπός Γιάννης, Μήλιος Χρήστος, Ορφανός Δημήτρης,

Κοντός Γιάννης, Savger Tom, Πλατέλλας Μάριος, Μαρινάκης Παναγιώτης, Μαλλιάκας Γιάννης.

Eco Prime B.C.: Στεφανίδης Γιώργος, Ζάχος Παναγιώτης, Ρούσσος Δημήτρης, Πουτούρης Βάλσαμος, Στρέμπας Γιώργος, Χατζηγεωργίου Βαγγέλης, Λασηθιωτάκης Νίκος, Αγγούριας Γιώργος, Πολεμικός Γιώργος, Κούρτης Κώστας, Καραμαρίας Νίκος, Μακρής Μηνάς, Μπητούλας Δημήτρης.

Starters: Αναδιώτης Χρήστος, Καρατσάλος Διονύσιος, Αρβανίτης Δημήτρης, Λαμπριανός Ελευθέριος, Γκουϊντάλια Αλφόνσος, Παπασάββας Κομνηνός, Στογιάννης Σπύρος, Τριττάς Φίλιππος, Κιόττος Ηλίας, Σωτηρίoυ Παναγιώτης, Σωτηρίου Ευθύμιος, Καφετζής Στέργος, Κοντινός Γιάννης, Μέντος Παναγιώτης, Παπαγεωργίου Μιχάλης, Γαλανομάτης Γιάννης, Πεταυράκης Αντώνης, Μπούσης Ερβίν.

Epavlis Café: Χαρόπουλος Σταύρος, Γρηγοράς Σταμάτης, Σιδέρης Σταμάτης, Γιορδαμνής Σάββας, Κασσάκης Στέργος, Παναγιωτόπουλος Θανάσης, Συλιγαρδάκης Βαγγέλης, Πάττας Κυριάκος, Σκανδάλης Γιώργος, Αφεντούλης Αποστόλης, Κυριακού Ηλίας, Αχλαδιώτης Γιώργος, Ροδίτης Λάμπρος, Ροδίτης Σπύρος, Γιορδαμνής Σάββας του Στέλιου, Πολίτης Γιώργος, Καρδούλιας Γεώργιος, Καλαρίτης Μιχάλης, Κωστάκης Νίκος, Τρίτος Κώστας.

Αστυνομία: Ζώτος Απόστολος, Καραΐσκος Μάριος, Μαργαρίτης Βασίλειος, Πότογλου Δημήτρης, Πολυχρονάκης Αναστάσιος, Δημουλάς Χαράλαμπος, Παυλίδης Συμεών, Παπαλαζάρου Παναγιώτης, Σιαννούδης Πασχάλης, Στεργιόπουλος Κωνσταντίνος, Τριανταφύλλου Γεώργιος, Βιτζηλαίος Στυλιανός, Πλάτσης Γεώργιος, Τσέλιος Αθανάσιος, Παπαδάκης Νικηφόρος, Κωστής Φίλιππος, Φωτεινογιαννόπουλος Δημήτριος, Κουρκουμπάς Αθανάσιος, Μανιαδάκης Μιχαήλ, Παρασχάκης Σαράντης, Βλαχοδήμος Ευστάθιος, Καπνουδάκης Μιχαήλ, Σαρίκος Θωμάς, Μιχαλάκης Ιωάννης.

Panthers B.C.: Φτακλάκης Ηλίας, Σκαμάγκης Βαγγέλης, Βεργόπουλος Χρήστος, Σωτηρίου Γιώργος, Στεργενάκης Παναγιώτης, Παπαγιαννόπουλος Γιάννης, Μιρόσαβιτς Τσακ, Αλεξανδρίδης Νικόλαος, Βαγιανάκης Βαγιανός, Γενναιόπουλος Βαγγέλης, Ψαλτόπουλος Δημοσθένης, Μπότσας Διονύσιος, Ζωάννου Άγγελος, Κατσαδώρος Γεώργιος, Τσαβάρας Βασίλειος.

Crows: Πολυχρονίου Κλεομένης, Πολυχρονίου Παναγιώτης, Κουκιάς Μιχαήλ, Κρασουδάκης Ρούσσος, Καμπουράκης Γεώργιος, Καραβοκυρός Σκεύος, Γιωτόπουλος Δημήτρης, Γιωτόπουλος Νικόλαος, Συμιανάκης Μάρκος, Χριστοφής Ελευθέριος, Ζαχαριάς Απόστολος, Κατρινάκης Ιωάννης, Τσιβίτης Μιχαήλ, Παπαοικονόμου Μιχαήλ, Βόλας Δημήτρης, Βαλσαμίδης Ελευθέριος, Δημητρίου Νίκος.

Bενετόκλειο: Παππάς Αναστάσιος, Κουτσούκος Στέφανος, Γκόνος Φίλιππος, Μαυρονικόλας Χάρης, Μαυρονικόλας Πέτρος, Κουνάκης Παναγιώτης, Γκόνος Κώστας, Τσιγάρος Μιχάλης, Ελευθερίου Αντώνης, Λαμπαδάκης Γιώργος, Πολυχρόνης Σταύρος, Αργυρού Γιάννης.

Buzzer Beaters: Κωνσταντάρος Μηνάς, Δημητρίου Παναγιώτης, Βαρβάρης Γιάννης, Γιαννακάκης Παναγιώτης, Κακούσιος Κωνσταντίνος, Γιαννακάκης Βασίλειος, Χριστοφάκης Στέλιος, Νικολιδάκης Εμμανουήλ, Μπασάκος Χρήστος, Δημητρίου Νικόλαος, Ατακλής Σελτσούκ, Φώσκολος Νικόλαος, Αυγερινού Αυγερινός, Sittich Michal, Τσικίμης Δημοσθένης, Πάλλας Στέφανος, Τσακίτης Μιχάλης, Χατζηνικήτας Τριαντάφυλλος, Κοιλιάς Ελευθέριος, Ψαρούλης Χρήστος.

Small ball: Μοσχοβάκος Νικόλαος, Κολεγιάννης Απόστολος, Κωστάκης Γιώργος, Μαντάλης Γιώργος, Δημόπουλος Ιωάννης, Βερβέρης Δημήτρης, Πασσάλης Πέτρος, Ταττής Παύλος, Κώτσης Αθανάσιος, Ελένης Μανώλης, Παρδακάς Αλέξανδρος, Ζαφειράκης Αναστάσιος, Μπακίρης Μιχάλης, Θεοδωράκης Δημήτριος.

Underdogs: Μουρουζίδης Γιάννης, Παπακώστας Πάνος, Κατσιμπρής Κώστας, Κουλούμπρης Πάνος, Τσεκουράς Βαγγέλης, Κλαδίτης Μανώλης, Μελισσάς Δημήτρης, Μακρής Μιχάλης, Πολυχρόνης Χρήστος, Κουντούρης Τάσος, Ρέτσας Νίκος, Μανέτας Μιχάλης, Αβεκλούριος Χρήστος, Παντσέλιας Μανώλης, Κιουρτ Ισμαήλ.

Iβίσκος: Καμπουράκης Βαρθολομαίος, Τσαλίκης Κώστας, Φυλτζανίδης Παναγιώτης, Τσιτσούλας Γιώργος, Κουμνάκης Δημήτρης, Καραγιάννης Γιώργος, Σεΐτης Μιχάλης, Μισσού Παντελής, Φιλιππόπουλος Σπύρος, Ιμερλίου Διονύσης, Πατινιώτης Αντώνης, Φουντουραδάκης Βασίλης, Μαρουλλάκης Ιωάννης.

Ο Μιχάλης Σεΐτης θα κατέβει με την ομάδα του Ιβίσκου.
Ο Μιχάλης Σεΐτης θα κατέβει με την ομάδα του Ιβίσκου

Airball: Λάγκαλης Δημήτριος, Ζαμπούκας Γεώργιος, Σιούτας Λάμπρος,

Καφετζόγλου Κωνσταντίνος, Τσάγκος Μάριος, Τζωρζίνης Νίκος, Τζουμάκας Γεώργιος, Ποντικέας Αργύρης, Δούμτσης Γεώργιος, Ροδίτης Λεωνίδας, Κατσιφάρας Γεώργιος, Κουτσαριώτης Χρήστος, Σεπυριώτης Αθανάσιος, Δεμενόπουλος Νίκος, Κακούλης Κώστας, Σιγάλας Μιχάλης, Φράγκος Κώστας.

Nιοχώρι: Γεωργάς Λουκάς, Μαστοράκης Γιάννης, Τσέρκης Γιάννης, Χαβιαράς Τάσος, Κουρούνης Κώστας, Αττιτής Γιώργος, Γιαννακίδης Σωτήρης, Αϊβαζίδης Γιάννης, Λάκουρας Γιώργος, Δασκαλάκης Πολυζώης, Σακκής Μωυσής, Γουλόπουλος Αριστοτέλης, Παπαγεωργίου Γιάννης, Τσιφούτης Φωκάς, Mukendi Sambay.

Διγενής Κοσκινού by Kολλέγιο: Σταυριανάκης Γιώργος, Σταυριανάκης Χρήστος, Σταυριανάκης Αλέξανδρος, Αϊβάζης Εμμανουήλ, Φλοκκιού Γιώργος, Σωτηρίου Κωνσταντίνος, Φακουλάς Στέργος, Φωτεινόπουλος Παναγιώτης, Φωτείνης Κυριάκος, Λυμπέρης Νίκος, Αχλαδιώτης Εμμανουήλ, Οθείτης Ηλίας, Μπαμπάλας Δημήτρης, Κυριζάκης Χρήστος, Παπαοικονόμου Μιχάλης, Τσέλιος Αθανάσιος,

Κόκκινος Κωνσταντίνος».