Β’ Εθνική: Σοκ στην έδρα του ουραγού

Κατέρρευσε στην τελευταία περίοδο ο Ιπποκράτης Casa Cook απέναντι στην ουραγό ομάδα του 1ου Ομίλου της Β’ εθνικής και γνώρισε νέα εκτός έδρας ήττα με 75-69. Για το Κορωπί, αυτή ήταν η πρώτη φετινή επιτυχία.

Δεκάλεπτα: 20-24, 43-40(ημιχρ.), 56-55, 75-69
Διαιτητές: Ρίζος, Μαγκαφάς
Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 11(3), Μπουρδάνος 14(2), Γκοντόπουλος 12(2), Σερέτης, Αγορής 8(2), Σιμιτζής 3(1) , Σπανός 12(3), Μαλτέσιος 11, Γκίνης 4, Πετς.
Ιπποκράτης (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 21(1), Τρύπας, Ονάσογλου 11(1), Σκούφης, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 16(1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 14.

Οι Κώοι θα υποδεχθούν την προσεχή Κυριακή τον Διαγόρα Δρυοπιδέων ο οποίος «έριξε» κατοστάρα στην Κηφισιά (102-19), με τον Πέττα να κάνει «όργια» στο παρκέ, σταματώντας στους 37 πόντους! 
Εξάλλου, η 6η αγωνιστική «αμαυρώθηκε» από τα επεισόδια στο Χαϊδάρι, με τον αγώνα της Δάφνης Δαφνίου κόντρα στον Ιωνικό Νικαίας να διακόπτεται λίγο πριν το τέλος. Συγκεκριμένα, 2’34’’ πριν το φινάλε και με τον Ιωνικό να προηγείται 82-60, το παιχνίδι διεκόπη διότι άρπαξε φωτιά η οροφή του κλειστού γυμναστηρίου. 
Τέλος, εξαιρετικό παιχνίδι με τη φανέλα του Πρωτέα Βούλας έκανε ο Αλέξανδρος Αυγενικός ο οποίος σημείωσε 26 πόντους απέναντι στο Μανδραϊκό. 

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
Κορωπί – Ιπποκράτης Casa Cook    75-69
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κηφισιά    102-79
Ζωγράφου – Πανερυθραϊκός        71-80
Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας    91-86
Ηράκλειο – ΚΑΟ Κορίνθου        76-89
Παγκράτι – Πανελευσινιακός        63-56
Τρίτων – Ίκαρος Ν. Σμύρνης        68-58
Δάφνη Δαφνίου – Ιωνικός Νικαίας    διακοπή 

Βαθμολογία: 1) Τρίτων 11β., 2) Ιωνικός Ν. 10, 3) Ηράκλειο 10, 4) Ζωγράφου 9, 5) Δάφνη Δ. 9, 6) Μανδραϊκός 9, 7) Πρωτέας Β. 9, 8) Διαγόρας Δρ. 9, 9) Πανερυθραϊκός 9, 10) ΚΑΟΚ 9, 11) Παγκράτι 9, 12) Ιπποκράτης 9, 13) Κηφισιά 8, 14) Πανελευσινιακός 7, 15) Ίκαρος Ν.Σ. 7, 16) Κορωπί 7.
*εκκρεμεί ο αγώνας Δάφνη Δ. – Ιωνικός Ν.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 19/11)
Ιπποκράτης Casa Cook – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Κηφισιά – Ζωγράφου
Πανερυθραϊκός -  Μανδραϊκός
Πρωτέας Βούλας – Ηράκλειο
ΚΑΟΚ – Παγκράτι
Πανελευσινιακός – Δάφνη Δαφνίου
Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Κορωπί
Ιωνικός Νικαίας – Τρίτων