Οι νέοι είναι… αλλιώς

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 104 ΦΟΡΕΣ

Με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, οι Ατρόμητοι επιβλήθηκαν 2-0 της Αθλέτικο στο Κορακόνερο προχθές το βράδυ

Νίκη που δείχνει τη φετινή δυναμική τους πέτυχαν οι νεαροί παίκτες της ομάδας των Ατρόμητων την Παρασκευή το βράδυ στο γήπεδο του Κορακόνερου όπου υποδέχτηκαν την Αθλέτικο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο από άποψη κατοχής της μπάλας αλλά οι Ατρόμητοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία στο 30’ με το σουτ του Παραστατίδη που βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γανωτάκης έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

Μετά τις ευκαιρίες από Καψαλάκη, Γενημαχλέλη και Μπάλλα όσον αφορά την επανάληψη, οι Ατρόμητοι άνοιξαν το σκορ στο 75’, αφού ο Καστρινάκης εκτέλεσε εκπληκτικά απευθείας φάουλ.

Πέντε λεπτά αργότερα οι… πιτσιρικάδες του Παναγιώτη Ζούνη έκαναν το 2-0, αυτή τη φορά με το πλασέ του Παραστατίδη μέσα από την περιοχή.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος με βοηθούς τους Δημητριάδη και Πλάτση.

Ατρόμητοι: Θαρρενάκης, Φλάγκος, Δουκίσσης, Κατστρινάκης, Ζούνης, Μαγιόγλου, Παραστατίδης, Καψαλάκης, Κυρίτσης (85’ Αντωνιάδης), Γανωτάκης, Λυκοπάντης (73’ Τυπάλδος).
Αθλέτικο: Πόγιας, Μπακίρης, Ηλίας, Ταχραμάνης (65’ Καζέλλης), Γιαννίκης, Τζαφεράι, Καλογήρου, Ταντίκης, Χάμαλης, Γενημαχλέλης, Μπάλλα.

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!