Τοπικό μπάσκετ: Αναβολές λόγω έλλειψης διαιτητών

Προγραμματισμένα για σήμερα ήταν τα παιχνίδια της έβδομης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ανδρών στον Όμιλο Νήσων, Ηρακλής 2000 – ΕΑΚΑ και Αίολος – Φοίβος, ωστόσο αναβλήθηκαν από την Τοπική Επιτροπή «λόγω έλλειψης διαιτητών», όπως αναφέρει η ανακοίνωση.

Από κει και πέρα, ορίστηκαν οι ρέφερις των υπόλοιπων αναμετρήσεων καθώς και του τουρνουά μίνι.
Αναλυτικά:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Όμιλος Ρόδου (11η αγωνιστική)
Αύριο

Σύμη (12.00’) Σύμη – Καλλιθέα
Διαιτητές: Αρνάς, Τσατταλιού
Ιαλυσός (19.30’) Ιάλυσος – Κολοσσός (εφ.) [Α.Σ.]
Διαιτητές: Νικηφορίδης, Διαμαντής
Τέντα (20.30’) Διαγόρας – Ροδίων Άθλησις
Διαιτητές: Αρνάς, Μητσού
Ήλιος – Γαλάζια Ακαδημία 0-20(α.α.)

Βαθμολογία: 1) Καλλιθέα 16β., 2) Διαγόρας 15, 3) Ιάλυσος 14, 4) Ροδίων Άθλησις 11, 5) Γαλάζια Ακαδημία 11, 6) Σύμη 11, 7) Ήλιος -.
*το εφηβικό του Κολοσσού συμμετέχει άνευ συναγωνισμού.
*ο Ήλιος έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Όμιλος Ρόδου  (7η αγωνιστική)
Σήμερα

Βενετόκλειο (20.30’) Γαλάζια Ακαδημία – Ιάλυσος
Διαιτητές: Αντωνίου, Βλάσσης
Κολοσσός – Ελπίς        71-32
Διαγόρας – Ροδίων Άθλησις    86-60

Βαθμολογία: 1) Κολοσσός 11β., 2) Ιάλυσος 10, 3) Διαγόρας 9, 4) Γαλάζια Ακαδημία 8, 5) Ελπίς 7, 6) Ροδίων Άθλησις 6.

Όμιλος Νήσων (6η αγωνιστική)
Αύριο

Λέρος (11.00’) Πανιώνιος – ΕΑΚΑ
Διαιτητής: Κιόττου
Κλειστό Κω (12.00’) Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου
Διαιτητής: Γιακουμής
Ξάνθος Πάτμου – ΑΕ Δικαίου    17-101

Βαθμολογία: 1) Ιπποκράτης (5-0) 10β., 2) Πανιώνιος Λέρου (4-1) 9, 3) ΑΕ Δικαίου (3-3) 9, 4) ΕΑΚΑ (3-2) 8, 5) Ακαδημία (1-4) 6, 6) Ξάνθος Πάτμου (0-5) 3.
*ο Ξάνθος έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.  

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (6η αγωνιστική)
Αύριο

Τέντα (17.30’) Διαγόρας – Γαλάζια Ακαδημία
Διαιτητές: Αντωνίου, Θεοδοσίου
Ελπίς – Κολοσσός 0-20(α.α.)
Ιάλυσος – Σύμη 73-48

Βαθμολογία: 1) Ιάλυσος 11β., 2) Κολοσσός 10, 3) Διαγόρας 8, 4) Γαλάζια Ακαδημία 7, 5) Σύμη 7, 6) Ελπίς -.
*η Ελπίδα έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (4η αγωνιστική)
Αύριο

Τέντα (11.15’) Διαγόρας – Κολοσσός
Διαιτητές: Χατζηγεωργίου, Βράκα
Ιαλυσός (17.00’) Ιάλυσος – Πήγασος
Διαιτητές: Βράκα, Μελλίνη

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
(5η αγωνιστική)
Αύριο

Κλειστό Κω (18.00’) Ιπποκράτης – Ηρακλής 2000 (6η αγ.)
Διαιτητές: Γιακουμής, Πατμίου
Τρίτη 16/1
Πυλί (16.00’) ΑΕ Δικαίου – Ηρακλής 2000
Διαιτητής: Γιακουμής

Τετάρτη 17/1
Κάλυμνος (15.00’) ΕΑΚΑ – Ακαδημία Καλύμνου
Διαιτητές: Τσάτσης, Μάγκος
Ανταγόρας – Ιπποκράτης 20-115

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ
Σήμερα

Κάλυμνος (14.15’) Ακαδημία – Ιπποκράτης Α’
Διαιτητής: Μάγκος
Κρεμαστή (17.00’) Ελπίς – Ροδίων Άθλησις Α’
Διαιτητής: Βράκα
Κολλέγιο (19.00’) Αθλητική Ακαδημία – Ροδίων Άθλησις Β’
Διαιτητής: Πετρόπουλος

Αύριο
Τέντα (10.00’) Διαγόρας Β’ – Κολοσσός Β’
Διαιτητές: Χατζηγεωργίου, Οικονομίδης
Ιαλυσός (15.00’) Ιάλυσος – Κολοσσός Α’
Διαιτητές: Διαμαντής, Οικονομίδης

Πέμπτη 18/1
Καρδάμαινα (16.00’) Ηρακλής 2000 – Ιπποκράτης Α’
Διαιτητής: Γιακουμής.

Ο Τάσος Αρνάς σφυρίζει αύριο το βράδυ το Διαγόρας – Ροδίων Άθλησις
Ο Τάσος Αρνάς σφυρίζει αύριο το βράδυ το Διαγόρας – Ροδίων Άθλησις