Η έλλειψη διαιτητών οδήγησε σε αναβολές αγώνων

Αν κι επέστρεψε από την Αθήνα και τέθηκε κανονικά στη διάθεση της ΚΕΔ / ΤΕ ΕΟΚ ο Κώστας Βλάσσης, ο σύνδεσμος διαιτητών παρουσίασε έλλειψη διαθέσιμου έμψυχου δυναμικού αυτό το Σαββατοκύριακο με αποτέλεσμα να αναβληθούν πολλά παιχνίδια στο βόρειο συγκρότημα αλλά και ν’ αλλάξει το πρόγραμμα του διημέρου.

Την περασμένη εβδομάδα διεξήχθησαν 26 παιχνίδια σχεδόν χωρίς προβλήματα (μία αναβολή μόνο) αλλά αυτή την εβδομάδα υπήρχε σοβαρό πρόβλημα με τα μόλις δεκαπέντε ματς.

Συγκεκριμένα, η Τοπική Επιτροπή ενημέρωσε ότι «λόγω έλλειψης διαιτητών αναβάλλονται τα παιχνίδια της Κυριακής στην Πάτμο και συγκεκριμένα Ξάνθος Πάτμου- Ε.Α. Καλύμνου (νεανίδες και κορασίδες) και Ξάνθος Πάτμου- Πανιώνιος Λέρου (έφηβοι)».

Εξάλλου, Σάββατο στις 20.00’ και όχι Κυριακή στις 13.30’ θα διεξαχθεί το ντέρμπι του Αιόλου Κεφάλου με τον Ηρακλή 2000 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος ανδρών στον Όμιλο Νήσων ενώ το κυριακάτικο παιχνίδι του Φοίβου με την ΑΕ Δικαίου θα ξεκινήσει στις 13.00’ αντί στις 19.30’.

Σημειώθηκαν, επίσης, αλλαγές και στο τουρνουά μίνι, οι διαιτητές των οποίων δεν ανακοινώθηκαν.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Όμιλος Νήσων (5η αγωνιστική)
Σάββατο 2/12

Κλειστό Κω (20.00’) Αίολος – Ηρακλής 2000
Διαιτητές: Βλάσσης, Γιακουμής
Κυριακή 3/12
Κλειστό Κω (19.30’) Φοίβος – ΑΕ Δικαίου
Διαιτητές: Βλάσσης, Γιακουμής
Ρεπό: ΕΑΚΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)
Κυριακή 3/12

Βενετόκλειο (18.00’) Κολοσσός – Ιάλυσος
Διαιτητές: Νικηφορίδης, Θεοδοσίου
Ρεπό: Διαγόρας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Όμιλος Νήσων (4η αγωνιστική)
Σάββατο 2/12

Κάλυμνος (10.30’) Ακαδημία – Ιπποκράτης
Διαιτητές: Βλάσσης, Καλλιπολίτης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (4η αγωνιστική)
Κυριακή 3/12

Βενετόκλειο (16.00’) Γαλάζια Ακαδημία – Κολοσσός
Διαιτητές: Θεοδοσίου, Βράκα
Τέντα (19.00’) Διαγόρας – Ιάλυσος
Διαιτητές: Αντωνίου, Διαμαντής
Σύμη – Ελπίς 20-0(α.α.)

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)
Σάββατο 2/12

Κάλυμνος (13.30’) Ακαδημία – Ιπποκράτης
Διαιτητές: Βλάσσης, Καλλιπολίτης
Κλειστό Κω (18.00’) Φοίβος – ΕΑΚΑ
Διαιτητές: Βλάσσης, Γιακουμής
Ρεπό: ΑΕ Δικαίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (3η αγωνιστική)
Σάββατο 2/12

Βενετόκλειο (17.00’) Κολοσσός – Διαγόρας
Διαιτητές: Φάκαρος, Διαμαντής
Ρεπό: Ιάλυσος

Όμιλος Νήσων (7η αγωνιστική)
Κυριακή 3/12

Κλειστό Κω (10.00’) Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου
Διαιτητής: Βλάσσης
Ξάνθος Πάτμου – ΕΑΚΑ αναβολή

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Όμιλος Νήσων (4η – 5η αγωνιστική)
Κυριακή 3/12

Κάλυμνος (16.00’) ΕΑΚΑ – Ακαδημία Α’
Διαιτητής: Καλλιπολίτης

Τρίτη 5/12
Κάλυμνος (15.00’) Ακαδημία Β’ – ΕΑΚΑ
Διαιτητής: Καλλιπολίτης

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ
Α’ Όμιλος Ρόδου (5η αγωνιστική)
Σάββατο 2/12

Τέντα (13.00’) Διαγόρας Α’ – Κολοσσός Α’

Κυριακή 3/12
Ιαλυσός (16.00’) Ιάλυσος – Ροδίων Άθλησις Α’
Ρεπό: Ελπίς

Β’ Όμιλος Ρόδου (5η αγωνιστική)
Σάββατο 2/12

Βενετόκλειο (15.00’) ΑΟ Σταματίου – Ροδίων Άθλησις Β’
Κολλέγιο (17.30’) Αθλητική Ακαδημία – Κολοσσός Β’
Ρεπό: Διαγόρας Β’

Όμιλος Νήσων (5η αγωνιστική)
Σάββατο 2/12

Κλειστό Κω (16.00’) Ιπποκράτης Α’ – ΑΕ Δικαίου
Κάλυμνος (12.15’) ΕΑΚΑ – Ακαδημία
Κλειστό Κω (09.30’) Φοίβος – Ηρακλής 2000
Ρεπό: Ιπποκράτης Β’.