Τα πιτσιρίκια των Ατρόμητων…  αγρίεψαν

Συνέχεια έδωσαν στα επιτυχημένα τους αποτελέσματα οι Ατρόμητοι χθες με τη νίκη 2-1 στα Κοσκινού, όπου αντιμετώπισαν τον Πολυβώτη για την 7η αγωνιστική στον β’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας.

Οι παίκτες του Παναγιώτη Ζούνη είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο κι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά κατάφεραν να σκοράρουν τελικώς  στο 22’ μετά από συνεργασία Λυκοπάντη, Μαγιόγλου και σουτ του δεύτερου, πετυχαίνοντας έτσι ένα πολύ ωραίο γκολ.

Ακόμα και μετά την επίτευξη του συγκεκριμένου τέρματος, οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες για να φύγουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με μεγαλύτερο σκορ αλλά ήταν άστοχοι στην τελική τους προσπάθεια.

Ο Πολυβώτης μπήκε …φουριόζος στην επανάληψη και σκόραρε στο 51’ «τιμωρώντας» προσωρινώς τους Ατρόμητους για τις χαμένες τους ευκαιρίες, αφού ο Χατζηνικολάου σέντραρε και ο Φωτεινής με κεφαλιά ισοφάρισε.

Αν και μετά τη συγκεκριμένη εξέλιξη, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, οι Ατρόμητοι κατάφεραν σε μια φάση στο 72’ να πετύχουν το γκολ που τους έδωσε τελικώς τη νίκη.

Ο Κυρίτσης πραγματοποίησε ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Κετσέ, κάνοντας έτσι το 2-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Αλέξανδρος Σπάρταλης με βοηθούς τους Μπέκα και Καλκαβούρα.

Ατρόμητοι: Θαρρενάκης, Πίτσος, Δουκίσσης, Φλάγκος, Τερζίου (85’ Κασσάνης), Μαγιόγλου, Φουντουραδάκης, Λυκοπάντης (75’ Καψαλάκης), Παραστατίδης, Κυρίτσης (90’ Αντωνιάδης), Γανωτάκης (55’ Τυπάλδος).
Πολυβώτης: Κετσές, Χαρτοφύλλης Ν., Πάπα, Κυπραίος, Καρακωνσταντίνος (54’ Χασαπλαδάκης), Φωτεινής, Χατζηνικολάου ΒΚ., Σφακιανός, Χατζηνικολάου ΒΔ. (74’ Καραγιάννης), Χατζηνικολάου Χ., Χαρτοφύλλης Π.