Τοπικό μπάσκετ: Προέκυψαν αναβολές

Αρκετές αναβολές προέκυψαν στο πρόγραμμα των αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων, όπως το χθεσινό ανάμεσα στις ανδρικές ομάδες του Ροδίων Άθλησις και της Σύμης.

Επίσης, σημειώθηκαν και αλλαγές στις ώρες έναρξης ενώ ανακοινώθηκαν και οι διαιτητές των αναμετρήσεων. 

Αναλυτικά: 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Όμιλος Ρόδου (12η αγωνιστική)


Σήμερα
Βενετόκλειο (17.00’) Κολοσσός (εφ.) – Διαγόρας [Α.Σ.]
Διαιτητές: Νικηφορίδης, Βλάσσης 

Κυριακή 28/1
Βενετόκλειο (19.00’) Γαλάζια Ακαδημία – Ιάλυσος
Διαιτητές: Νικηφορίδης, Μητσού 
Καλλιθέα – Ήλιος 20-0(α.α.)
Ροδίων Άθλησις – Σύμη αναβολή 

Βαθμολογία: 1) Καλλιθέα 18β., 2) Διαγόρας 17, 3) Γαλάζια Ακαδημία 15, 4) Ιάλυσος 14, 5) Σύμη 13, 6) Ροδίων Άθλησις 12, 7) Ήλιος -. 

*Το εφηβικό του Κολοσσού συμμετέχει άνευ συναγωνισμού. 
*Ο Ήλιος έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα. 

Όμιλος Νήσων (7η αγωνιστική)
Σήμερα 
Κλειστό Κω (17.00’) Ηρακλής 2000 – ΕΑΚΑ
Διαιτητές: Τσάτσης, Μητσού 
Αίολος – Φοίβος αναβολή 
Ρεπό: ΑΕ Δικαίου

Βαθμολογία: 1) ΑΕ Δικαίου (6-0) 12β., 2) Ηρακλής 2000 (4-2) 10, 3) Αίολος (2-2) 6, 4) Φοίβος (1-4) 6, 5) ΕΑΚΑ (0-5) 5. 

*Αίολος και Φοίβος έχουν εκτίσει το ρεπό τους.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Όμιλος Νήσων (8η αγωνιστική)


Αύριο
Πυλί (13.00’) ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ
Διαιτητής: Μητσού 

Παρασκευή 2/2
Λέρος (17.00’) Πανιώνιος – Ιπποκράτης
Ξάνθος Πάτμου – Ακαδημία Καλύμνου 0-20(α.α.)

Βαθμολογία: 1) Ιπποκράτης (7-0) 14β., 2) Πανιώνιος Λέρου (6-1) 13, 3) ΕΑΚΑ (4-3) 11, 4) ΑΕ Δικαίου (3-4) 10, 5) Ακαδημία Καλύμνου (1-6) 8, 6) Ξάνθος Πάτμου (0-7) 3.

*Ο Ξάνθος έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα. 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Όμιλος Νήσων (6η αγωνιστική)


Αύριο
Πάτμος (12.00’) Ξάνθος – Ακαδημία Καλύμνου 
Διαιτητής: Μάγκος 
ΕΑΚΑ – Ιπποκράτης αναβολή 

Βαθμολογία: 1) ΕΑΚΑ (5-0) 10β., 2) Ιπποκράτης (4-1) 9, 3) ΑΕ Δικαίου (3-3) 9, 4) Ακαδημία (1-4) 5, 5) Ξάνθος (0-5) 5. 

*η Ακαδημία έχει ένα μηδενισμό. 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (7η αγωνιστική)


Αύριο
Σύμη (12.00’) Σύμη – Διαγόρας
Διαιτητές: Τσατταλιού, Βράκα 
Βενετόκλειο (17.00’) Κολοσσός – Ιάλυσος 
Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Αρνάς 
Γαλάζια Ακαδημία – Ελπίς 20-0(α.α.)

Βαθμολογία: 1) Κολοσσός 12β., 2) Ιάλυσος 11, 3) Γαλάζια Ακαδημία 9, 4) Διαγόρας 9, 5) Σύμη 7, 6) Ελπίς -. 

*η Ελπίδα έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.