Συμμετοχή του Έλαφου στο ΜΤΒ του Αγίου Σουλά

Στην πρώτη επίσημη ποδηλατική συνάντηση του 2018 όπου απαιτείτο δελτίο για παρουσία, ο Έλαφος συμμετείχε με έντεκα αθλητές-αθλήτριες την περασμένη Κυριακή στο δασύλλιο του Αγίου Σουλά, και τον αγώνα MTB που διοργάνωσε ο Ροδηλιος.

Αγγελική Φωκιανού  και Μαρία-Ιωάννα Αντωνίου πήραν χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ΟΠΕΝ και τα  Μίνι Μεγάλα αντιστοίχως, με τη δεύτερη αθλήτρια να παίρνει την 3η θέση στη γενική κατάταξη αφού αγωνίστηκε μαζί και με αγόρια.

Ο Νικήτας Τριαντενός πήρε το ασημένιο μετάλλιο στα Μίνι Μικρά, ενώ η Ελευθερία Ψωμά και ο Τσαμπίκος Διακοτσαμπής ήταν στην 5η και την 8η θέση αντιστοίχως. Επίσης, ο Εμμανουήλ Κατσαράς στους Παίδες ήταν 8ος και ο Νίκος Βαρνάβας 12ος.

Η διοίκηση του Έλαφου συγχαίρει τον προπονητή και όλους τους συμμετέχοντες κι εύχεται καλή συνέχεια στην αγωνιστική χρονιά.