Ακόμα σκοράρει ο Κλεάνθης…

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 123 ΦΟΡΕΣ

Πέρασε θριαμβευτικά από την Ψίνθο νικώντας τη Δόξα με 8-1

Είναι ένα ματς που δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική αν κοιτάξει κανείς την διακύμανση του σκορ. Ο Κλεάνθης παίζοντας σοβαρά, συνέτριψε την Δόξα στο γήπεδο της με το ευρύ 8-1.

Οι παίκτες του Ανδρέα Σταύρου παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, προηγήθηκαν στο ημίχρονο 6-1.

Οι παίκτες της Δόξας παρακολουθούσαν τον αντίπαλο κι έδειχναν πώς μπήκαν στο γήπεδο απλά…για να παίξουν και τίποτα περισσότερο.

Χαρακτηριστικό της κατάστασης των γηπεδούχων, είναι το γεγονός πώς ο Σαββιδάκης που μπήκε σαν αλλαγή στο 15΄ στη θέση του Μπουλουζίδη, ήταν ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας της ομάδας.

ΤΑ ΕΝΝΕΑ ΓΚΟΛ
5' Ο Γεωργαλής ανατράπηκε από τον Κοντογεωργάκη κι ο κ. Ατσικνούδας καταλόγισε το πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Γεωργαλής αλλά ο νεαρός γκολκίπερ της Δόξας απέκρουσε.

8' Ο Πελέκης με ένα σουτ από 30μ. νίκησε τον τερματοφύλακα της Δόξας κι έγραψε το 0-1.

11' Ο Χατζηκοσμάς με διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής σημείωσε το 0-2.

14' Ο Κουνελλές ανατράπηκε από τον Θεοδοσιάδη κι ο κ. Ατσικνούδας καταλόγισε πέναλτι αυτή την φορά εις βάρος του Κλεάνθη. Το εκτέλεσε ο Μπατέστας γράφοντας το 1-2.

18' Ο Γεωργαλής δέχτηκε ωραία μπαλιά στην περιοχή και πλάσαρε γράφοντας το 1-3.

27' Ο Αλεξανδρίδης πραγματοποίησε ωραία προσπάθεια, σούταρε δυνατά, η μπάλα αποκρούσθηκε από το δεξί κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά της ο ίδιος παίκτης την έστειλε από κοντά στα δίχτυα για να γίνει έτσι το 1-4.

29' Ο Αλεξανδρίδης «σέρβιρε» στον Γεωργαλή κι αυτός από κοντά με πλασέ σημείωσε το 1-5.

44' Οι ρόλοι άλλαξαν, Γεωργαλής έβγαλε ωραία μπαλιά στον Αλεξανδρίδη που μπήκε στην περιοχή και σούταρε δυνατά για να γράψει το 1-6.

69' Ο Χατζηκοσμάς είδε εκτός εστίας τον Κοντογεωργάκη και με ωραία λόμπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-7.

80' Ο Αρίφης έπαιξε το 1-2 με τον Χατζηκοσμά και μπήκε στην περιοχή πλάσαρε και πέτυχε το τελικό 1-8.
Από το ναυάγιο της Δόξας δεν διασώθηκε κανείς. Από τον Κλεάνθη διακρίθηκαν ιδιαίτερα οι Γεωργαλής, Αλεξανδρίδης, Χατζηκοσμάς.

Εύκολο το έργο των Ατσικνούδα, Τσέτσου και Καραγιάννη.

Δόξα: Κοντογεωργάκης, Μπατέστας, Μήτρου, Κώστας, Καζέλης, Κοσκινιώτης, Στεφανής, Κουνελλές, Μπουλουζίδης (15΄Σαββιδάκης), Μάστορας, Μαχραμάς.
Κλεάνθης: Καστανάκης, Γιατσιάτσιος (55΄Κετσές), Κορκίδας, Μαϊλης (30΄Μπαούρης), Θεοδοσιάδης, Γιαννίκος, Μπερετούλης, Πελέκης (30΄Φουσάτζια), Χατζηκοσμάς, Αλεξανδρίδης (46΄Αρίφης), Γεωργαλής.

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!