Ηττήθηκε αλλά… έμεινε ψηλά το Ροδίων Άθλησις

Ήταν ήττα από τις απρόβλεπτες …και καθώς τώρα έγιναν τρεις οι εντός έδρας, τα πράγματα δυσκόλεψαν πολύ πλέον για την ομάδα του «Ροδίων Άθλησις».

Η ομάδα του Νίκου Τρατσέλα ηττήθηκε από την Αργυρούπολη με 3-2 σετ στο τάι μπρέικ και το μοναδικό κέρδος από αυτό το ματς είναι ο ένας πόντος.

Παράλληλα με την ήττα από την Αργυρούπολη, το «Ροδίων» έχασε και την ευκαιρία να περάσει μόνο του στη δεύτερη θέση εκμεταλλευόμενο κατά τον καλύτερο τρόπο την ήττα της Δραπετσώνας  από την ΑΕΚ με 3-1 σετ.
Αυτή ήταν η τρίτη ήττα σε εντός έδρας παιχνίδι και δείχνει πως η ροδίτικη ομάδα …δεν είναι αυτή που ήταν πέρυσι.

Αν αναλογισθεί κανείς πως οι επιλογές για τον κόουτς είναι λίγες, τότε καταλαβαίνει εύλογα πως  δύσκολα το «Ροδίων» θα φτάσει ακόμα και τον περσινό στόχο.
Για τον Νίκο Τρατσέλα στο ματς με την Αργυρούπολη, δεν ήταν μόνο λίγες οι επιλογές, αλλά δεν μπόρεσε να αγωνισθεί τελικά κι ο Πέτρος Κάλας στο παιχνίδι αυτό.

Παρόλα αυτά οι παίκτες του «Ροδίων» πήραν το α΄ σετ με 25-22, η Αργυρούπολη ισοφάρισε σε 1-1 τα σετ (17-25), οι «Ρόδιοι» προηγήθηκαν με 2-1 (25-17) αλλά στην συνέχεια επήλθε η κόπωση και κατά συνέπεια το «Ροδίων» έχασε το τέταρτο σετ με 20-25 και το τάι μπρέικ με 15-17.

Αναλυτικότερα τα σετ: 25-22 σε 27’, 17-25 σε 25’, 25-17 σε 27’, 20-25 σε 27’, 15-17 σε 27’
Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο κ. Πρέντζας και η κ.  Κρίτσα

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Νίκος Τρατσέλας): Μακρής Ν., Μαυράκης Κ., Προδρομίδης Β., Μοσχούς Χ., Γκένοφ Ν., Αρβανίτης Ν., Παππάς Α., Ποτολίδης Π.
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  (Κατερίνα Οικονόμου): Ρομπότσης Π., Μωραΐτης Β., Κούνας Ν., Μουρούτης Ε., Δημόπουλος Ν., Τσεμενιάν Α., Αυγουστής Α., Τριπολιτσιώτης Α., Μανούσος Α., Μάγγος Δ., Χαριζάνης Α., Χρυσίδης Φ., Αντωνιάδης Α.