Η Λέσχη Lions Ρόδου θα βραβεύσει τους  πρωτεύσαντες μαθητές της Γ΄ λυκείου

Η Λέσχη Lions Ρόδου, η οποία δραστηριοποιείται στη Ρόδο τα τελευταία 53 χρόνια, με μεγάλη κοινωνική και ανθρωπιστική προσφορά, για 18η συνεχή χρονιά,  σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, θα βραβεύσουν, τον πρώτο μαθητή / την πρώτη μαθήτρια της Γ΄ Λυκείου απ’ όλα τα σχολεία του Νομού Δωδεκανήσου (βάσει της βαθμολογίας της Β΄ λυκείου).

Φέτος, οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 3 Μαρτίου 2018, στην αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου και την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018, στην αίθουσα του κινηματοθεάτρου «Metropol multicinema». Σύμφωνα με το πρόγραμμα:

1. Το Σάββατο 3 Μαρτίου, θα πραγματοποιηθεί Συνδιάσκεψη των πρωτευσασών/πρωτευσάντων, με θέμα: 

«Οι ιδιωτικές επιχειρήσεις και οι Κρατικές Υπηρεσίες, στις περισσότερες αναπτυγμένες χώρες και στη χώρα μας, εφαρμόζουν συστήματα αξιολόγησης και ελέγχου ποιότητας, βασισμένα στη στοχοθέτηση και παρακολούθηση του βαθμού επίτευξης των στόχων.»

 Πόσο σημαντική είναι, κατά τη γνώμη σας, η στοχοθέτηση και ο προγραμματισμός, για την επίτευξη του καλύτερου δυνατού αποτελέσματος σε όλες τις βαθμίδες μιας κοινωνίας;

Η Συνδιάσκεψη θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου Ρόδου, το Σάββατο 3 Μαρτίου 2018, στις 18:00. Τις εργασίες της Συνδιάσκεψης θα κληθούν να παρακολουθήσουν οι Αρχές του τόπου, τα παιδιά, οι γονείς  και η εκπαιδευτική κοινότητα του νησιού. Μετά το πέρας των εργασιών της Συνδιάσκεψης, η Λέσχη Lions Ρόδου, θα δεξιωθεί τους μαθητές και τους γονείς, σε αίθουσα του Ξενοδοχείου διαμονής τους.

2. Την Κυριακή 4 Μαρτίου, παρουσία των Αρχών, θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα του κινηματοθεάτρου Metropol Multicinema η τελετή βράβευσης, με ένα πολύ ενδιαφέρον πρόγραμμα.

 Στο τέλος της εκδήλωσης , θα υπάρχει μπουφές με σνακ και γλυκά, προσφορά χορηγών της Λέσχης.

Οι μαθητές και μαθήτριες των σχολείων της Δωδεκανήσου, που βραβεύονται, είναι:

1. 1ο ΓΕΛ Ρόδου: ΜΑΣΤΗ ΔΟΞΑ του ΜΙΧΑΗΛ και της ΜΑΡΙΑΣ, με γενικό βαθμό 19,9

2. 2ο ΓΕΛ Ρόδου: ΠΕΡΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ και της ΑΡΜΟΝΙΑΣ, με γενικό βαθμό 19,8

3. 2ο ΓΕΛ Ρόδου ΡΙΖΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ και της ΙΩΑΝΝΑΣ, με γενικό βαθμό 19,8

4. 2ο ΓΕΛ Ρόδου: ΣΠΑΝΟΥ ΔΙΟΓΕΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και της ΜΑΡΙΑΝΘΗΣ, με γενικό βαθμό 19,8

5. 3ο ΓΕΛ Ρόδου: ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και της ΚΛΕΟΠΑΤΡΑΣ-ΣΕΒΑΣΤΗΣ, με γενικό βαθμό 19,8

6. 4ο ΓΕΛ Ρόδου: ΖΟΡΠΑΛΑ  ΚΟΝΤΕΣΣΑ-ΙΩΑΝΝΑ του ΒΗΣΣΑΡΙΩΝΟΣ και της ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ, με γενικό βαθμό 19,8

7. 4ο ΓΕΛ Ρόδου: ΣΑΔΡΑΖΑΝΗ ΑΡΓΥΡΩ του ΘΩΜΑ και της ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ, με γενικό βαθμό 19,8

8. Ιδιωτικά Εκπ/ρια "ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ": ΚΑΖΟΥΛΛΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ και της ΜΑΡΙΚΑΣ με γενικό βαθμό 19,8

9. Ιδιωτ. Εκπαιδευτήρια "ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ": ΚΟΖΑ ΙΩΑΝΝΑ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΤΣΑΜΠΙΚΟΥ και της ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑΣ, με γενικό βαθμό 19,8

10. Ιδιωτικά Εκπ/ρια "ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ": ΛΕΡΓΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΕΛΕΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και της ΣΩΤΗΡΙΑΣ, με γενικό βαθμό 19,8

11. Ιδιωτικά Εκπ/ρια "ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ": ΤΑΧΛΙΑΜΠΟΥΡΗ ΜΙΚΑΕΛΑ-ΛΟΥΙΖ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ και της ΜΑΡΙ-ΑΝΝ-ΣΑΡΛΟΤ, με γενικό βαθμό 19,8

12. Ιδιωτικά Εκπ/ρια Ρόδου "ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ": ΔΟΝΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΣΥΜΕΩΝ και της ΒΑΡΒΑΡΑΣ, με γενικό βαθμό 19,7

13. Ιδιωτικά Εκπ/ρια Ρόδου "ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ": ΠΕΡΓΑΝΤΗ ΕΙΡΗΝΗ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ και της ΚΥΡΙΑΚΗΣ με γενικό βαθμό 19,7

14. Μουσικό Γυμνάσιο Ρόδου: ΚΑΝΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ και της ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΣ με γενικό βαθμό 19,8

15. ΓΕΛ Αρχαγγέλου: ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ και της ΧΑΡΟΥΛΑΣ, με γενικό βαθμό 19,9

16. ΓΕΛ Αφάντου: ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ και της ΜΟΣΧΟΥΛΑΣ, με γενικό βαθμό 20

17. ΓΕΛ Ιαλυσού: ΜΟΥΣΑΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ και της ΟΛΥΜΠΙΑΣ-ΝΕΚΤΑΡΙΑΣ, με γενικό βαθμό 19,8

18. ΓΕΛ Κρεμαστής: ΡΕΝΕΣΗ ΔΩΡΟΘΕΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ και της ΚΥΡΙΑΚΗΣ, με γενικό βαθμό 19,8

19. ΓΕΛ Σορωνής: ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και της ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ, με γενικό βαθμό 19,8

20. Γυμνάσιο Γενναδίου Λ.Τ. : ΖΑΝΝΕΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ - ΜΙΧΑΗΛ και της ΧΑΡΙΚΛΕΙΑΣ – ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ, με γενικό βαθμό 18,8

21. Γυμνάσιο Έμπωνας Λ. Τ.: ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ και της ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΣ, με γενικό βαθμό 18,7

22. 1ο ΓΕΛ Κω: ΖΗΚΑ ΚΟΚΩΝΑ – ΟΥΡΑΝΙΑ του ΑΦΕΝΤΟΥΛΗ και της ΜΑΡΙΑΣ με γενικό βαθμό 19,7

23. 2ο ΓΕΛ Κω: ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ και της ΑΝΝΑΣ, με γενικό βαθμό 19,4

24. ΓΕΛ Αντιμάχειας: ΖΕΡΒΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ - ΜΑΡΓΚΑΡΕΤ του ΠΑΝΟΡΜΙΤΗ και της ΤΖΑΝΕΤ, με γενικό βαθμό 20

25. 1ο ΓΕΛ Καλύμνου: ΚΥΠΡΑΙΟΥ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και της ΚΑΛΛΙΟΠΗΣ, με γενικό βαθμό 19,6

26. 1ο ΓΕΛ Καλύμνου: ΚΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ και της ΥΠΑΠΑΝΤΗΣ, με γενικό βαθμό 19,6

27. 2ο ΓΕΛ Καλύμνου: ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ και της ΖΑΧΑΡΟΥΛΑΣ, με γενικό βαθμό 20

28. ΓΕΛ Απερίου Καρπάθου: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΘΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ και της ΣΟΦΙΑΣ, με γενικό βαθμό 19,8

29. ΓΕΛ Λέρου: ΤΑΧΛΙΑΜΠΟΥΡΗ ΑΝΝΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ - ΝΙΚΗΤΑ και της ΚΛΕΙΩΣ- ΜΑΡΙΑΣ, με γενικό βαθμό 19,4

30. ΓΕΛ Πάτμου: ΦΕΓΓΑΡΟΥ ΘΕΟΛΟΓΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και της ΕΙΡΗΝΗΣ, με γενικό βαθμό 18,8

31. Γυμνάσιο Αστυπάλαιας Λ.Τ.: ΠΟΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ  και της ΜΑΡΙΑΣ, με γενικό βαθμό 18,6

32. Γυμνάσιο Λειψών Λ.Τ.: ΠΑΡΑΔΕΙΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΗ και της ΑΓΓΕΛΙΚΗΣ πρωτεύσας

33. Γυμνάσιο Νισύρου Λ.Τ.: ΚΑΡΑΛΙΓΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ και της ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ, με γενικό βαθμό 18,3

34. Γυμνάσιο Κάσου Λ.Τ. ΑΠΟΚΟΤΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ και της ΑΝΤΩΝΙΑΣ, με γενικό βαθμό 18,7

35. Γυμνάσιο Τήλου Λ.Τ.: ΑΓΚΟΛΙ ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ του ΝΤΑΣΜΙΡ και της ΛΙΝΕΛΑ, με γενικό βαθμό 18,1

36. Γυμνάσιο Χάλκης Λ.Τ.: ‘’Σωκράτης Φανουράκης’’ ΑΛΛΑ ΑΝΤΡΙΑΝ του ΦΑΤΜΙΡ και της ΜΠΛΕΡΙΜΕ πρωτεύσας

37. Πανορμίτειο Γυμνάσιο Σύμης Λ.Τ.: ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΑΛΚΜΗΝΗ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ του ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ και της ΔΟΥΚΙΣΣΑΣ, με γενικό βαθμό 19,7

38. 2ο ΕΠΑΛ Ρόδου: ΒΕΝΟΥΤΣΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ και της ΧΡΥΣΟΥΛΑΣ, με γενικό βαθμό 18,7

39. ΕΠΑΛ Παραδεισίου: ΚΑΡΟΦΤΗ ΑΣΗΜΙΝΑ-ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ και της ΜΑΡΙΑΣ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ με γενικό βαθμό 17,8

40. 1ο ΕΠΑΛ ΚΑΡΠΑΘΟΥ: ΣΑΚΟΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και της ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑΣ με γενικό βαθμό 19,3

41. 1ο ΕΠΑΛ ΣΥΜΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΝΙΚΗΤΑ και της ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ με γενικό βαθμό 17,7

 Οι εισηγήσεις των μαθητριών/μαθητών, που επιθυμούν να είναι εισηγητές/εισηγήτριες, θα πρέπει να υποβληθούν στην Επιστημονική Επιτροπή μέχρι 31 Ιανουαρίου 2018.

Όλες οι εισηγήσεις, θα περιληφθούν στα πρακτικά της Συνδιάσκεψης, τα οποία θα εκδοθούν και θα διανεμηθούν την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 κατά τη βράβευση των πρωτευσασών και πρωτευσάντων.

Ενημερώνουμε τους μαθητές/μαθήτριες από τα νησιά, ότι  τα έξοδα μετακίνησης τους καθώς και η διαμονή τους, μαζί με ένα συνοδό, καλύπτονται από τη Λέσχη, την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και τους υποστηρικτές της εκδήλωσης.