Ευοίωνο το μέλλον του Σότοκαν Καράτε

Στο κλειστό Γυμναστήριο Κρεμαστής, ολοκληρώθηκε την Κυριακή των Βαΐων και παρά τις αρκετές αποχές, το 4ο Διασυλλογικό Κύπελλο Σότοκαν Καράτε Δωδεκανήσου ‘’Sawada Cup’’, παρουσία πάρα πολλών μικρών και μεγάλων καρατέκα, από σχολές Σότοκαν J.K.A Καράτε, 8 διαιτητών και περί των 150 θεατών.

Παρά τον εύλογο ανταγωνισμό, το ‘’οικογενειακό’’ κλίμα, η ευγένεια και ο αλληλοσεβασμός, κυριάρχησαν! Το επίπεδο τόσο των καρατέκα όσο και των κριτών, ήταν υψηλό, η δε διοργάνωση άρτια! 

Οι senseis, Αφεντούλης Νίκος 5 Dan JKA, Κλωνάρης Νίκος 3 Dan JKA, Κατσαράς Νίκος 3 Dan JKA, Κεφαλάς Τάσος 3 Dan WFF, Καψής Σταύρος 2 Dan JKA, Κούντρας Θεόδωρος 2 Dan, Χόφμαν Μέλανη 2 Dan JKA και Κουτεντάκης Παναγιώτης 2 Dan JKA, έφεραν σε πέρας το απαιτητικό και ογκώδες έργο της διαιτησίας, λόγω και των πολλών συμμετοχών! 

Οι διοργανωτές ευχαριστούν όλους τους γονείς, συγγενείς και φίλους των αθλητών, που τίμησαν με την παρουσία τους τη διοργάνωση, δίνοντας δύναμη σ’ όλους όσοι φρόντισαν γι’ αυτήν και κουράγιο να συνεχίσουν, παρά τις δυσκολίες, να προσφέρουν στους νέους και στον αθλητισμό του νησιού μας. 

Ευχαριστούν επίσης την Τσαμπίκα Χριστοφή, τον Βασίλη Παπαγρηγορίου και την Τσαμπίκα Ψαρά, για τη γραμματειακή υποστήριξη, καθώς και τον πρόεδρο της Δ.Κ Κρεμαστής κο Τσαμπίκο Ποδιώτη  για την ευγενική παραχώρηση του Κλειστού Γυμναστηρίου. 

Τα αποτελέσματα:

ΚΑΤΑΣ ΑΣΠΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2011-13 ΘΕΣΗ
ΑΧΤΣΗ ΤΕΟΜΑΝ                                                        1
ΑΠΑΝΟΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                                      2
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                             3
ΜΑΧΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                                    3
    
ΚΑΤΑΣ ΑΣΠΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2004-08    ΘΕΣΗ
ΝΤΕ ΤΟΡΡΕΣ ΑΝΤΡΙΑΝ                                                  1
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΑΝΙΗΛ                    2
ΚΟΥΤΟΥΖΟΣ ΣΑΒΒΑΣ                                                  3
    
ΚΑΤΑΣ Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2008-10        ΘΕΣΗ
ΓΕΩΡΓΑΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                                                              1
ΑΤΣΙΚΝΟΥΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ                                                                2
ΣΕΒΔΑΛΑΚΗ ΕΥΔΟΞΙΑ                                                                      3
ΠΕΡΔΙΚΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ                                                                     3
     
ΚΑΤΑΣ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2011    ΘΕΣΗ
ΚΟΥΛΟΥΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ          1
ΖΑΝΕΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                                                    2
ΤΣΕΝΕΚΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                    3
ΜΗΤΡΟΒΓΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                      3
    
ΚΑΤΑΣ ΑΣΠΡΩΝ-ΚΙΤΡ. ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2010-12        ΘΕΣΗ
ΤΣΑΜΠΙΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ                                                        1
ΚΑΖΟΥΛΛΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ                                                                    2
ΚΟΜΝΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ                                                                          3
ΠΕΡΔΙΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ                                             3
    
ΚΑΤΑΣ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2010    ΘΕΣΗ
ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΗΣ ΡΑΦΑΗΛ ΠΕΡΙΚΛΗΣ                    1
ΑΓΚΙΟΥΣ ΑΛΕΞΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 2
ΚΥΜΠΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                            3
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                          3
    
ΚΑΤΑΣ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2007-09    ΘΕΣΗ
ΖΑΝΕΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ                                                        1
ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                                          2
ΣΟΥΛΟΥΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                                                     3
ΜΑΛΑΝΔΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                                             3
    
ΚΑΤΑΣ Α-Β ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2007-09        ΘΕΣΗ
ΠΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ                                                                                      1
ΜΠΑΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ                                                        2
ΜΠΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ                                                                                  3
ΜΙΣΟΔΟΥΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ                                                                    3
    
ΚΑΤΑΣ Α-Β ΜΠΛΕ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2004-10    ΘΕΣΗ
ΝΤΕΛΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΣΤΕΡΓΟΣ                                  1
ΠΑΛΑΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                                      2
ΚΑΖΟΥΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                                        3
ΚΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ                                                3
    
ΚΑΤΑΣ ΕΓΧΡΩΜΩΝ ΖΩΝΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ        ΘΕΣΗ
ΚΑΡΠΑΘΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                   1
DOBRZYNSKA BEATA                                        2
ΣΤΑΥΡΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ                                            3
    
ΚΑΤΑΣ ΕΓΧΡΩΜΩΝ ΖΩΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ        ΘΕΣΗ
ΠΑΝΗΓΥΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ        1
ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΛΟΙΖΟΣ                                           2
ΚΙΛΙΡΓΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                              3
ΜΠΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                                    3
    
ΚΑΤΑΣ ΜΑΥΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΝΕΩΝ γενν. 1999-2003    ΘΕΣΗ
ΚΛΩΝΑΡΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                                            1
ΤΣΑΠΠΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ                                             2
ΕΞΑΔΑΚΤΥΛΟΣ  ΜΙΧΑΗΛ                                              3
ΤΣΑΚΤΣΙΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                                            3
    
ΚΑΤΑΣ ΜΑΥΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ άνω 40 ετών        ΘΕΣΗ
ΚΑΨΗΣ ΕΡΙΚ ΣΤΑΥΡΟΣ                                                               1
ΚΛΩΝΑΡΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                                              2
ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                                                3
ΚΟΥΝΤΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ                                                             3
    
ΚΑΤΑΣ Α-Β ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2010-12        ΘΕΣΗ
ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ                                                        1
ΚΕΦΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΙΑΚΩΒΟΣ                                               2
ΚΑΡΑΚΟΝΤΑΚΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ-ΠΑΥΛΟΣ                                       3
ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                                                          3
    
ΚΑΤΑΣ ΑΣΠΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΝΕΩΝ γενν. 2000-03    ΘΕΣΗ
ΓΚΟΓΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                                            1
ΚΟΥΚΟΥΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ                                           2
ΚΑΟΥΤΟΝΕΝ ΚΑΛΒΙΝ ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ                          3
     
ΚΑΤΑΣ Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2006-09        ΘΕΣΗ
ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                                         1
ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ ΜΟΣΚΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                      2
ΑΤΣΙΚΝΟΥΔΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ                                                  3
ΛΕΟΥΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                                       3


     
 

 

ΚΑΤΑΣ Α-Β ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2002-08        ΘΕΣΗ
ΑΓΚΙΟΥ ΑΝΝΑ ΜΕΛΙΝΑ                                                                    1
ΚΑΡΑΜΠΟΥΓΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ                                               2
ΚΑΚΚΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΣΑΜΠΙΚΑ                                                       3
ΛΟΓΟΘΕΤΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ                                                                  3
     
ΚΑΤΑΣ Α-Β ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2008-10        ΘΕΣΗ
ΤΣΩΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                                                  1
ΠΟΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                                                           2
ΠΑΤΤΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ                                                                  3
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                                            3
     
ΚΑΤΑΣ Α-Β ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2009-10        ΘΕΣΗ
ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΑΡΕΤΗ                                                                             1
ΔΙΑΚΟΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΛΙΟΠΗ                                                               2
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΘΟΛΙΚΗ-ΜΑΛΕΒΗ                                            3
ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΝΑΤΑΛΙΑ                                                                         3
     
ΚΑΤΑΣ Α-Β ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2003-07        ΘΕΣΗ
ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                                                  1
ΒΕΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ                                                               2
ΤΣΩΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ                                                      3
ΘΥΡΙΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                                                                    3
     
ΚΑΤΑΣ Α-Β ΜΠΛΕ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2007-8        ΘΕΣΗ
ΑΝΑΜΟΥΡΛΗ-ΜΑΝΤΑΛΗ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΜΙΧΑΕΛΑ                1
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΘΟΛΙΚΗ-ΕΛΕΝΗ                          2
ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ ΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ                                                       3
ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ                                                     3
      
ΚΑΤΑΣ Α-Β ΜΠΛΕ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2004-6        ΘΕΣΗ
ΠΕΡΔΙΚΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ                                                           1
ΘΑΡΕΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ                                                             2
ΜΙΣΟΔΟΥΛΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ                                                        3
      
ΚΑΤΑΣ Α-Γ ΚΑΦΕ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν.2006-8  ΘΕΣΗ
ΑΝΤΩΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                                            1
ΜΠΟΖΙΤΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                                            2
ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ  ΣΑΒΒΑΣ                                              3
ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ                                                 3
      
ΚΑΤΑΣ ΜΑΥΡΩΝ-ΚΑΦΕ ΖΩΝΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ    ΘΕΣΗ
ΜΑΝΩΛΑΚΗ  ΣΕΒΑΣΤΗ                                            1
ΣΠΑΝΟΥ  ΕΥΔΟΚΙΑ                                                  2
ΚΛΩΝΑΡΗ ΜΑΡΙΑ                                                     3
ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΔΑΝΑΗ ΒΑΡΒΑΡΑ                                3