Στο προσκήνιο το τζούντο στα Δωδεκάνησα

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η πρώτη διημερίδα Τζούντο Δωδεκανήσου, που διοργάνωσε η Φλόγα Ρόδου το περασμένο Σαββατοκύριακο, 21-22 Οκτωβρίου, στο Κλειστό γήπεδο Κρεμαστής σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΡ.

Συνολικά συμμετείχαν 184 αθλητές και αθλήτριες πέντε συλλόγων του νησιού μας (Α.Π.Σ Φλόγα, Α.Ο Ζυγός Ρόδου, Α.Σ Ασκληπειός, Α.Ο Αγήνορας)  και του Α.Σ Νέων Καλύμνου.

Πρωταγωνιστές της πρώτης μέρας, με συμμετοχή 141 αθλητών, οι μικροί τζουντόκα (mini,juniors,παίδων-κορασίδων) οι οποίοι γνώρισαν για πρώτη φορά το αγωνιστικό κομμάτι του αθλήματος, σε κλίμα ευγενούς άμιλλας.

Τη δεύτερη μέρα έλαβαν μέρος 43 αθλητές των κατηγοριών εφήβων, νέων και ανδρών-γυναικών, που χάρισαν στους φιλάθλους γι’ άλλη μια φορά ένα μοναδικό θέαμα.

Χορηγός των μεταλλίων και των διπλωμάτων που δόθηκαν σε όλους τους συμμετέχοντες ήταν ο ΔΟΠΑΡ.
Παρακάτω παρουσιάζονται οι νικητές και των δύο ημερών:

Mini Juniors:
Κατηγορία Α  (-21 kg):

1.  ΝΟΜΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ
2. ΧΑΤΖΗΜΑΚΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
3. ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ
4. ΒΑΣΙΛΕΒ ΙΩΑΝΝΗΣ

Κατηγορία Β (-21 kg):
1. ΓΚΑΜΠΕΤΑΣ ΖΗΣΗΣ
2. ΓΡΑΒΟΣ ΦΟΙΒΟΣ
3. ΡΟΜΠΟΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Κατηγορία Γ (-21 kg):
1. ΜΟΥΤΑΦΤΣΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ
2. ΜΠΕΛΕΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
3. ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
4. ΜΑΓΚΑΡΗΣ

Κατηγορία Α (-24 kg):
1. ΚΑΤΣΟΤΟΥΡΧΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΖΑΓΟΡΙΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

Κατηγορία Β (-24 kg):
1. ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
2. ΜΕΝΗ ΡΟΞΑΝΑ
3. ΦΕΛΕΚΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
4. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Κατηγορία Α (-27 kg):
1. ΦΡΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ
2. ΔΗΜΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ

Κατηγορία Β (-27 kg):
1. ΑΜΠΕΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
2. ΠΙΠΕΡΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
3. ΛΟΥΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

Juniors:
Kατηγορία (-24 kg):

1. ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΓΚΕΛΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΜΠΙΤΖΙΟΣ ΦΩΤΗΣ
4. ΚΟΥΡΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Κατηγορία A (-27 kg):
1. ΑΛΒΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
2. ΚΟΝΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
3. ΒΙΤΩΡΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Κατηγορία Β (-27 kg):
1. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
2. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ
3. ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
4. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Κατηγορία Γ (-27 kg):
1. ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2. ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Κατηγορία Α (-30 kg):
1. ΦΡΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2. ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
3. ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗΣ ΣΕΙΡΙΟΣ

Κατηγορία Β (-30 kg):
1. ΞΕΝΟΣ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ
2. ΣΠΥΡΙΔΗ ΣΑΒΒΙΝΑ
3. ΠΟΤΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
4. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ

Κατηγορία Γ (-30 kg):
1. ΦΡΑΤΖΗΣ ΦΡΑΤΖΗΣ
2. ΜΠΙΤΖΙΟΣ ΗΛΙΑΣ
3. ΑΛΜΑΣΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4. ΒΑΓΓΕΡ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Κατηγορία Δ (-30 kg):
1. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ ΝΙΚΗ
2. ΓΕΡΑΚΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Κατηγορία Α (-33 kg):
1. ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
2. ΧΑΤΖΗΜΑΚΡΗ ΑΡΕΤΗ
3. ΜΑΣΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

Κατηγορία Β (-33 kg):
1. ΣΟΛΟΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΜΠΑΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
4. ΜΠΕΛΕΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Κατηγορία Γ (-33 kg):
1. ΣΤΕΡΓΕΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2. ΤΣΙΓΚΗΡ ΚΩΝ/ΝΟΣ
3. ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
4. ΛΙΑΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ

Κατηγορία Δ (-33 kg):
1. ΚΟΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2. ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΟΜΙΚΟΣ
3. ΘΕΟΔΩΣΙΟΥ ΡΑΦΑΗΛ
4. ΣΕΒΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Κατηγορία (-36 kg):
1. ΤΑΜΠΑΚΙΑΝΟΥ ΝΙΚΗ
2. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΑΘΗΝΑ
3. ΜΑΣΤΡΟΣΑΒΒΑΚΗ ΑΝΝΑ
4. ΣΠΟΡΓΙΤΑ ΡΑΦΑΕΛΑ

Κατηγορία (-39 kg) :
1. ΔΑΜΑΣΚΙΝ ΝΤΑΝΙΑ
2. ΜΑΝΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
3. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
4. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ ΗΛΙΑΣ

Κατηγορία Α (-42 kg) :
1. ΓΙΑΧΤΖΟΓΛΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
2. ΜΠΙΤΖΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
3. ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
4. ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ

Κατηγορία Β (-42 kg):
1. ΠΕΤΡΟΒ ΠΕΤΡΟΣ
2. ΜΟΥΤΑΦΤΣΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ
3. ΚΑΝΑ ΟΡΕΣΤΗΣ

Κατηγορία Α (+48 kg):
1. ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ
2. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
3. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Κατηγορία Β (+38 kg):
1. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
2. ΝΤΑΣΙΟΥ ΦΕΝΙΑ
3. ΜΑΛΑΠΕΤΣΑ ΑΡΤΕΜΗΣ
4. ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Κορασίδες:
Κατηγορία (-36 kg):

1. ΓΚΕΛΕΡΗ ΜΑΡΙΝΑ
2. ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΖΩΗ
3. ΚΩΣΤΑΤΖΙΚΗ ΕΛΕΝΗ

Κατηγορία (-42 kg):
1. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΜΥΡΣΙΝΗ
2. ΚΟΝΤΟΥΔΑΚΗ ΕΛΕΟΥΣΑ
3. ΞΕΝΟΥ ΛΥΔΙΑ

Κατηγορία Α (-52 kg):
1. ΚΟΥΤΟΥΖΗ ΝΙΚΗ
2. ΤΣΑΒΑΡΗ ΣΤΕΛΛΑ
3. ΙΝΤΡΙΖΑΙ ΑΛΝΤΑ
4. ΞΕΝΟΥ ΝΕΦΕΛΗ

Κατηγορία Β (-52 kg):
1. ΤΖΕΛΑΙ ΑΝΙΤΑ
2. ΙΝΤΡΙΖΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
3. ΜΑΓΚΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ
4. ΠΑΥΛΑΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Παίδες:
Κατηγορία (-35 kg):

1. ΦΛΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΑΣ ΡΑΦΑΗΛ

Κατηγορία Α (-38 kg):
1. ΦΛΩΡΟΣ ΘΩΜΑΣ
2. ΙΝΤΡΙΖΑΙ ΕΡΙ
3. ΑΛΒΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κατηγορία Β (-38 kg):
1. ΦΡΑΤΖΗΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ
2. ΒΑΓΓΕΡ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
3. ΚΩΣΤΑΤΖΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Κατηγορία (-42 kg):
1. ΜΑΣΤΗΣ ΛΟΥΚΑΣ
2. ΜΑΝΩΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Κατηγορία Α (-50 kg):
1. ΧΑΜΟΥΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2. ΙΩΣΙΦΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΜΙΧΑΗΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Κατηγορία Β (-50 kg):
1. ΤΑΜΠΑΚΙΑΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
2. ΜΙΤΖΕΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΣΠΙΑΝΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Κατηγορία Α (-60 kg):
1. ΝΤΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
3. ΚΟΥΚΙΑΣ ΣΤΕΡΓΟΣ

Κατηγορία Β (-60 kg):
1. ΣΠΥΡΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
2. ΤΖΕΛΑΙ ΝΤΟΡΙΑΝ
3. ΣΠΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4. ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

Κατηγορία (-73 kg):
1. ΦΛΑΜΠΟΥΡΙΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
2. ΖΑΝΕΤΤΟΥΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΜΑΝΩΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ
4. ΚΟΥΡΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

Εφήβων-Νεανίδων:
Νεανίδων (-52 kg):

1. ΧΑΝΙΟΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
2. ΤΣΑΒΑΡΗ ΣΤΕΛΛΑ
3. ΚΑΡΑΜΠΟΥΓΑ ΒΑΡΒΑΡΑ

Νεανίδων (-70 kg):
1. ΤΣΑΚΙΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
2. ΜΠΙΛΛΙΡΗ ΘΕΜΕΛΙΝΑ

Εφήβων (-60 kg):
1. ΚΑΠΑΙ ΚΛΑΟΥΝΤΙΟ
2. ΚΑΠΑΙ ΙΛΝΤΙ
3. ΤΣΑΒΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4. ΙΝΤΡΙΖΑΙ ΧΙΛΜΙ

Εφήβων (-73 kg):
1. ΖΑΝΕΤΤΟΥΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2. ΙΣΛΑΜΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
3. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
4. ΑΡΦΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Εφήβων (-90 kg):
1. ΑΡΙΕΒ ΑΛΕΞΑΝΡΟΣ
2. ΧΑΤΖΗΜΑΚΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Εφήβων (Open):
1. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
2. ΑΡΙΕΒ ΑΛΕΞΑΝΡΟΣ
3. ΖΑΝΕΤΤΟΥΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
4. ΧΑΤΖΗΜΑΚΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ανδρών-Γυναικών:
Γυναικών (-57 kg):

1. ΜΑΓΚΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ
2. ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

Γυναικών (Open):
1. ΧΑΝΙΟΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
2. ΜΑΓΚΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ
3. ΤΣΑΒΑΡΗ ΣΤΕΛΛΑ
4. ΜΠΙΛΛΙΡΗ ΘΕΜΕΛΙΝΑ

Ανδρών (-81 kg):
1. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΚΟΥΡΟΥ ΜΠΑΡΗ
3. ΜΠΟΚΣΑ ΜΑΡΤΣΕΛ
4. ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Ανδρών (-100 kg):
1. ΓΑΛΟΥΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
2. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
3. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΦΩΤΗΣ
4. ΓΙΟΡΝΑΝΟΦ ΓΙΟΡΤΑΝ

Ανδρών (Open):
1. ΓΑΛΟΥΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
2. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΦΩΤΗΣ
4. ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ