Καλωσήρθες χειμώνα για τις ομάδες Β’ και Γ’ κατηγορίας

Σε χειμερινούς αγωνιστικούς ρυθμούς μπαίνει από σήμερα ο ποδοσφαιρικός κόσμος της Δωδεκανήσου, καθώς πολλά γήπεδα της Β’ και της Γ’ κατηγορίας θα «ζωντανέψουν» με την ευκαιρία των παιχνιδιών της πρώτης φάσης του κυπέλλου Δωδεκανήσου. Για τις ομάδες οι σημερινοί αγώνες συνιστούν την τελική πρόβα τους ενόψει της έναρξης των πρωταθλημάτων τους, το επόμενο σαββατοκύριακο. Το πρόγραμμα της ημέρας: 

*Καρακόνερο (15:00) Νίκη Ρόδου-Άγιος Γεώργιος 
 Διαιτησία: Αυγενικού Α., Πλάτσης, Μάχλης 
 Παρατηρητής: Ζωάννου Ι. 
 Παρ. Διαιτησίας: Σακελλαρίδης Ν. 
*Πυλώνα (15:30) Θύελλα-Απόλλων Απ. 
 Διαιτησία: Κουλουρίδης, Ντόκος, Καραγκιόζης 
 Παρατηρητής: Χουρδάς Ν.
 Παρ. Διαιτησίας: Κατταβενός Στ. 
*Γεννάδι (15:30) Ομόνοια-Αδελφοσύνη 
 Διαιτησία: Βλάχος, Καραβελατζή, Θεοδωρής 
 Παρατηρητής: Κουγκράς Ν. 
 Παρ. Διαιτησίας: Κάζας Π. 
*Απόλλωνα (15:30) Αναγέννηση Ε.-Αθλέτικο 
 Διαιτησία: Τσοπανάκης, Τσέτσος, Χατζηαλεξίου 
 Παρατηρητής: Καππάκας Γ. 
 Παρ. Διαιτησίας: Ζαννετής Μ. 
*Κάλαθος (15:30) Ταξιάρχης-Αστέρας Μ.
 Διαιτησία: Αλεξίου, Τσίτσης, Γατή 
 Παρατηρητής: Κάππας Μ.
 Παρ. Διαιτησίας: Καλαθενός Μ. 
*Αρχίπολη (15:30) Εθνικός-Κύπρος 
 Διαιτησία: Κάζας, Αυγενικού Θ., Δημητριάδης 
 Παρατηρητής: Θωμάς Ι. 
 Παρ. Διαιτησίας: Ερωτόκριτος Μ. 
*Διμυλιά (15:30) Ατρόμητος-Χάλκη 
 Διαιτησία: Καραγιάννης, Σαρρής, Αναστασόπουλος 
 Παρατηρητής: Χατζηνικόλας Ν. 
*Σάλακος (15:30) Ασπίδα Σ.-Ατρόμητοι 
 Διαιτησία: Παπαβασιλείου, Μπέκας, Τσέπουρας 
 Παρατηρητής: Μανέγας Α. 
 Παρ. Διαιτησίας: Χρυσανθής Ν. 
*Άγιος Ισίδωρος (15:30) Άγιος Ισίδωρος-Νηρέας 
 Διαιτησία: Δουλγέρης, Λάζος, Γιαννούλης 
 Παρατηρητής: Σταυριανός Α. 
 Παρ. Διαιτησίας: Πηδιάκης Στ. 
*Παστίδα (15:30) Δήμητρα-Ευαγόρας 
 Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Μπερδεμπές, Διακοφιλιππής 
 Παρατηρητής: Ματσαμάς Μ. 
 Παρ. Διαιτησίας: Λάμπρου Χ. 
*Φάνες (15:30) Ακουσίαλος-Ηρακλής Λ. 
 Διαιτησία: Αντωνάς, Κασιώτης, Στεφανάκης 
 Παρατηρητής: Στεργάκης Α. 
 Παρ. Διαιτησίας: Μίχας Ε. 
*Καρακόνερο (18:00) Πολύστρατος-Ιππότες 
 Διαιτησία: Πλάτσης, Αυγενικού Α., Μάχλης 
 Παρατηρητής: Ζωάννου Ι. 
 Παρ. Διαιτησίας: Σακελλαρίδης Ν.