Περισσότερες ευκαιρίες ανόδου στη Γ’ κατηγορία

Ακόμα και τέσσερις θέσεις ανόδου ενδέχεται να περιμένουν φέτος τις ομάδες της Γ’ κατηγορίας.

Η απόφαση της ΕΠΣΔ να διενεργήσει το πρωτάθλημα της Β ‘ κατηγορίας αγωνιστικής περιόδου 2018-2019, σε δύο ομίλους των δώδεκα ομάδων,  καθώς και η πιθανότητα να προβιβαστεί στην Α’ κατηγορία, μέσω των αγώνων μπαράζ, δευτεραθλητής από τη Ρόδο, όπως συνέβη φέτος με το Διγενή, είναι πολύ πιθανό να δώσουν  περισσότερες ευκαιρίες στις ομάδες της Γ’ κατηγορίας, οι οποίες έμαθαν το απόγευμα της Τετάρτης το αγωνιστικό πρόγραμμα της νέας σεζόν (η αυλαία ανοίγει το σαββατοκύριακο 21-22 Οκτωβρίου).

Αναλυτικά:  

1η αγωνιστική-12η αγωνιστική
Εθνικός-Ασπίδα Απ.
Δωριέας-Ασπίδας Σ.
Αλθαιμένης-Θύελλα
Ταξιάρχης-Αναγέννηση Ε.
Ατρόμητος-Νίκη Ρόδου
Ροδιακός-Ομόνοια

2η αγωνιστική-13η αγωνιστική
Ομόνοια-Νίκη Ρόδου
Αναγέννηση Ε.-Ροδιακός
Θύελλα-Ατρόμητος
Ασπίδα Σ.-Ταξιάρχης
Ασπίδα Απ.-Αλθαιμένης
Δωριέας-Εθνικός

3η αγωνιστική-14η αγωνιστική
Νίκη Ρόδου-Αναγέννηση Ε.
Ομόνοια-Θύελλα
Ροδιακός-Ασπίδα Σ.
Ατρόμητος-Ασπίδα Απ.
Ταξιάρχης-Δωριέας
Εθνικός-Αλθαιμένης

4η αγωνιστική-15η αγωνιστική
Αναγέννηση Ε.-Θύελλα
Ασπίδα Σ.-Νίκη Ρόδου
Ασπίδα Απ.-Ομόνοια
Δωριέας-Ροδιακός
Αλθαιμένης-Ατρόμητος
Ταξιάρχης-Εθνικός

5η αγωνιστική-16η αγωνιστική
Θύελλα-Ασπίδα Σ.
Αναγέννηση Ε.-Ασπίδα Απ.
Νίκη Ρόδου-Δωριέας
Ομόνοια-Αλθαιμένης
Ροδιακός-Ταξιάρχης
Εθνικός-Ατρόμητος

6η αγωνιστική-17η αγωνιστική
Ασπίδα Απ.-Ασπίδα Σ.
Δωριέας-Θύελλα
Αλθαιμένης-Αναγέννηση Ε.
Ταξιάρχης- Νίκη Ρόδου
Ατρόμητος-Ομόνοια
Ροδιακός-Εθνικός

7η αγωνιστική-18η αγωνιστική
Ασπίδα Απ.-Δωριέας
Ασπίδα Σ.-Αλθαιμένης
Θύελλα-Ταξιάρχης
Αναγέννηση Ε.-Ατρόμητος
Νίκη Ρόδου-Ροδιακός
Εθνικός-Ομόνοια

8η αγωνιστική-19η αγωνιστική
Αλθαιμένης-Δωριέας
Ταξιάρχης-Ασπίδα Απ.
Ατρόμητος-Ασπίδα Σ.
Ροδιακός-Θύελλα
Ομόνοια-Αναγέννηση Ε.
Νίκη Ρόδου-Εθνικός

9η αγωνιστική-20ή αγωνιστική
Αλθαιμένης-Ταξιάρχης
Δωριέας-Ατρόμητος
Ασπίδα Απ.-Ροδιακός
Ασπίδα Σ.-Ομόνοια
Θύελλα-Νίκη Ρόδου
Εθνικός-Αναγέννηση Ε.

10η αγωνιστική-21η αγωνιστική
Ατρόμητος-Ταξιάρχης
Ροδιακός-Αλθαιμένης
Ομόνοια-Δωριέας
Νίκη Ρόδου-Ασπίδα Απ.
Αναγέννηση Ε.-Ασπίδα Σ.
Θύελλα-Εθνικός

11η αγωνιστική-22η αγωνιστική
Ασπίδα Σ.-Εθνικός
Ασπίδα Απ.-Θύελλα
Δωριέας-Αναγέννηση Ε.
Αλθαιμένης-Νίκη Ρόδου
Ταξιάρχης-Ομόνοια
Ατρόμητος-Ροδιακός