Τοπικό μπάσκετ: Οι σφυρίχτρες του τριημέρου

Με αφορμή το ταξίδι του στην Αθήνα τη Δευτέρα και όχι μέσα στο Σαββατοκύριακο για να διευθύνει αγώνα εθνικής κατηγορίας, ο Άρης Φάκαρος ανέλαβε εις πέρας τα περισσότερα παιχνίδια στο βόρειο συγκρότημα μαζί με την Έφη Τσατταλιού, την οποία δεν την είχαμε δει μέχρι τώρα στους ορισμούς των διαιτητών καθώς βρισκόταν εκτός συνόρων.

Η ΚΕΔ / ΤΕ ΕΟΚ ανακοίνωσε τους «γκρι» όλων των αγώνων του τριημέρου 6-8 Ιανουαρίου.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Όμιλος Ρόδου (6η αγωνιστική)

Αύριο

Βενετόκλειο (20.30’) Κολοσσός – Ελπίς

Διαιτητές: Αντωνίου, Μελλίνη

Δευτέρα 8/1

Τέντα (21.00’) Διαγόρας – Ροδίων Άθλησις

Διαιτητές: Αρνάς, Θεοδοσίου

Γαλάζια Ακαδημία – Ιάλυσος δεν ορίστηκε

Όμιλος Νήσων (5η αγωνιστική)

Αύριο

Λέρος (12.00’) Πανιώνιος – ΑΕ Δικαίου

Διαιτητές: Φάκαρος, Τσατταλιού

Ακαδημία Καλύμνου – ΕΑΚΑ 49-63

Ιπποκράτης – Ξάνθος Πάτμου 20-0(α.α.)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Όμιλος Ρόδου

Κυριακή 7/1

Ιαλυσός (19.30’) Ιάλυσος – Κολοσσός

Διαιτητές: Φάκαρος, Πετρόπουλος

Ρεπό: Διαγόρας

Όμιλος Νήσων

Κυριακή 7/1

Πάτμος (11.00’) Ξάνθος – ΕΑΚΑ (4η αγ.)

Διαιτητής: Μάγκος

Κλειστό Κω (17.00’) Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου (9η αγ.)

Διαιτητές: Γιακουμής, Πατμίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Α’ Όμιλος Ρόδου (5η αγωνιστική)

Κυριακή 7/1

Βενετόκλειο (18.00’) Κολοσσός Α’ – Διαγόρας Α’

Διαιτητές: Μητσού, Διαμαντής

Κρεμαστή (18.00’) Ελπίς – Ιάλυσος Α’

Διαιτητές: Βλάσσης, Βράκα

Ρεπό: Γαλάζια Ακαδημία

Β’ Όμιλος Ρόδου (5η αγωνιστική)

Κυριακή 7/1

Βενετόκλειο (16.00’) ΑΟ Σταματίου – Κολοσσός Β’

Διαιτητές: Διαμαντής, Βράκα

Ιαλυσός (16.00’) Ιάλυσος Β’ – Διαγόρας Β’

Διαιτητές: Κιόττου, Πετρόπουλος

Ρεπό: Ροδίων Άθλησις

Όμιλος Νήσων (4η αγωνιστική)

Τετάρτη 10/1

Κάλυμνος (15.00’) ΕΑΚΑ – Ακαδημία Α’

Διαιτητές: Γιακουμής, Καλλιπολίτης

Ιπποκράτης – Πανιώνιος Λέρου 26-74

Φοίβος Β’ – Ακαδημία Καλύμνου Β’ 80-13

Ρεπό: Φοίβος Α’

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Όμιλος Νήσων (5η αγωνιστική)

Κυριακή 7/1

Κλειστό Κω (19.00’) Ανταγόρας – Ιπποκράτης

Διαιτητές: Γιακουμής, Πατμίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Όμιλος Νήσων (14η αγωνιστική)

Κυριακή 7/1

Πάτμος (13.00’) Ξάνθος – ΕΑΚΑ

Διαιτητής: Μάγκος.