Το αποτέλεσμα κρίνεται... σοφό

Λίνδος.
Ισόπαλο 2-2 έληξε το προχθεσινό παιχνίδι ανάμεσα στον Κλεόβουλο και το Διαγόρα Βατίου, ένα αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο βάση της παρουσίας και των δύο ομάδων. Σ’ ένα ανιαρό πρώτο ημίχρονο χωρίς  πολλές φάσεις, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν 1-0. Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Γιάννη Καμπούρη μπήκαν μεταμορφωμένοι στον αγωνιστικό χώρο και στην πρώτη τους επικίνδυνη επίθεση ισοφάρισαν σε 1-1, ενώ έχασαν κι ευκαιρίες για να περάσουν μπροστά στο σκορ. Τελικά το πέτυχαν στο 65’, χάρη σε πέναλτι που κέρδισαν και το αξιοποίησαν καταλλήλως.

Δεν πρόλαβαν όμως να το χαρούν πολύ, καθώς με την επίτευξη του 1-2 οι παίκτες του Δημήτρη Δογιάμα αφυπνίστηκαν και με στημένη φάση μετά από δύο λεπτά έφεραν το παιχνίδι στα ίσα (2-2), ενώ λίγο έλειψε να γίνει και το 3-2 μετά από 3’ (70’).
Μέχρι το τέλος του αγώνα οι δύο ομάδες διεκδίκησαν τη νίκη, αλλά δεν υπήρξαν οι σημαντικές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και το 2-2 έμεινε ως τελικό αποτέλεσμα.

Φάσεις Γκολ:
15’ Ο Κουκουτσέλας εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή, στον Α. Κακλαμάνο που την κατέβασε ωραία, έκανε το σουτ αλλά ο Μαυρουδής απέκρουσε σωτήρια.
25’ Μακρυνό σουτ του Παπαοικονόμου, απέκρουσε με τις γροθιές ο Μαυρουδής.
38’ Σέντρα του Παποικονόμου από αριστερά, ο Κολιοκώστας με προβολή στο πρώτο δοκάρι, έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
39’ Στην αντεπίθεση ο Κολιοκώστας έδωσε δεξιά στον Γαϊτάνο, που από το ύψος της περιοχής με διαγώνιο σουτ και αφού η μπάλα χτύπησε και στο πόδι του Έλληνα, κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.
50’ Ο Λ. Ζωάννου μπήκε δυναμικά στην περιοχή, κέρδισε τις κόντρες και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.
52’ Σέντρα του Μοσχή από δεξιά, ο Χαρτοφύλλης μόνος απέναντι στο Χρυσανθή έκανε «άψυχο» πλασέ, χάνοντας σημαντική ευκαιρία.
53’ Νέα ευκαιρία για τον επιθετικό του Διαγόρα, το πλασέ του πέρασε ελάχιστα άουτ.
65’ Ο Μοσχής και πάλι από δεξιά επιχείρησε σέντρα, με τη μπάλα να χτυπά στο χέρι του Εμ. Κακλαμάνου. Ο διαιτητής Κάζας με την υπόδειξη του βοηθού του, Μαυρουδή, έδειξε το σημείο του πέναλτυ. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Χαρτοφύλλης, κάνοντας το 1-2.
67’ Με απευθείας φάουλ από δεξιά, ο Παπαοικονόμου έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Μαυρουδή, ισοφαρίζοαντας σε 2-2.
70’ Νέα εκτέλεση φάουλ του Παπαοικονόμου από το ίδιο σημείο, η μπάλα πήγε στον Α. Κακλαμάνο που μόνος δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα όπως ήθελε, με αποτέλεσμα να περάσει άουτ.
Σέντρα του Παπαοικονόμου από αριστερά, ο Α. Κακλαμάνος έστρωσε τη μπάλα στον Κολιοκώστα, αλλά το σουτ που έκανε χτύπησε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Καλύτεροι από τον Κλεόβουλο ήταν οι Παπαοικονόμου, Κολιοκώστας και Χαμιτάι, ενώ από το Διαγόρα οι Μοσχής, Ζωάννου Λ. και Έλληνας.
Δεμ απέφυγε τα λάθη, ιδιαίτερα στον πειθαρχικό τομέα, η διαιτησία των Κάζα, Μαυρουδή, Μοσχάτου.

Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Κουκουτσέλας, Χαμιτάι, Κωστάκης, Κακλαμάνος Εμ., Πιτσουρδάκης, Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος, Κακλαμάνος Α., Κολιοκώστας, Χαρίτος
Διαγόρας Β.: Μαυρουδής, Μοσχής, Καραγιάννης (72’ λ.τ. Θεοδοσίου), Έλληνας, Ζερβός, Ζωάννου Μ., Πρέτσι, Πουλάι (51’ Παπουρδάνος), Χαρτοφύλλης, Ζωάννου Λ. (92’ Σαββάκης), Χότζα

Ο Στέργος Γαϊτάνος άνοιξε το σκορ (1-0) χθες στη Λίνδο         (ΦΩΤΟ ΒΙΚΤΩΡ)
Ο Στέργος Γαϊτάνος άνοιξε το σκορ (1-0) χθες στη Λίνδο (ΦΩΤΟ ΒΙΚΤΩΡ)