Ακάθεκτη η Τήλος με νέο… θύμα τον Νηρέα

Κρεμαστή

Συνεχίζει να μην …καταλαβαίνει τίποτα η Τήλος και να παίρνει τις νίκες,  παραμένοντας έτσι άλλη μια αγωνιστική στην κορυφή του α’ ομίλου για τη Β’ Κατηγορία.

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής χθες στην Κρεμαστή, οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν φουριόζοι με αντίπαλο το Νηρέα και προηγήθηκαν μόλις στο 5’ μετά από συνδυασμό Μόσχου-Ηρακλή Σακελλάρη και εύστοχο πλασέ του δεύτερου.

Δύο λεπτά μετά η Τήλος πέτυχε το 0-2, όταν ο Μόσχου εκτέλεσε φάουλ κι αφού η μπάλα βρήκε στο τείχος, ο Ηρακλής Σακελλάρης με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα, πιάνοντας στον ύπνο την άμυνα του Νηρέα.

Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο 11’ αφού είχαν την ευκαιρία με το Σταυλά, το πλασέ του οποίου πέρασε μόλις άουτ. Στο 32’ ο Νηρέας μπήκε ξανά στο παιχνίδι χάρις σ’ εύστοχη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ραφτόπουλου, ενώ ο Σακελλάρης δευτερόλεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου είχε την ευκαιρία να διευρύνει τη διαφορά τερμάτων, όμως πλάσαρε άουτ απέναντι από τον Μάτση. Περισσότερο κινητικός ο Νηρέας στο δεύτερο ημίχρονο, προσπάθησε να πάρει την κατοχή και να δημιουργήσει περισσότερες φάσεις, με την Τήλο να έχει παθητικό ρόλο.

Τα πράγματα θα είχαν αλλάξει κατά πολύ αν το φάουλ του Ραφτόπουλου στο 72’ δεν είχε ως αποτέλεσμα η μπάλα να βρει στο οριζόντιο δοκάρι, αφυπνίζοντας έτσι την Τήλο, που τέσσερα λεπτά μετά σκόραρε, όταν ο Μόσχου έκανε την πάσα στον Ηρακλή Σακελλάρη κι εκείνος δεν αστόχησε από κοντά. Στο 82’ ο Ηρακλής Σακελλάρης ξανά, σημείωσε το χατ-τρικ, αφού έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος με βοηθούς τους Τσέτσο και Μοσχάτο.

Νηρέας: Μάτσης, Καρίνος, Καβάζης, Κυριακάκης, Μόσχου, Παπανικολάου, Κουτρούλης (82’ Κωνσταντάρας), Σινάνι, Μοσκιού, Ραφτόπουλος, Σταυλάς (86’ Φλεβάρης).

Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κ., Οίκουτας, Χριστοφής, Καλαϊτζάκης (87’ Αλιφέρης), Σακελλάρης Η. (83’ Φλέγκας), Αγκόλι, Μόσχου (86’ Βογιατζής), Οικονόμου.