«Κολοβή» επιστροφή για την Α’ κατηγορία

Λειψό θα είναι το πρόγραμμα των σημερινών παιχνιδιών της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας Blue Star Ferries.  

Παρότι ορίστηκαν κανονικά, τα ματς ΔΙ.ΑΣ.-Απόλλων Κ. και Νικαγόρας-Κατταβιά δεν πρόκειται να παιχθούν, καθώς λόγω της αλλαγής στα δρομολόγια των πλοίων οι δύο ροδίτικες αποστολές δεν προλαβαίνουν να μετακινηθούν. Η διεξαγωγή των δύο αγώνων δεν ήταν δυνατόν να μετατεθεί για την Κυριακή, καθώς απαιτούνταν η έγγραφη συναίνεση των εμπλεκόμενων σωματείων, ούτε και να αναβληθεί, συνεπώς οι διαιτητές και οι οικοδεσπότες θα δώσουν κανονικά το παρών στο γήπεδο προκειμένου να συνταχθεί Φύλλο Αγώνα.

Για τον επαναορισμό θα ανάψει το «πράσινο φως» η Πειθαρχική Επιτροπή. Αντίθετα, ο Κλεόβουλος και η Δόξα Καρδάμαινας συμφώνησαν δια της υπογραφής τους να δώσουν σήμερα τον αρχικά προγραμματισμένο για αύριο μεταξύ τους αγώνα, οπότε ποδόσφαιρο στο γήπεδο της Λίνδου θα παιχθεί κανονικά. 

Στο πρόγραμμα της μέρας δεσπόζει το ντέρμπι του ΑΕΡΑ με τον Κλεάνθη, ενώ κανένα άλλο παιχνίδι δεν στερείται ενδιαφέροντος, καθώς η επιστροφή των ομάδων μετά από ένα μεγάλο διάστημα αγωνιστικής απραξίας συνοδεύεται από ερωτηματικά, ενίοτε και από εκπλήξεις . Αναλυτικά:  

*Λίνδος (12:45) Κλεόβουλος-Δόξα Κ. 
Διαιτησία: Παπαβασιλείου, Αυγενικού Α., Λάζος 
Παρατηρητής: Θωμάς Ι.
Παρ. Διαιτησίας: Διαμαντέας Ν. 

*Κέφαλος (13:45) Νικαγόρας-Κατταβιά 
Διαιτησία: Δημαράκης, Πατσιαούρας, Τονίδης 
Παρατηρητής: Σημαντηράκης Ι. 
Παρ. Διαιτησίας: Αργυρίου Ε. 

*Αντιμάχεια (14:00) ΔΙ.ΑΣ.-Απόλλων Κ.
Διαιτησία: Φραγκιαδάκης, Αλέκος, Γιαμούζης 
Παρατηρητής: Χατζηνικολάου Μ. 
Παρ. Διαιτησίας: Αλεξίου Α. 

*Ψίνθος (14:45) Δόξα Ψ.-Άρης 
 Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Σταυρούλιας, Στεφανάκης 
Παρατηρητής: Ματσαμάς Μ.
Παρ. Διαιτησίας: Στέργου Ε. 

*Κοσκινού (14:45) Διγενής-Αστέρας Π. 
Διαιτησία: Παπαγιαννίδης, Κάζας, Κασιώτης 
Παρατηρητής: Τσουκαλάς Ε. 
Παρ. Διαιτησίας: Τσαγγάρης Β. 

*Αφάντου (14:45) ΑΕΡΑ-Κλεάνθης 
Διαιτησία: Ατσικνούδας, Μαυρουδής, Ορφανός 
Παρατηρητής: Φραντζής Η.
Παρ. Διαιτησίας: Σακελλαρίδης Ν. 

*Κρεμαστή (14:45) Φοίβος-Διαγόρας Β.
Διαιτησία: Γιαννουκάς, Αντωνάς, Τσοπανάκης 
Παρατηρητής: Στεργάκης Α. 
Παρ. Διαιτησίας: Βάκας Χ. 

Τετάρτη 
*Μαριτσά (18:30) Ηρακλής Μ.-Ποσειδών Κ. 
 Παρατηρητής: Καρίκης Φ.