Το καλεντάρι της ΕΑΣ Δωδεκανήσου

Μετά από την ολοκλήρωση της πρώτης μέρας στη διάσκεψη της ΕΠΑΚΑΒ την περασμένη Παρασκευή, η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου ανακοίνωσε και το δικό της καλεντάρι που αφορά τα διασυλλογικά πρωταθλήματα αλλά και τα αναπτυξιακά για όλες τις κατηγορίες. Παρακάτω υπάρχουν οι δωδεκανησιακοί αγώνες αλλά και τα πανελλήνια πρωταθλήματα:

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
20 Σ: Ημερίδα «Κλειστού Στίβου» & (1ος αγώνας MINI ATHLETICS GAMES) (Ρόδος) – (Καλλιπάτειρα)
27 Σ: Πρωτάθλημα Δρόμου Νήσου Ρόδου σε Ανώμαλο Έδαφος (Σορωνή)
27 Σ: Χειμερινή Συνάντηση 2018 (Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009) –
Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Ρόδου ΠΠβ΄-ΠΚβ΄ (Σορωνή)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
3 Σ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ - ΕΤΗΣΙΑ ΓΙΟΡΤΗ & ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
10-11 Σ-Κ: Πανελλήνιοι Αγώνες «κλειστού στίβου» Α / Γ (Σ.Ε.Φ.)
17 Σ: 2ος Αγώνας (MINI ATHLETICS GAMES) (Στάδιο Διαγόρας)
25 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. ΔΡΟΜ. ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

ΜΑΡΤΙΟΣ
10 Σ: 3ος Αγώνας (MINI AΘLETICS GAMES) (Στάδιο Διαγόρας)
18 Κ: 2ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου Ρόδου για Όλους (΄΄Προφήτης Ηλίας 2018’’ – Ρόδος – Προφήτης Ηλίας)
24 Κ: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ σε Δημόσια Οδό (ΛΑΡΙΣΑ)
27-28 Τ-Τ: Β΄ Φάση Σχολικών Αγώνων Λυκείων (Ρόδος)
31 Σ: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ Ά Αγώνας (Πολύαθλο) – (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ), (ΚΩΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ), (ΛΕΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ).

ΑΠΡΙΛΙΟΣ
14-15 Σ-K: Διασυλλογικό. Π-Κ & ΜΙΝΙ ΑTHLETICS GAMES (Κως).
14 – 15 Σ-Κ: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ ΄Β Αγώνας (Πολύαθλο) Όμιλος Κως-Κάλυμνος-Λέρος-Πάτμος.
19-20 Π-Π: Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Λυκείων
21 Σ: ‘’Σταμάτεια 2018’’ Διασυλλογικό ΠΠΑ-ΠΚΑ (Ρόδος-Καλλιπάτειρα)
21 Σ: 4ος Αγώνας (MINI ATHLETICS GAMES) (Καλλιπάτειρα)
29 Κ: 5ος Roads to Rhodes Marathon (Ρόδος)

ΜΑΪΟΣ
5-6 Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛ. ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ - Π/Κ (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)
6 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. 10.000 μ. Α/Γ - ΝΕΩΝ «Α/Γ» & Ε (ΛΟΥΤΡΑΚΙ)
11-12 Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ Α-Γ (Περιφερειακό) & ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΠΠΑ-ΠΚΑ (Δω-δεκανήσου)
19 Σ: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ ΄Β Αγώνας (Πολύαθλο) – (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ)
26 Σ: ‘’Πεισάνδρεια 2018’’ (Σορωνή-Άγιος Σύλλας)

 ΙΟΥΝΙΟΣ
10 Κ: Τελικός 5ος Αγώνας (MINI AΘLETICS GAMES) (ΣΟΡΩΝΗ,ΆΓΙΟΣ ΣΥΛΛΑΣ)
10 Κ: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου
16-17 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ Ε /Ν (ΤΡΙΚΑΛΑ)
23-24 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. Π / Κ (ΚΑΤΕΡΙΝΗ)
30-1 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

ΙΟΥΛΙΟΣ
30-1 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)
7-8 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ – ΝΕΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
14-15 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ «Α / Γ» (ΠΑΤΡΑ)
28-29 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ (ΛΑΡΙΣΑ)  

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
*22 Σ: ‘’ΣΥΜΗ 2018’’ Αναπτυξιακός ΠΠΒ΄- ΠΚΒ΄ Μίνι ΠΠ - Μίνι ΠΚ (Σύμη)*

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
6-7 Σ-Κ ή 29-30 Σεπτεμβρίου: Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες (ΙΚΑΡΙΑ)
14 Κ: Run Greece (Ρόδος)
20-21 Σ-K: ‘’ΛΕΡΕΙΑ 2018’’ Αναπτυξιακός Αγώνας ΠΠΒ΄ΠΚΒ΄ Μίνι ΠΠ - Μίνι ΠΚ (Λέρος)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
11 Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ & Διεθνής Μαραθώνιος (ΑΘΗΝΑ)