Θα βραβευτούν οι μαθητές που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς μαθηματικών

Το Παράρτημα Δωδεκανήσου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, για να τιμήσει τους μαθητές και τις μαθήτριες από το νησί της Ρόδου που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς κατά τα σχολικά έτη 2015-16 και 2016-17 διοργανώνει εκδήλωση βράβευσης το Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017.

Η βράβευση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Πανεπιστημίου Αιγαίου, κτίριο «Κλεόβουλος» και ώρα 6:00 μ.μ.  Την εκδήλωση αυτή θα τιμήσει με την παρουσία του ο υπαρχηγός της Ελληνικής Ολυμπιακής Ομάδας Μαθηματικών κ. Μπραζιτίκος Σιλουανός.
Αναλυτικά, τα ονόματα των διακριθέντων μαθητών και μαθητριών είναι:

ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ 2015 - 2016
1    ΚΩΣΤΑΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    Μεγάλοι
2    ΣΚΟΥΜΙΟΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ    Μικροί

ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ 2015 - 2016
1    ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2    ΣΚΟΥΜΙΟΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
3    ΒΑΣΙΛΑΚΗ    ΑΓΝΗ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
4    ΚΑΡΑΒΑΣ    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
5    ΚΩΣΤΑΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΘΑΛΗΣ 2015 - 2016
1    ΑΝΑΝΙΑΣ    ΘΕΟΔΩΡΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2    ΒΑΓΗΣ    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
3    ΒΑΡΕΛΗ    ΕΛΠΙΔΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
4    ΚΩΣΤΑ    ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
5    ΚΩΣΤΑ    ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
6    ΚΩΣΤΑΚΗΣ    ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
7    ΜΑΓΚΑΚΗ    ΜΑΡΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
8    ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ    ΜΑΙΡΗ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
9    ΜΑΥΡΑΚΗΣ    ΚΥΡΙΑΚΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
10    ΠΑΜΠΙΔΗ    ΕΥΓΕΝΙΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
11    ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ-
        ΣΤΑΥΡΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

12    ΠΗΔΙΑΚΗΣ    ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
13    ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
14    ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
15    ΓΙΑΝΝΑΚΑΣ    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
16    ΓΛΥΝΟΣ    ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
17    ΚΑΒΑΛΑΚΗ    ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

18    ΜΙΧΑΛΑΡΟΣ    ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
19    ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ    ΜΑΝΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
20    ΣΚΟΥΜΙΟΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
21    ΒΑΣΙΛΑΚΗ    ΑΓΝΗ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
22    ΔΟΝΤΑΣ    ΣΑΒΒΑΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
23    ΚΑΡΑΒΑΣ    ΝΑΣΟΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
24    ΜΑΡΙΕΤΤΑΚΗ    ΔΕΣΠΟΙΝΑ-
        ΡΑΦΑΗΛΙΑ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ

25    ΣΥΜEΩΝΙΔΗΣ    ΑΔΑΜ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
26    ΑΛΕΒΙΖΟΣ    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
27    ΚΟΖΑ    ΣΥΛΒΙΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
28    ΛΙΑΚΟΥ    ΣΤΑΜΑΤΙΑ-ΑΡΓΥΡΩ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
29    ΤΣΑΤΤΑΛΙΟΣ    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ

30    ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ    ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
31    ΧΛΑΠΑΝΗΣ    ΟΔΥΣΣΕΑΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
32    ΑΥΓΟΥΛΛΑΣ    ΚΩΝ/ΝΟΣ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ
33    ΔΡΑΚΟΣ    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ
34    ΚΩΣΤΑΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

35    ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΣ    ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ
36    ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    ΜΙΧΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ
37    ΠΑΠΑΝΙΚΗΤΑ    ΡΗΓΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ
38    ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ    ΠΑΥΛΟΣ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ
39    ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΥ    ΒΑΣΙΛΙΚΗ-
        ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΙΠΠΑΡΧΟΣ 2015 - 2016
1    ΣΚΟΥΜΙΟΥ    ΑΡΓΥΡΩ    1ο ΒΡΑΒΕΙΟ
2    ΕΓΓΛΕΖΟΥ    ΚΑΡΟΛΙΝΑ    2ο ΒΡΑΒΕΙΟ
3    ΚΟΝΤΟΣ     ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ    2ο ΒΡΑΒΕΙΟ
4    ΠΟΥΛΑΚΗΣ
    ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ    ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ    2ο ΒΡΑΒΕΙΟ
5    ΦΡΑΡΑΚΗ    ΜΑΡΙΑ    3ο ΒΡΑΒΕΙΟ
6    ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ    ΝΙΚΟΣ    ΕΠΑΙΝΟΣ
7    ΤΣΙΓΑΡΟΣ    ΙΩΑΝΝΗΣ    ΕΠΑΙΝΟΣ

ΕΥΔΗΜΟΣ 2015-2016
1    ΑΝΤΕΡΣΕΝ    ΙΩΑΝΝΗΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2    ΔΟΝΤΑ     ΔΕΣΠΟΙΝΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
3    ΕΓΓΛΕΖΟΥ    ΚΑΡΟΛΙΝΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
4    ΖΙΒΑΝΟΒΙΤΣ    ΑΝΤΖΕΛΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
5    ΚΟΝΤΟΣ     ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

6    ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑΣ    ΓΙΩΡΓΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
7    ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ    ΝΙΚΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
8    ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    ΕΙΡΗΝΗ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
9    ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ    ΓΙΩΡΓΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
10    ΠΟΤΣΑΚΗΣ     ΜΑΝΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
11    ΠΟΥΛΑΚΗΣ
    ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ    ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

12    ΡΟΥΣΟΣ    ΣΤΑΜΑΤΗΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
13    ΣΚΟΥΜΙΟΥ    ΑΡΓΥΡΩ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
14    ΤΣΙΓΑΡΟΣ    ΙΩΑΝΝΗΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
15    ΦΡΑΡΑΚΗ    ΜΑΡΙΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
16    ΦΡΟΚΟΥ    ΠΑΤΡΙΚ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ 2016 - 2017
1    ΒΑΡΕΛΗ    ΕΛΠΙΔΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2    ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
3    ΦΡΑΡΑΚΗ    ΜΑΡΙΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
4    ΨΑΡΑΣ    ΣΤΕΦΑΝΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
5    ΚΑΡΑΒΑΣ    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ

ΘΑΛΗΣ 2016 - 2017
1    ΒΑΡΔΕΛΛΗ    ΕΒΕΛΙΝΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2    ΒΑΡΕΛΗ    ΕΛΠΙΔΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
3    ΕΓΓΛΕΖΟΥ    ΚΑΡΟΛΙΝΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
4    ΚΑΣΛΗΟΓΛΟΥ    ΣΕΡΧΑΝ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
5    ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

6    ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
7    ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    ΕΙΡΗΝΗ ΑΝΔΡΙΑΝΗ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
8    ΠΑΥΛΑΚΗΣ
    ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ    ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
9    ΣΚΟΥΜΙΟΥ    ΑΡΓΥΡΩ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
10    ΦΡΑΡΑΚΗ    ΜΑΡΙΑ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

11    ΦΩΤΗ    ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΘΟΛΙΚΗ    Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
12    ΑΝΑΝΙΑΣ    ΘΕΟΔΩΡΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
13    ΒΙΤΖΗΛΑΙΟΥ    ΦΑΙΔΡΑ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
14    ΓΛΥΝΟΥ    ΣΕΒΑΣΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
15    ΚΩΣΤΑ    ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

16    ΜΑΓΚΑΚΗ    ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΑ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
17    ΦΟΥΤΟΥΛΗ    ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΥΡΑ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
18    ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
19    ΨΑΡΑΣ    ΣΤΕΦΑΝΟΣ    Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
20    ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
21    ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ    ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
22    ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ    ΕΛΕΝΗ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ

23    ΓΙΑΝΝΑΚΑΣ    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
24    ΓΛΥΚΟΣ    ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
25    ΔΟΝΤΑΣ    ΣΑΒΒΑΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
26    ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    ΙΩΑΝΝΗΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
27    ΜΙΧΑΛΑΡΟΣ    ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
28    ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
29    ΠΟΛΙΤΗ    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ
30    ΣΚΟΥΜΙΟΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ    Α ΛΥΚΕΙΟΥ

31    ΒΑΣΙΛΑΚΗ    ΑΓΝΗ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
32    ΚΑΡΑΒΑΣ    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
33    ΠΑΠΑΝΙΚΗΤΑΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ
        ΜΙΧΑΗΛ ΑΓΓΕΛΟΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ

34    ΣΠΑΝΟΥ    ΔΙΟΓΕΝΗΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
35    ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ    ΑΝΤΑΜ ΤΖΕΙΜΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
36    ΤΣΙΝΝΑΣ    ΝΙΚΗΤΑΣ    Β ΛΥΚΕΙΟΥ
37    ΓΕΩΡΓΟΥΔΙΟΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ
38    ΚΩΣΤΑΣ    ΣΑΒΒΑΣ    Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΙΠΠΑΡΧΟΣ 2016 - 2017
1    ΔΙΑΚΟΥ    ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΣΩΤΗΡΙΑ    2ο ΒΡΑΒΕΙΟ
2    ΓΑΡΥΦΑΛΛΗ    ΒΑΛΙΑ    3ο ΒΡΑΒΕΙΟ
3    ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ     3ο ΒΡΑΒΕΙΟ
4    ΚΕΛΛΑΡΗΣ    ΙΑΣΟΝΑΣ    3ο ΒΡΑΒΕΙΟ
 

ΕΥΔΗΜΟΣ 2016-2017
1    ΓΑΡΥΦΑΛΛΗ    ΒΑΛΙΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2    ΔΙΑΚΟΥ    ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΣΩΤΗΡΙΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
3    ΙΑΤΡΙΔΗΣ    ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
4    ΚΑΒΑΛΑΚΗ    ΣΟΦΙΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

5    ΚΑΘΟΠΟΥΛΗ    ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΑΡΙΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
6    ΚΑΛΙΟΖΗ     ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
7    ΚΕΛΛΑΡΗΣ    ΙΑΣΟΝΑΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
8    ΚΟΚΚΙΝΗΣ     ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

9    ΚΥΠΡΙΩΤΗ    ΚΑΤΕΡΙΝΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
10    ΜΑΤΣΑΜΑΣ    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
        ΕΚΤΟΡΑΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
11    ΜΙΤΡΟ    ΕΥΗ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
12    ΜΠΑΚΙΡΗ     ΤΣΑΜΠΙΚΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
13    ΜΩΡΑΪΤΗ    ΕΛΕΝΗ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
14    ΝΙΚΗΤΑΣ    ΙΑΣΟΝΑΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
15    ΟΙΚΟΥΤΑ    ΧΡΥΣΑΦΕΝΙΑ ΜΑΡΙΝΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

16    ΠΑΓΩΜΕΝΟΥ    ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
17    ΠΑΜΠΙΔΗ    ΙΩΑΝΝΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
18    ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ    ΓΙΩΡΓΟΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
19    ΠΑΥΛΑΤΟΥ    ΒΑΣΙΛΙΚΗ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
20    ΣΩΤΗΡΑΚΗ    ΗΛΙΑΝΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
21    ΤΖΙΤΖΙΚΩΣΤΑ    ΗΛΕΚΤΡΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
22    ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ    ΔΗΜΗΤΡΗΣ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
23    ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΙΟΥ    ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
24    ΨΑΡΑ    ΧΡΙΣΤΙΝΑ    Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Με απόφαση της Διοικούσας Επιτροπής του Παραρτήματος Δωδεκανήσου της Ε. Μ. Ε. και με τη στήριξη τοπικών αρχών και μελών του παραρτήματος θα οργανωθούν το προσεχές διάστημα αντίστοιχες εκδηλώσεις βραβεύσεων στα νησιά της Κω, της Καλύμνου, της Κάσου και της Λέρου.  Η Διοικούσα Επιτροπή ευχαριστεί θερμά τους εκπροσώπους των τοπικών αρχών για το ενδιαφέρον τους και όλους τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς για την εθελοντική στήριξη που παρέχουν στη διεξαγωγή των διαγωνισμών και  των αντίστοιχων εκδηλώσεων.