Με στόχο να λάμψουν ξανά …οι μικτές ομάδες Νέων και Παίδων

Για τη Χίο αναχωρεί σήμερα στις 3 το απόγευμα η αποστολή των μικτών ομάδων Παίδων και Νέων, προκειμένου να λάβει μέρος στους αγώνες της 1ης φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων της ΕΠΟ.


 Οι ποδοσφαιριστές των αντιπροσωπευτικών συγκροτημάτων της Δωδεκανήσου ολοκλήρωσαν την προετοιμασία τους χθες, με τον προπονητή τους, Θεόδωρο Θεοδώρου, να οριστικοποιεί τις επιλογές του, οι οποίες αποτυπώνονται στα παρακάτω ονόματα:     
 

Παίδες
 Σαλπιγκτίδης Ηλίας (Ρόδος),  Παπαδόπουλος Ελευθέριος (Κλεάνθης), Κελόγλου Σάββας (Αστέρας Π.), Μαστρογιαννάκης Γιάννης (Ακουσίλαος), Κατσουρός Μανώλης, Μουστάκας Σωκράτης (Αστέρας Μ.), Μωραΐτης Γεώργιος (Ευκλής), Κάτσο Γεράσιμος, Κουλλαλί Ερνέστο, Κουλούρας Άγγελος, Κυριακούλης Φίλιππος, Τσακιρόπουλος Σέμπαν (Αρένα), Κόμπος Στέργος, Μούκας Βασίλειος (ΔΙ.ΑΣ.), Γιαννούλης Σταμάτης, Ήλιος Ζαχαρίας, Κυριόπουλος Γεώργιος, Μπαρδάκης Κωνσταντίνος (Ο.Α. Κω), Ράμος Ιωάννης και Κάλιαρος Πανορμίτης (Σύμη),  Σαμιώτης Κυριάκος (Αναγέννηση Ασφενδίου)   

Νέοι   
Αμπελάς Γιάννης, Κωνσταντινίδης Περικλής, Ορφανός Λάμπρος, Πόλος Ανδρέας (Ρόδος), Καβουνίδης Αντώνης, Κωστάκης Κωνσταντίνος (Διαγόρας), Λιαμής Μιχάλης (Ιάλυσος), Σαββούλης Αναστάσιος (Απόλλων Κ.), Πετράς Χρήστος (Δόξα Ψ.), Κουλούμπρης Σάββας (Χάλκη), Αμπελάς Κωνσταντίνος, Μουστάκας Ιωάννης (Ηρακλής Λ.), Δουκίσης Νικόλαος, Λυκοπάντης Φραγκίσκος (Ατρόμητοι), Σκαρπέτης Ηλίας (Κύπρος), Ζερβός Νικόλαος (Δαμάγητος), Μουράτι Μάριος (Ομόνοια), Κάρλος Νικόλαος (ΔΙ.ΑΣ.), Πης Βησσαρίων (Δόξα Κ.) και Μαγκούλιας Νικόλαος (Καλυμνιακός)   

Οι άνθρωποι της Ένωσης αποφάσισαν να «κόψουν» πέντε συνοδούς, για να δώσουν το δικαίωμα συμμετοχής σε ισάριθμα παιδιά. Δίπλα στην αποστολή θα βρεθούν ο προπονητής Θεόδωρος Θεοδώρου, ο πρόεδρος της Τεχνικής Επιτροπής Μιχάλης Αδαμάκης, το μέλος της Γιώργος Κεχαγιόγλου και ο προπονητής τερματοφυλάκων Νεκτάριος Κουλούμπρης.

Το πρόγραμμα των αγώνων της Χίου:
Πέμπτη
ΕΠΣ Σάμου-ΕΠΣ Δωδεκανήσου
Παίδες 11:00-Νέοι 13:00

Σάββατο
ΕΠΣ Δωδεκανήσου-ΕΠΣ Λέσβου
Παίδες 11:00-Νέοι 13:00

Δευτέρα
ΕΠΣ Χίου-ΕΠΣ Δωδεκανήσου
Παίδες 15:00-Νέοι 17:00

Τετάρτη
ΕΠΣ Δωδεκανήσου-ΕΠΣ Κυκλάδων
Παίδες 11:00-Νέοι 13:00