Στο… χαλαρό το «τρίποντο» για τον Πολυβώτη

Στην 4η θέση της βαθμολογίας για τη Β’ Κατηγορία και συγκεκριμένα στο β’ όμιλο «αναρριχήθηκε» ο Πολυβώτης που κέρδισε χθες στη Νίσυρο την Αθλέτικο 4-1, σε μια αναμέτρηση, με την οποία ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής.

Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν εξασφαλίσει κατά ένα μεγάλο ποσοστό τη νίκη, καθώς πήγαν με το 3-0  και μια διαφορά… ασφαλείας στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο 20’ ο Γιάννης Σφακιανός με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το πρώτο γκολ για τους Νισύριους και στο 30’ ο Δερμιτζάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ αφού εκτέλεσε εύστοχα κι απευθείας φάουλ. Η Αθλέτικο είχε την ευκαιρία να μειώσει στο 32’ αλλά το σουτ του Μπάλλα βρήκε στο δοκάρι.

Το 3-0 έγινε πια στο 42’ χάρη σε ωραία κεφαλιά του Προκόπη Χαρτοφύλη, όμως η Αθλέτικο μείωσε με τον Κεπέρη και το πλασέ του στο 51’. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Πάπα και το πλασέ του από κοντά.

Τη νίκη αυτή ο Πολυβώτης την αφιερώνει στον Δημήτρη Οικονόμου, παίκτη της ομάδος, που προσφάτως είχε ένα ατύχημα με την ευχή για ταχεία ανάρρωση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος με βοηθούς τους Τσοπανάκη και Φασουλάρη.

Πολυβώτης: Ορσάρης, Πατρίκης, Καρακωνσταντίνος, Δερμιτζάκης (80’ Καραγιάννης), Χατζηνικολάου ΒΔ., Χατζηνικολάου Β., Χατζηνικολάου Χ. (85’ Κάνιαρος), Χαρτοφύλης Π. (70’ Πάπα), Χαρτοφύλης Ν. (55’ Παπαδάκης), Σφακιανός Α., Σφακιανός Ι.
Αθλέτικο: Μπακάλης, Γιαννίκης, Μπακίρης Ηλίας Τζαφεράι, Καλογήρου, Χάμαλης (77’ Κρητικός), Γενημαχλέλης, Κεπέρης (68’ Καζέλλης), Ταντίκης, Μπάλλα.