Ποιοι σφυρίζουν τους αγώνες του Σαββατοκύριακου

Τοπικό μπάσκετ

Μπορεί να μη σφυρίζει σε εθνική κατηγορία αυτό το Σαββατοκύριακο, όμως το πρόγραμμα του Άρη Φάκαρου περιλαμβάνει διαρκείς μετακινήσεις το διήμερο.

Το πρωί του Σαββάτου θα είναι στην Κάλυμνο, θα επιστρέψει στη Ρόδο το βράδυ και την Κυριακή θα βρεθεί στη Σύμη ενώ θα σφυρίξει αμέσως μόλις γυρίσει από εκεί.

Στην Κω θα μετακινηθεί ο Γιώργος Μητσού εφόσον θα απουσιάζει ο Πέτρος Τσάτσης στην Αθήνα.

Σημειώνεται, επίσης, πως η επιτροπή πρωταθλήματος της ΤΕ ΕΟΚ Δωδεκανήσου προχώρησε σε νέες αλλαγές στο πρόγραμμα. Καταρχάς, ανέβαλε τον αγώνα των παμπαίδων, Πανιώνιος Λέρου – ΕΑΚΑ, ενώ η αναμέτρηση ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ, για την κατηγορία των παγκορασίδων, θα ξεκινήσει στις 13.00’ αντί στις 16.45’.

Το νέο πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (5η αγωνιστική)

Κυριακή 12/11

Σύμη (13.00’) Σύμη – Ροδίων Άθλησις

Διαιτητές: Φάκαρος, Νικηφορίδης

Τέντα (20.00’) Διαγόρας – Κολοσσός (εφ.) [Α.Σ.]

Διαιτητές: Αντωνίου, Θεοδοσίου

Ιαλυσός (20.30’) Ιάλυσος – Γαλάζια Ακαδημία

Διαιτητές: Φάκαρος, Νικηφορίδης

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (2η αγωνιστική)

Αύριο

Κάλυμνος (10.45’) ΕΑΚΑ – Ηρακλής 2000

Διαιτητές: Φάκαρος, Καλλιπολίτης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (3η αγωνιστική)

Κυριακή 12/11

Τέντα (17.30’) Διαγόρας – Ιάλυσος

Διαιτητές: Αντωνίου, Πετρόπουλος

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (2η αγωνιστική)

Αύριο

Βενετόκλειο (15.00’) Κολοσσός Α’ – Ελπίς

Διαιτητές: Βράκα, Πετρόπουλος

 

Κυριακή 12/11

Βενετόκλειο (13.00’) Γαλάζια Ακαδημία – Ιάλυσος Α’

Διαιτητές: Βράκα, Χατζηγεωργίου

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (2η αγωνιστική)

Κυριακή 12/11

Ροδίων Παιδεία (13.45’) Ροδίων Άθλησις – Κολοσσός Β’

Διαιτητές: Αντωνίου, Μελλίνη

Ιαλυσός (16.00’) Ιάλυσος Β’ – ΑΟ Σταματίου

Διαιτητές: Βράκα, Μόραλης

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (3η αγωνιστική)

Αύριο

Κάλυμνος (12.45’) Ακαδημία Α’ – Φοίβος Β’

Διαιτητής: Φάκαρος

Κλειστό Κω (19.00’) Φοίβος Α’ – Ιπποκράτης

Διαιτητές: Μητσού, Πατμίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

Αύριο

Κλειστό Κω (15.00’) Ανταγόρας – Ξάνθος Πάτμου (2η αγ.)

Διαιτητής: Γιακουμής

 

Κυριακή 12/11

Κλειστό Κω (14.30’) Ιπποκράτης – Ξάνθος Πάτμου (4η αγ.)

Διαιτητές: Πατμίου, Γιακουμής

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (2η αγωνιστική)

Αύριο

Πυλί (13.00’) ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ

Διαιτητής: Μητσού

Κλειστό Κω (17.00’) Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου

Διαιτητές: Πατμίου, Γιακουμής

 

Κυριακή 12/11

Κλειστό Κω (16.30’) Ανταγόρας – Ηρακλής 2000

Διαιτητές: Πατμίου, Γιακουμής.