Φόντο αναπτυξιακό  στο «Ιωάννης Πρώτος»

Αγώνες για όλες τις κατηγορίες πραγματοποιήθηκαν την περασμένη Κυριακή στο στάδιο «Ιωάννης Πρώτος», στο πλαίσιο της 7ης Χειμερινής Συνάντησης Κλασικού Αθλητισμού από τον ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου. Εκεί έγινε η πρώτη συνάντηση μέσα στο 2018 για τους Παμπαίδες-Παγκορασίδες β’, όπου και συμμετείχαν παιδιά ηλικίας 12-13 ετών από τις ακαδημίες της Ρόδου

Τις προσπάθειες των αυριανών εκπροσώπων του κλασικού αθλητισμού του νησιού μας σε πανελλήνιο και γιατί όχι, σε διεθνές επίπεδο, παρακολούθησε ο πρωταθλητής στη σφύρα, Μιχάλης Αναστασάκης ως προσκεκλημένος του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 μαζί με τον προπονητή του, Αλέξανδρο Παπαδημητρίου. Την προηγούμενη μέρα μάλιστα, στο Castello Rosso τιμήθηκαν από το σύλλογο, όπως και οι αθλητές-αθλήτριές του με επιτυχίες το 2017, στην εκδήλωση για την κοπή της πίτας του. 

Τα αποτελέσματα: 
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 60Μ  ΠΠΒ΄ 
ΘΕΣΗ      ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ         ΣΥΛΛΟΓΟΣ             ΕΠΙΔΟΣΗ 

1       ΚΩΤΣΙΑΣ ΗΛΙΑΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        7''89
2     ΚΑΡΑΜΗΤΣΑΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        9''37
3     ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ        Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        9''39
4     ΣΤΕΡΓΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ        Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        9''83
5     ΤΖΟΥΛΙΑΝΗΣ ΑΡΝΑΛΔΟΣ    ΑΓ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    10''29
6     ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ ΜΙΧΑΗΛ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        10''84
                
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 60Μ ΠΚΒ΄        
1    ΑΛ ΣΙΧ ΑΛ ΟΜΑΡ ΣΟΥΑΙΛΑ    ΑΓ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    8''28
2    ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΝΤΙΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        8''38
3    ΜΑΡΙΑ ΒΑΣΙΑΚΟΥ    Γ.Α.Σ. Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ    9''26
4    ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΎΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΊΑ    Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ    9''33
5    ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        9''38
6    ΠΑΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        9''53
7    ΚΛΩΝΑΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        9''58
8    ΣΤΡΑΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ    ΑΓ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    9''60
9    ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ ΑΡΕΤΗ-ΜΑΡΙΑ    ΑΓ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    9''61
10    ΓΙΑΚΟΥΠΙ ΤΖΟΥΛΙΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        9''67
11    ΜΟΥΝΤΕΑΝ ΛΑΟΥΡΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        9''72
12    ΝΤΕΜΑ ΛΙΛΙΑΝΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        9''80
13    ΚΩΝΣΤΑΚΗ ΜΑΡΟΥΛΙΤΣΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        9''85
14    ΑΜΠΕΛΙΩΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        10''05
15    ΚΟΡΕΒΕΣΙ ΑΛΜΠΑΝΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        10''23
16    ΓΟΥΔΑ ΧΡΥΣΑΦΙΝΑ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        10''30
17    ΚΟΥΡΔΟΥΝΑΚΗ ΕΛΛΗ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        10''90
                
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 600Μ ΠΠΒ΄          
1    ΤΣΙΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        2'05''7
2    ΡΟΔΙΤΗΣ ΛΟΥΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        2'08''55
3    ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΛΕΞΗΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        2'12''23
4    ΣΚΙΩΤΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        2'15''5

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 600ΠΚΒ΄          
1    ΝΙΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΣΚΙΑΔΕΝΗ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        2'08''77
2    ΡΟΔΙΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        2'10''22
                
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 8Χ50Μ ΜΙΚΤΗ          
1    ΚΩΤΣΙΑΣ ΗΛΙΑΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        1'00''8
2    ΤΣΙΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        1'03''14
3    ΑΛΣΙ ΑΛ ΟΜΑΡ ΣΟΥΧΑΙΛΑ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    1'06''41
                
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΠΒ΄          
1    ΒΑΛΑΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        1.10

ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΚΒ΄          
1    ΜΑΓΚΑΦΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        1.15
2    ΛΕΜΚΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        1.10
3    ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ    Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ    1.10
4    ΚΛΑΔΟΓΙΕΝΗ ΕΡΜΙΟΝΗ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        1.05
5    ΔΡΑΚΟΥ ΑΡΕΤΗ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        1.05

ΑΓΩΝΙΣΜΑ VORTEX ΠΠΒ΄          
1    ΚΡΙΑΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    34.85
2    ΠΑΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        33.46
3    ΤΣΑΚΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    24.80

ΑΓΩΝΙΣΜΑ VORTEX ΠKΒ΄          
1    ΚΑΡΑΒΟΛΙΑ ΓΑΒΡΙΕΛΑ-ΛΕΟΡΓΙΝΑ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    39.01
2    ΚΟΥΚΙΑ ΡΑΦΑΕΛΑ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    30.31
3    ΦΥΡΑΙ ΤΖΕΣΙΚΑ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        23.18
4    ΚΕΡΙ ΕΛΕΝΑ     Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        20.45
5    ΤΣΙΤΙΚΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ    Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ        20.18
6    ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΑΡΤΕΜΙΣ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    17.26

ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΦΥΡΑ  ΠKΒ΄          
1    ΠΟΥΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ     Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    25.50
2    ΤΣΕΛΙΑΓΚΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        20.40
3    ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ-ΕΛΕΟΥΣΑ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    17.00
4    ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    16.20
5    ΑΜΑΡΙΩΤΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ-ΛΙΤΣΑ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    14.70

ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΦΥΡΑ  ΠΠΒ΄        
1    ΚΑΛΥΒΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ    Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        26.70
2    ΚΩΣΤΑΛΙΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ    Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009    23.70.