Στην Αθήνα για την έκπληξη το «Ροδίων»

Στην Αθήνα για την έκπληξη  το «Ροδίων»

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 93 ΦΟΡΕΣ

Αντιμετωπίζει σήμερα στις 15.00 την ΑΕΚ για την 3η αγωνιστική του Κυπέλλου στο βόλεϊ

Με τον αγώνα της ΑΕΚ με το «Ροδίων Άθλησις», ολοκληρώνεται σήμερα στις 15.00 στο γήπεδο του ΜΕΤΣ, η 3η αγωνιστική του Κυπέλλου Ανδρών στο βόλεϊ, στο οποίο από την επόμενη φάση μπαίνουν και οι ομάδες της Volleyleague.

Είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία, το «Ροδίων» να παίξει καλό βόλεϊ και να προκριθεί και να περιμένει στην κλήρωση να τεθεί αντίπαλος μιας μεγάλης ομάδας του βόλεϊ στη χώρα μας, για να έχει και εισπρακτική επιτυχία, καθώς το επόμενο ματς πιθανότατα θα γίνει στις εγκαταστάσεις της Ροδίτικης ομάδας.

Ωστόσο η σημερινή αποστολή των παικτών του Νίκου Τρατσέλα δεν είναι εύκολη, καθώς έχει να αντιμετωπίσει την ομάδα –φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου στον 6ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Ο Νίκος Τρατσέλας για το σημερινό παιχνίδι, έχει στη διάθεσή του εννέα παίκτες που είναι οι Μακρής, Μαυράκης, Κοκολάκης, Μοσχούς Προδρομίδης, Αρβανίτης, Παππάς, Ποτολίδης και Γκένωφ.

ΑΥΡΙΟ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΦΑΣΗΣ
Στο μεταξύ αύριο στις 11 θα γίνει στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση της επόμενης φάσης. Στις 20 Δεκεμβρίου   το «Ροδίων» είχε παίξει με τον Απόλλωνα της Αθήνας τον οποίο και νίκησε με 3-2 σετ στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής

-Για την ίδια αγωνιστική στις 13 Δεκεμβρίου 2017 η ΑΕΚ  είχε νικήσει τον ΟΦΗ με 3-1 σετ

Σε ότι αφορά την 3η αγωνιστική κι αφού απομένει το ματς ΑΕΚ-Ροδίων, οι υπόλοιπες ομάδες προέκυψαν από τους αγώνες

Πανιωνίου-ΑΕΠ Ολυμπιάδας  2-3 σετ

ΧΑΝΘ –Απόλλωνα   3-0 σετ

Και Νέστορα –Αθλου Ορεστιάδας 3-1 σετ

Συνεπώς αύριο θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση της 1ης και 2ης αγωνιστικής της Γ' φάσης του Κυπέλλου Ανδρών.

Στην κλήρωση θα μπουν οι 12 ομάδες της Volleyleague Ανδρών, η Ολυμπιάδα Πατρών, η ΧΑΝΘ, ο Νέστορας και ο νικητής του αγώνα ΑΕΚ - Ροδίων Άθλησις

ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΑΕΚ
Με την ΑΕΚ στο ξεκίνημα του β΄ γύρου το «Ροδίων» θα παίξει και πάλι στο ΜΕΤΣ την ερχόμενη Κυριακή στις 13.30

Μάλιστα η ΕΟΠΕ πέρα από το πρόγραμμα ανακοίνωσε χθες και τα ονόματα διαιτητών των αγώνων .

Η Νικολέτα Κρίτσα θα βρεθεί στην Κω στον αγώνα των Αθλοπαιδιών με την Αργυρούπολη.