Τζάμπολ στο σχολικό πρωτάθλημα

Στο κλειστό γυμναστήριο των Καλυθιών άνοιξε χθες το πρωί η αυλαία της πρώτης φάσης του σχολικού πρωταθλήματος μπάσκετ για τα Λύκεια της Ρόδου, με το 1ο, 2ο και 3ο ΓΕΛ να προκρίνονται στους επόμενους αγώνες της διοργάνωσης.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

3ο ΓΕΛ Ρόδου – ΓΕΛ Αρχαγγέλου 56-13

Οχτάλεπτα: 22-2, 36-6(ημιχρ.), 50-6, 56-13

Διαιτητές: Μάγος, Αθανασιάδης

3ο ΓΕΛ Ρόδου (Δόσπρας): Βιτζηλαίος 2, Μπόζιτς 2, Κατσιδώνης 4, Κωνσταντάκης 10, Βακόνδιος 10, Γιαννακάκης 11(1), Γκινής 3, Τριανταφύλλου 2, Κωνστάντουρας 4, Μιρόσαβιτς 4, Καραϊσαρίδης 2, Χάρης 2.

ΓΕΛ Αρχαγγέλου (Σαρικάς): Γιασιράνης 2, Χατζηνικόλας, Σιάννης, Αμπελάς 3, Χρηστάκης, Ριζόπουλος, Κανάρης 7, Ξετρίχης.

2ο ΓΕΛ Ρόδου – Πυθαγόρας 46-26

Οχτάλεπτα: 11-5, 28-11(ημιχρ.), 43-16, 46-26

Διαιτητές: Μάγος, Φραγκεσκάκης

2ο ΓΕΛ Ρόδου: Παντέχης Ν., Βασιλαράκης 14(4), Οικονομίδης, Σύκαλλος, Χατζηδημητρίου 16, Νικήτας, Σαββάκης 13(1), Μουσάκου 3(1), Παντέχης Γ., Βεργωτής.

Πυθαγόρας: Σάββας 6, Μανούσος, Δοντάς Σ., Μιχαλάκης 10, Μαχαίρας 4, Δοντάς Μ. 4, Καράβας 2.

1ο ΓΕΛ Ρόδου – ΓΕΛ Ιαλυσού 54-12

Οχτάλεπτα: 19-0, 30-2(ημιχρ.), 44-4, 54-12

Διαιτητές: Αθανασιάδης, Φραγκεσκάκης

1ο ΓΕΛ Ρόδου (Μαδώνη): Βαρβαρέσος Δ. 3(1), Γκοτζάι 6, Μαλατέστας 8(2), Χατζηστρατής 2, Γεωργαλλής 3(1), Σαουλίδης, Κουρμαδιάς, Βαρβαρέσος Φ. 7(1), Μόραλης 8, Χατζηγεωργίου 9(1), Φεσάκης, Νικηταράς 8.

ΓΕΛ Ιαλυσού (Σαλιάρης): Καστρουνής 4, Χούλης 8(1), Τσαφής, Συκόφυλλος, Αντωναράκης, Ντεβρής, Γιακουμής, Γούδης, Σαρβανίδης.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΑΓΟΡΙΑ

Χθες

(1) ΓΕΛ Αρχαγγέλου – 3ο ΓΕΛ Ρόδου 13-56

(2) 2ο ΓΕΛ Ρόδου – Πυθαγόρας 46-26

(3) 1ο ΓΕΛ Ρόδου – ΓΕΛ Ιαλυσού 54-12

Αύριο

(09.30’) 4ο ΓΕΛ Ρόδου – ΓΕΛ Αφάντου (4)

(10.30’) 3ο ΓΕΛ Ρόδου – 2ο ΓΕΛ Ρόδου (5)

Τρίτη 20/2

(09.30’) 1ο ΓΕΛ Ρόδου – Νικητής 4 (6)

Τετάρτη 21/2

(09.30’) Νικητής 6 – ΓΕΛ Κρεμαστής (7)

Πέμπτη 22/2

(09.30’) Νικητής 5 – Νικητής 7

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Αύριο

(11.30’) 4ο ΓΕΛ Ρόδου – ΓΕΛ Ιαλυσού (1)

Τρίτη 20/2

(10.30’) 1ο ΓΕΛ Ρόδου – Μουσικό (2)

Τετάρτη 21/2

(10.30’) Νικητής 2 – 3ο ΓΕΛ Ρόδου (3)

Πέμπτη 22/2

(10.30’) Νικητής 1 – Νικητής 3.