Παρούσα η Ρόδος στο All Star Game

Η αγωνιστική δράση του διημέρου του ΕΚΟ All Star Game 2018 στην Πάτρα αρχίζει σήμερα με τη διεξαγωγή του All Star Game μπάσκετ με αμαξίδιο και του αγώνα Rising Stars – All Time Stars.

Η Ρόδος θα είναι κι αυτή τη φορά παρούσα καθώς με την ομάδα των Rising Stars θα συμμετάσχουν δύο αθλητές του Κολοσσού H Hotels, οι Σωτήρης Μπιλλής και Γιώργος Τσαλμπούρης, ενώ στο παιχνίδι των επίλεκτων αθλητών με αμαξίδιο θα λάβει μέρος ο διεθνής παίκτης του ΓΣ Δωδεκάνησος, Ατνάν Χαμαντί.

«Δ. Τόφαλος» (16.00’) ALL STAR GAME ΟΣΕΚΑ Πελασγός – Πέλοπας

«Δ. Τόφαλος» (18.00’) RISING STARS – ALL TIME STARS

Πελασγός: Γιάννης Ακουμιανάκης, Μανώλης Στυλιανακάκης, Γιώργος Μυρωνάκης, Έλντον Γκοτζαράι, Έριοντ Ράσσα, Νίκος Τσιντάρης, Παναγιώτης Κοντογιάννης, Παναγιώτης Φιλίππου, Παναγιώτης Σγαρδέλης, Δημήτρης Ντομγκιόνι, Διονύσης Χριστοδούλου, Γιώργος Μακρής.

Πέλοπας: Γιώργος Αδαμόπουλος, Γιάννης Χαλδαίος, Γιώργος Παπαδόπουλος, Επαμεινώνδας Σταμάτης, Άγγελος Διμπιτούζης, Βασίλης Κωνσταντινόπουλος, Σπύρος Κεφαλάς, Ρόλαντ Τατάνι, Δημήτρης Βάσσης, Περικλής Τσαπανίδης, Παναγιώτης Κότσαρης, Ατνάν Χαμαντί.

RISING STARS: Κωνσταντίνος Μήτογλου (Παναθηναϊκός Superfoods), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (ΠΑΟΚ), Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ), Γιώργος Τσαλμπούρης (Κολοσσός H Hotels), Βασίλης Τολιόπουλος (Ολυμπιακός), Μιχάλης Λούντζης (Τρίκαλα BC Aries), Βασίλης Χρηστίδης (Άρης), Σωτήρης Μπιλλής (Κολοσσός H Hotels), Θόδωρος Καρράς (ΠΑΟΚ), Δημήτρης Φλιώνης (Άρης), Θωμάς Κώττας (Ρέθυμνο Cretan Kings), Βασίλης Μουράτος (Γυμναστικός Λάρισας Φάρος).

ALL TIME STARS: Νίκος Χατζής, Μιχάλης Κακιούζης, Δημήτρης Παπανικολάου, Κώστας Τσαρτσαρής, Δήμος Ντικούδης, Αντώνης Φώτσης, Κώστας Χαραλαμπίδης, Νίκος Αργυρόπουλος, Δημήτρης Διαμαντίδης, Νίκος Χατζηβρέττας, Νίκος Βετούλας, Γιώργος Καλαϊτζής, Γιάννης Μολφέτας, Φραγκίσκος Αλβέρτης, Γιάννης Γιαννούλης, Λάζαρος Παπαδόπουλος, Ευθύμης Ρεντζιάς, Θοδωρής Παπαλουκάς, Ντούσαν Βούκσεβιτς, Μιχάλης Υφαντής.

Στην έναρξη του αγώνα θα πραγματοποιηθεί ο διαγωνισμός τριπόντων και στο ημίχρονο ο διαγωνισμός καρφωμάτων.

 

ΛΟΥΞ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ ΝΕΩΝ

Βασίλης Τολιόπουλος (Ολυμπιακός)

Βασίλης Μουράτος (Γυμναστικός Λάρισας Φάρος)

Γιώργος Τσαλμπούρης (Κολοσσός H Hotels)

Δημήτρης Φλιώνης (Άρης)

Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ)

Πέτρος Κατσουλάκος (2ο ΓΕΛ Πάτρας)

*Ο νικητής του διαγωνισμού θα συμμετάσχει την Κυριακή στον διαγωνισμό τριπόντων των ανδρών.

 

ΛΟΥΞ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ

Κώστας Μήτογλου (Παναθηναϊκός Superfoods)

Γιώργος Τσαλμπούρης (Κολοσσός H Hotels)

Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (ΠΑΟΚ)

Διονύσης Σκουλίδας (Κόροιβος)

Αντώνης Φώτσης (Ηλυσιακός)