Υψηλό το επίπεδο στο τουρνουά τένις Junior

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά Τένις Junior κατηγορίας Ε3, στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Αντισφαίρισης Πεταλούδων στην παραλία Κρεμαστής και στην Rhodes Tennis Academy.

Το τριήμερο, από την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου μέχρι και την Κυριακή 1η Οκτωβρίου,  ήταν συναρπαστικό και τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό. Το αγωνιστικό επίπεδο ήταν αρκετά ανεβασμένο και δόθηκε η ευκαιρία στους αθλητές και τις αθλήτριες της Ρόδου να αγωνιστούν με αυτούς από Αττική, Κω και Κάλυμνο.

Συνολικά πήραν μέρος 120 παιδιά από ομίλους των Ρόδου, Κω, Καλύμνου, Χαϊδάριου, Χαλκίδας, Πετρούπολης, Κερατσινίου, Αιγάλεω, Σαλαμίνας, Πάρνηθας, Αγ. Αναργύρων και Περιστερίου (Παλάσκας).  

Το ΔΣ του Ομίλου Αντισφαίρισης Πεταλούδων ευχαριστεί για τη συνδιοργάνωση τον ΔΟΠΑΡ καθώς επίσης και την Rhodes Tennis Academy για την άψογη συνεργασία.

Επίσης ευχαριστεί τους χορηγούς του τουρνουά:
· Blue Star Ferries (έκπτωση 40% σε όλους τους αθλητές και συνοδούς που μετακινήθηκαν)
· Hotel Evi (δωρεάν διαμονή στους αθλητές και στους συνοδούς)
· Sissitio
· Στάνη
· Λογιστικό γραφείο Σταματάκης Στέλιος
· Λογιστικό γραφείο Κουκιάς Μιχάλης
· Μελισσοκομική Δωδεκανήσου (χορηγός ενέργειας)
· RODOGAZ
· Cobel ABEE (χορηγία σε  μπλουζάκια)

Ιδιαίτερες ευχαριστίες από τους διοργανωτές και στους εθελοντές Σαμαρείτες για την ιατρική κάλυψη των αγώνων, στο γιατρό Φραγκούλη Κωνσταντίνο και στο Δημοτικό Διαμέρισμα Κρεμαστής για τον περιμετρικό καθαρισμό των γηπέδων, καθώς και στον κύριο Βασίλη Καϋμενάκη για τις υπέροχες φωτογραφίες.

Τα αποτελέσματα ανά κατηγορία είναι τα εξής:
ΑΓΟΡΙΑ 12
1) ΓΙΑΝΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ)
2) ΣΑΚΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΑ (ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
3) ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΟΑ ΚΩ)
3) ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΑΓ. ΣΟΥΛΑ ΡΟΔΟΥ)

ΑΓΟΡΙΑ 14
1) ΤΣΙΓΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΡΟΔΙΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ)
2) ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΟΑ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
3) ΣΚΑΛΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ Θ (ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
3) ΠΡΕΝΤΙΤΣ ΜΑΡΚΟΣ (ΡΟΔΙΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ)

ΑΓΟΡΙΑ 16
1) ΠΑΡΙΣΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (RHODES TENNIS ACADEMY)
2) ΧΡΙΣΤΑΝΑΣ ΔHMΗΤΡΗΣ (ΑΟΑ ΑΙΓΑΛΕΩ)
3) ΒΡΕΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΑΛΑΣΚΑΣ)
3) ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12
1) ΤΣΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
2) ΡΟΥΣΣΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ(ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
3) ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ (ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΦΟΙΒΟΣ)
3) ΧΑΤΖΗΘΩΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 14
1) ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ(ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
2) ΠΙΤΣΙΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ(ΟΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ)
3) ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΟΑ ΑΙΓΑΛΕΩ)
3) ΠΑΠΠΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΣ Η ΠΑΡΝΗΘΑ)
 
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 16
1) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ (ΡΟΔΙΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ)
2) ΤΣΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ (ΟΑ ΑΓ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ)
3) ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΑ (ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΦΟΙΒΟΣ)
3) ΣΚΟΥΡΜΑΛΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ(ΟΑ ΚΩ)