Συνέχεια σήμερα στην Μύκονο

Δεύτερη μέρα σήμερα και ολοκλήρωση για τους Αιγαιοπελαγίτικους Αγώνες Στίβου της Μυκόνου, με το κυκλαδίτικο νησί ν’ αναλαμβάνει για πρώτη φορά τη διοργάνωσή τους στο ανακαινισμένο στάδιο Κόρφου. Πολυπληθής η δωδεκανησιακή αποστολή με σκοπό τη διάκριση στους αγώνες αυτούς, όπως και τα προηγούμενα χρόνια σε σημαντικά στάδια του Αρχιπελάγους.

Αναλυτικά οι συμμετοχές από τα Δωδεκάνησα:

ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009: Ρούσσος Σάββας (400μ. εμπ. Α., 200μ. Π.), Γιμούκης Αναστάσιος (Σφαίρα, Δίσκος Α.), Πετρόπουλος Συμεών (200μ. Π.), Χατζηγεωργίου Σωτήριος (Σφαίρα Π.), Πανσεληνάς Παναγιώτης (Ακόντιο Π.), Κώστας Παντελής (80μ. ΠΠΑ’), Μαστής Αργερίκ Δημήτρης Έντγκαρ (80μ. ΠΠΑ’), Τρικοίλης Γεώργιος (300μ. ΠΠΑ’), Αβδελίδης Γεώργιος (300μ. ΠΠΑ’), Νικολέττου Τσαμπίκα (Ύψος Γ.), Σταυρουλάκη Εμμανουέλα (Δίσκος Γ.), Σαουλίδη Άντζελα (80μ. ΠΚΑ’), Μιχελή Γεωργία (Μήκος ΠΚΑ’), Βαλσαμίδη Αικατερίνη (Μήκος ΠΚΑ’), Κουλλάι Πάολα (Σφαίρα ΠΚΑ’), Τοπάλ Εμινέ (60μ. ΠΚΒ’), Μπίλλη Μαρία (60μ. ΠΚΒ’), Χατζηελευθερίου Παναγιώτα (150μ. ΠΚΒ’), Χριστοδούλου Αναστασία (Μήκος ΠΚΒ’), Παλαιού Αικατερίνη (Μήκος ΠΚΒ’), Μιχελαράκη Ευδοκία (Σφαίρα ΠΚΒ’), Αυγουστάκη Ευαγγελία (Σφαίρα ΠΚΒ’).

ΑΟ Σταματίου: Αδαλουζίδης Αλέξανδρος (100μ. Α), Σεΐτης Μιχάλης (100μ., Ύψος Α), Ζήκας Διονύσης (100μ., 400μ. Α), Ρουσούλης Νικόλαος (400μ., 800μ. Α), Καρατέλο Κρίστοαν (200μ. Π), Μέμα Μαρκέλο (Σφαίρα Π.), Χουσεΐν Γκιουνάη (100μ. Γ), Θεοδώρου Κλέλια (Ύψος, Μήκος Γ.) Κολυμπίρη Μαρία (Ύψος Γ.), Γακούδη Παρθένα (Ύψος Γ.), Μαυρουδή Χριστίνα-Τσαμπίκα (200μ. Κ.), Μανωλά Δέσποινα (Σφαίρα Κ.), Ζενέγια Ελμπιόνα (300μ., Μήκος ΠΚΑ’), Χουσεΐν Σιντίκα (300μ. ΠΚΑ’), Οικονομοπούλου Σαββίνα (Μήκος ΠΚΒ’).

Νίκη Ρόδου: Παπανικήτας Ιωάννης (100μ. Α.), Γκούτης Γιώργος (60μ. ΠΠΒ’), Τσίγκου Ειρήνη (300μ., Μήκος ΠΚΑ), Περούλη Αγγελική (60μ. ΠΚΒ’), Νταγιά Ουρανία (60μ. ΠΚΒ’), Αμπελά Παναγιώτα (600μ. ΠΚΒ’), Διακομανώλη Άννα (Μήκος ΠΚΒ’), Αμπελιώτη Γεωργία (Μήκος ΠΚΒ’).

ΓΑΣ Υγεία Ρόδου: Μπονιάτης Νικόλαος (Σφαίρα, Δίσκος Α.), Λουκίσσα Παρασκευή (400μ. Γ.), Σταυρούλη Ανθούλα (80μ., Μήκος ΠΚΑ’), Παραστατίδου Γεωργία (300μ. ΠΚΑ’), Σιμιτζή Δικαία (150μ. ΠΚΒ’).

Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000: Κουτελλάς Ηλίας (100μ. Α.), Λαουδίκος Αναστάσιος (Ακόντιο Α.), Τηλιακός Παύλος (300μ. ΠΠΑ’), Μηλιάδης Μιχάλης (300μ. ΠΠΑ’), Έλληνας Ανδρέας 91000μ. ΠΠΑ’), Κουλούρης Ιωάννης (150μ. ΠΠΒ’), Φωτιάδης Νικήτας (Σφαίρα ΠΠΒ’), Ζωγραφάκη Μαρία (400μ., 800μ. Γ), Καμπουράκη Ευαγγελία (800μ. Γ.), Κίκους Λαρίσα (3000μ. Γ.), Κουτελλά Ειρήνη (Ύψος Γ.), Μαγκούλια Μαρία (Σφαίρα, Δίσκος Γ.), Σαββάκη Όλγα (200μ. Κ.), Μαρίνου Μαλένα-Ελένη (Σφαίρα Κ.), Αλαφάκη Τσαμπίκα (Ακόντιο Κ.), Μαρίνου Τζορτζίνα (Ακόντιο ΠΚΑ’, Σφαίρα Κ.), Καστρινού Κυραψηλή (80μ. ΠΚΑ’), Μάγκου Μαρία-Καλλιόπη (80μ., Μήκος ΠΚΑ’), Σαββάκη Φωτεινή-Μαρία (300μ. ΠΚΑ’), Κίκους Ιοάνα-Τζεανίνα (300μ. ΠΚΑ’), Καμπουράκη Ειρήνη (1000μ. ΠΚΑ’), Μπαϊράμη Ευαγγελία (1000μ. ΠΚΑ’), Σαββάκη Όλγα (Μήκος ΠΚΑ’), Μαγκούλια Γραμματική (Σφαίρα ΠΚΑ’), Κουρκούτη Καλοτίνα (600μ. ΠΚΒ’), Μεϊμάρη Καλλιόπη (Σφαίρα ΠΚΒ’).

Εύδαμος Κω: Κώτσης Γεώργιος (400μ. Α.), Διακοστεφανής Σέργιος (800μ., 3000μ. Α.), Καραγιάννης Απόστολος (400μ. εμπ, Μήκος Α.), Τρούμπας Γεώργιος (Σφαίρα, Ακόντιο Α.), Σαΐτης Ιωάννης (200μ. Π.), Μουζάκης Γεώργιος (Σφαίρα, Ακόντιο Π.), Παρτσανάκης Κωνσταντίνος (Ακόντιο Π.), Καλτσάτης Ιωάννης (300μ. ΠΠΑ’), Χατζηστέργου Αντώνιος (150μ. ΠΠΒ’), Κουλλιάς Καλλιόπη (400μ. Γ.), Τρουμούχη Αικατερίνη (800μ., 3000μ. Γ.), Φραζή Φιλοθέη (200μ., Ακόντιο Κ.), Μεταξωτού Μαρία-Στεργία (Σφαίρα, Ακόντιο Κ.), Χατζηνικολάου Δομνίκη (80μ. ΠΚΑ’), Καλλερέ Ανθούλα (80μ. ΠΚΑ’), Μανσούρ Μυριάμ (300μ. ΠΚΑ’), Κατσιούλη Σοφία (300μ. ΠΚΑ’), Χρηστοφή Ιωάννα-Ραφαηλία (Μήκος ΠΚΑ’).

Ιπποκράτης ο Κώος: Ιμπραήμ Φαναρτζής (Σφαίρα, Ακόντιο Α.), Διακογιώργης Χριστόφορος (Σφαίρα, Ακόντιο Π.), Ζώης Ελευθέριος (150μ. ΠΠΒ’), Μπάλα Ιρένα (300μ. ΠΚΑ’), Καβουρμά Βασιλική (600μ. ΠΚΒ’), Λέκα Τζεσίλντα (60μ. ΠΚΒ’), Πετρή Τσαμπίκα (150μ. ΠΚΒ’), Σοφιανού Τσαμπίκα-Διονυσία (150μ. ΠΚΒ’), Μαλάκη Αικατερίνη (Μήκος ΠΚΒ’), Πλαγκέτη Αργυρώ (Μήκος ΠΚΒ’).

ΑΟ Καλλιπάτειρα: Πισσάκας Σωτήριος (Ύψος, 200μ. Α.), Μίαρης Νικόλαος (Μήκος ΠΠΒ’), Σιμιτζής Απόστολος (Μήκος ΠΠΒ’), Οικονόμου Θέμις (Ύψος, Σφαίρα Γ.), Σαλπιγκτίδη Αποστολία (200μ. Κ.), Παπαντωνίου Αναστασία (80μ. ΠΚΑ’), Παπαδοπούλου Βαλασία (80μ. ΠΚΑ’), Τριγένη Ιωάνν (300μ. ΠΚΑ’), Τουρλούγκου Μαρία (300μ. ΠΚΑ’).

ΓΣΝ Λέρου: Μούγκρος Ισίδωρος (3000μ. Α.), Νταλλαρής Αναστάσιος (Μήκος, Ύψος Α.), Κατραμάδος Νικόλαος (Σφαίρα, Ακόντιο Π.), Νταλλαρής Αντώνιος (600μ. ΠΠΒ’), Λιβανός Παντελής (600μ. ΠΠΒ’), Ρηγούλη Ειρήνη (Μήκος ΠΚΒ’), Κφαράκη Ελένη (Σφαίρα ΠΚΒ’), Στρατάκη Κωνσταντίνα (Σφαίρα ΠΚΒ’).

Το πρόγραμμα:

15.30

3000μ. ΒΑΔΗΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16.00

400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

16.00

ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16.00

ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16.00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’

ΤΕΛΙΚΟΣ

16.15

80μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

16.15

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16.35

80μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

16.45

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

ΤΕΛΙΚΟΣ

15.55

150μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

17.10

150μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

17.25

200μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

17.30

ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17.30

ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17.30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

ΤΕΛΙΚΟΣ

17.40

200μ. ΠΑΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

17.45

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18.00

300μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

18.15

300μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

18.20

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18.30

3000μ. ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18.35

3000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18.40

ΜΗΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

ΤΕΛΙΚΟΣ

18.55

4Χ100 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

19.15

4Χ100 ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

19.45

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ