Έπεσε πάνω σε… βουνό το Ροδίων Άθλησις

Πραγματοποιήθηκε χθες στις 11.00 στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ., η κλήρωση της 3ης αγωνιστικής της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ανδρών στο βόλεϊ, με το «Ροδίων Αθλησις» να είναι σε αυτήν, μιας και απέκλεισε με 3-2 σετ την Τετάρτη το βράδυ τον πολύ καλό Απόλλωνα Αθηνών, τον οποίο κέρδισε στο τάι μπρέικ.

Στην κλήρωση μπήκαν  οι ΑΕΚ, Πανιώνιος, Ολυμπιάδα Πατρών, Νέστορας, Απόλλων Καλαμαριάς, ΧΑΝ, Άθλος Ορεστιάδας και  Ροδίων Άθλησις, με την ομάδα της πόλης μας, να μην είναι αυτή τη φορά τυχερή.

Σύμφωνα με την κλήρωση, καλείται στις 17 Ιανουαρίου να αγωνισθεί στην Αθήνα με την ΑΕΚ, η οποία είναι αντίπαλος του και στο πρωτάθλημα της Α2 και από την οποία είχε ηττηθεί σε αυτό την 1η αγωνιστική με 3-0 σετ, στις εγκαταστάσεις του Ροδίων Παιδεία.

Το «Ροδίων» θα ζητήσει από την ΕΟΠΕ, μετάθεση του αγώνα για τις 24 Ιανουαρίου, προκειμένου να συνδυασθεί το ματς του Κυπέλλου, με εκτός έδρας αγώνα πρωταθλήματος.
Η κλήρωση αυτή τη φορά για το «Ροδίων» είναι πολύ δύσκολη , αλλά θα καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια, προκειμένου να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ…ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
Η ουσία πέρα από τον αγώνα Κυπέλλου με την ΑΕΚ, είναι πώς το «Ροδίων» στρέφει πλέον το ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα και η 8η αγωνιστική στέλνει την ομάδα του Νίκου Τρατσέλα στο Μαρκόπουλο, να αντιμετωπίσει την ομώνυμη τοπική ομάδα.

Η εμφάνιση στο Κύπελλο την Τετάρτη πάντως έδειξε  κόπωση κι από εκείνη την στιγμή και μετά ο κόουτς της ομάδας και οι συνεργάτες του, έψαχναν τρόπο να ξεκουράσουν τους παίκτες τους.
Παράλληλα ο Νίκος Τρατσέλας περιμένει στη σημερινή προπόνηση τον Πέτρο Κάλα για να δει αν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα με ένα διάστρεμμα που.

Στο μεταξύ ανακοινώθηκαν και οι διαιτητές των αγώνων της 8ης αγωνιστικής που θα γίνουν όλοι αύριο και οι οποίοι είναι: