Στον… αστερισμό του Χατζηφούντα ο ΔΙΑΣ

Με νίκη συνέχισε την πορεία του ο ΔΙ.ΑΣ. κερδίζοντας στο γήπεδο του τον Αστέρα Παστίδας με 3-0 και εξακολουθεί  να κυνηγάει το όνειρο, που δεν είναι άλλο από την κατάκτηση του φετινού τίτλου στην Α΄Κατηγορία.

Οι νικητές κυριάρχησαν στο α΄ ημίχρονο με βοηθό τον άνεμο κι έχοντας πρώτο… βιολί το Μανώλη Χατζηφούντα (σημείωσε χατ τρικ) έφτασαν εύκολα να προηγηθούν με 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά  το γεγονός πώς ο άνεμος ήταν αντίθετος,  σημείωσαν το τρίτο γκολ στο 63΄ κι εκεί όλα τέλειωσαν με τον ΔΙ.ΑΣ. να παίρνει μια ακόμα νίκη.

Τα γκολ της συνάντησης
10' Μετά από ωραία συνεργασία ανάμεσα σε Πανόπουλο, Πη και Χατζηφούντα, ο τελευταίος έκανε το δυνατό σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει στη δεξιά γωνία του Ροδανάκη για το 1-0.

29' Ο Μανώλης Χατζηφούντας και πάλι κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, όταν από μακρινή απόσταση, προσποιήθηκε έκανε το δυνατό σουτ και κεραυνοβόλησε τον Ροδανάκη για το 2-0.

63’ Οι παίκτες του Γιάννη Μανούσογλου  κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο τέρμα, όταν ο Δρόσος έκανε την σέντρα, ο Χατζηφούντας πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0 Στο γκολ αυτό, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν στον κ. Φραγκιαδάκη για επιθετικό φάουλ.

Κορυφαίος των νικητών ήταν  ο Μανώλης Χατζηφούντας και τον ακολούθησαν οι Χατζησουλεϊμαν και Πανόπουλος. Από τον Αστέρα άρεσαν περισσότερο οι Σκόρπος, Αμπντουλάι και Καλαγρής.

Παράπονα για φάουλ στο τρίτο γκολ έχουν απ’ τον Φραγκιαδάκη οι φιλοξενούμενοι. Χωρίς προβλήματα στις υποδείξεις τους οι Παγώνης και Γιαμούζης.

ΔΙ.ΑΣ: Μιχαλάκης (70' Τσαραπατσάνης)), Ιωαννίδης (31’ Συνεσίου), Καράλιαμης, Δουγέκος, Δημόπουλος, Χατζησουλεϊμάν, Βλαντιμίροφ, Πης (62 Μαργαρίτης), Πανόπουλος, Χατζηφούντας, Μπεκιρλάρι (52' λ.τ Δρόσος).
Αστέρας Παστίδας: Ροδανάκης, Καρύδης, Χαριτάκης, Αποστολάτος, Κατσαμάκης, Καλαγρής (81' Κόρα), Δραγάτης (46' Λεωνίδου), Γιαννακόπουλος (76' Κόνομι), Σκόρπος, Αμπντουλάι, Στεργιόπουλος (76' Κορκίδας).