Πολλές οι συμμετοχές  στο Τουρνουά των Ιπποτών

Στο νησί μας θα διεξαχθεί, με την αρχή να γίνεται από αύριο, το αναπτυξιακό ποδοσφαιρικό τουρνουά με διοργανωτές τους Ιππότες Παλιάς Πόλης και συμμετοχές από αρκετές ομάδες όχι μόνο του νομού μας αλλά και από την υπόλοιπη Ελλάδα, όπως επίσης και από την Τουρκία.

Το δημοτικό στάδιο Ρόδου, καθώς επίσης και αυτά της Ιαλυσού, της Παστίδας και της Χάλκης θα φιλοξενήσουν τους αγώνες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
ΕΦΗΒΙΚΟ:
Α’  Όμιλος: Γαλατασαράι, Καλυμνιακός, ΑΕΡΑ, Χερσόνησος, 
Β’  Όμιλος: Πανιώνιος, Σύρος, Αθλοπαιδιές Κω, Ποσειδών Καρπάθου
                                               
12 Απριλίου – Δημοτικό Στάδιο Ρόδου:
14:00 – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Χερσόνησος
15:30 – Galatasaray – Καλυμνιακός
17:00 – Πανιώνιος – Σύρος
18:30 – Αθλοπαιδιές Κω – Ποσειδών Καρπάθου

13 Απριλίου – Γήπεδο Χάλκης:
14:00 – Αθλοπαιδιές Κω – Σύρος
15:30 – Ποσειδών Καρπάθου – Πανιώνιος
17:00 – Galatasaray – Α.Ε.Ρ. Αφάντου
18:30 – Καλυμνιακός – Χερσόνησος

14 Απριλίου – Γήπεδο Χάλκης:
10:00 – Galatasaray – Χερσόνησος
11:30 – Πανιώνιος – Αθλοπαιδιές Κω
13:00 – Καλυμνιακός – Α.Ε.Ρ. Αφάντου
14:30 – Σύρος – Ποσειδών Καρπάθου
Ημιτελικοί – Γήπεδο Χάλκης:
16:30 – Α’ Ημιτελικός – ο 1ος του 1ου ομίλου με τον 2ο του 2ου ομίλου
18:00 – Β’ Ημιτελικός – ο 2ος του 1ου ομίλου με τον 1ο του 2ου ομίλου
Τελικός – Κυριακή 15 Απριλίου – 13:00 – Γήπεδο Ιαλυσού 
                                                           
ΠΑΙΔΙΚΟ – 2004 – 2005:
Α’  Όμιλος: Πανιώνιος 1, Ποσειδών 1, ΑΕ Κως, Ιάλυσος 1
Β’  Όμιλος: Πανιώνιος 2, Ποσειδών 2, Αργοναύτες, Νίκη Ρόδου
Γ’  Όμιλος: Ιάλυσος 2, Βαθύ, Πάνθηρες, Χάλκη

12 Απριλίου – Γήπεδο Χάλκης:
11:00 – Ιάλυσος 2 – Βαθύ
12:30 – Ποσειδών 2 – Αργοναύτες
14:00 – Ιάλυσος 1 – Ποσειδών 1
15:30 – Πανιώνιος 1 – Α.Ε. Κως
17:00 – Πανιώνιος 2 – Νίκη Ρόδου
18:30 – Πάνθηρες – Χάλκη

13 Απριλίου – Γήπεδο Ιαλυσού:
11:00 – Χάλκη – Βαθύ
12:30 – Ιάλυσος 2 – Πάνθηρες
14:00 – Νίκη Ρόδου – Αργοναύτες
15:30 – Πανιώνιος 1 – Ποσειδών 1
17:00 – Πανιώνιος 2 – Ποσειδών 2
18:30 – Α.Ε. Κως – Ιάλυσος 1
 
14 Απριλίου – Γήπεδο Ιαλυσού:
9:00 – Ιάλυσος 2 – Χάλκη
10:30 – Αργοναύτες – Πανιώνιος 2
12:00 – Πανιώνιος 1 – Ιάλυσος 1
13:30 – Νίκη Ρόδου – Ποσειδών 2
15:00 – Ποσειδών 1 – Α.Ε. Κως
16:30 – Πάνθηρες – Βαθύ

Ημιτελικοί – Γήπεδο Ιαλυσού:
Στην ημιτελική φάση περνάνε οι τρεις πρώτοι και ο καλύτερος δεύτερος, με βάση α) τους βαθμούς, β) τη διαφορά τερμάτων και γ) την καλύτερη επίθεση.
18:00 – Α’ Ημιτελικός – ο 1ος του 1ου ομίλου με τον καλύτερο 2ο
19:15 – Β’ Ημιτελικός – ο 1ος του 2ου ομίλου με τον 1ο του 3ου ομίλου
Τελικός – Κυριακή 15 Απριλίου – 11:30 – Γήπεδο Ιαλυσού 
                                                          
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ – 2006 – 2007:
Α’ Όμιλος: Χερσόνησος, Ποσειδών 2, ΑΕ Κως, Νίκη Ρόδου
Β’  Όμιλος: Ποσειδών 1, Πάνθηρες 1, ΑΕΡΑ, Αργοναύτες
Γ’  Όμιλος: Ιαπετός, Πάνθηρες 2, Ακαδημίες Βελή, Αστέρας Παστίδας

12 Απριλίου:
16:10 – Χερσόνησος – Α.Ε. Κως – Γήπεδο 1
16:10 – Ποσειδών 1 – Αργοναύτες – Γήπεδο 2
17:20 – Ιαπετός – Πάνθηρες 2 – Γήπεδο 1
17:20 – Ποσειδών 2 – Νίκη Ρόδου – Γήπεδο 2
18:30 – Πάνθηρες – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Γήπεδο 1
18:30 – Βελής – Αστέρας Παστίδας – Γήπεδο 2

13 Απριλίου:
16:10 – Χερσόνησος – Ποσειδών 2 – Γήπεδο 1
16:10 – Ποσειδών 1 – Πάνθηρες 1 – Γήπεδο 2
17:20 – Α.Ε. Κως – Νίκη Ρόδου – Γήπεδο 1
17:20 – Αργοναύτες – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Γήπεδο 2
18:30 – Ιαπετός – Βελής – Γήπεδο 1
18:30 – Πάνθηρες 2 – Αστέρας Παστίδας – Γήπεδο 2

14 Απριλίου:
13:30 – Ποσειδών 2 – Α.Ε. Κως – Γήπεδο 1
13:30 – Χερσόνησος – Νίκη Ρόδου – Γήπεδο 2
14:40 – Ποσειδών 1 – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Γήπεδο 1
14:40 – Ιαπετός – Αστέρας Παστίδας – Γήπεδο 2
15:50 – Πάνθηρες 1 – Αργοναύτες – Γήπεδο 1
15:50 – Πάνθηρες 2 – Βελής – Γήπεδο 2

Στην ημιτελική φάση περνάνε οι τρεις πρώτοι και ο καλύτερος δεύτερος, με βάση α) τους βαθμούς, β) τη διαφορά τερμάτων και γ) την καλύτερη επίθεση.
18:45 – Α’ Ημιτελικός – ο 1ος του 1ου ομίλου με τον καλύτερο 2ο  – Γήπεδο 1
18:45 – Β’ Ημιτελικός – ο 1ος του 2ου ομίλου με τον 1ο του 3ου ομίλου – Γήπεδο 2
Τελικός – Κυριακή 15 Απριλίου – 10:00 – Γήπεδο Ιαλυσού 

ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ – 2010 – 2011 – ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΣΤΙΔΑΣ:
12 Απριλίου:

13:00 – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Ιππότες Παλιάς Πόλης – Γήπεδο 1
13:00 – Πάνθηρες – Ιάλυσος – Γήπεδο 2
13:00 – Βελής – Αστέρας Παστίδας – Γήπεδο 3

13 Απριλίου:
13:00 – Αστέρας Παστίδας Ιππότες Παλιάς Πόλης – Γήπεδο 1
13:00 – Βελής – Ιάλυσος – Γήπεδο 2
13:00 – Πάνθηρες – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Γήπεδο 3

14 Απριλίου:
11:00- Ιππότες Παλιάς Πόλης – Βελής – Γήπεδο 1
11:00 – Πάνθηρες – Αστέρας Παστίδας – Γήπεδο 2
13:00 – Ιάλυσος – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Γήπεδο 3

ΤΖΟΥΝΙΟΡ – 2008 – 2009 – ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΣΤΙΔΑΣ:
Α’  Όμιλος: Πανιώνιος, Ιάλυσος 1, Ακαδημίες Βελή 1, Αστέρας Παστίδας
Β’  Όμιλος: Χερσόνησος, Πάνθηρες, ΑΕΡΑ, Νίκη Ρόδου
Γ’  Όμιλος: Ιππότες, Ιάλυσος 2, Ακαδημίες Βελή

12 Απριλίου:
14:00 – Βελής 2 – Αστέρας Παστίδας – Γήπεδο 1
14:00 – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Νίκη Ρόδου – Γήπεδο 2
14:00 – Ιάλυσος 2 – Ιππότες Παλιάς Πόλης – Γήπεδο 3
15:10 – Πανιώνιος – Ιάλυσος 1 – Γήπεδο 1
15:10 – Χερσόνησος – Πάνθηρες – Γήπεδο 2

13 Απριλίου:
14:00 – Ιάλυσος 1 – Αστέρας Παστίδας – Γήπεδο 1
14:00 – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Χερσόνησος – Γήπεδο 2
14:00 – Ιάλυσος 2 – Βελής 2 – Γήπεδο 3
15:10 – Πανιώνιος – Βελής 1 – Γήπεδο 1
15:10 – Νίκη Ρόδου – Πάνθηρες – Γήπεδο 2

14 Απριλίου:
11:00 – Πανιώνιος – Αστέρας Παστίδας – Γήπεδο 1
11:00 – Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Πάνθηρες – Γήπεδο 2
11:00 – Βελής 2 – Ιππότες Παλιάς Πόλης – Γήπεδο 3
12:10 – Βελής 1 – Ιάλυσος 1 – Γήπεδο 1
12:10 – Χερσόνησος – Νίκη Ρόδου – Γήπεδο 2

Στην ημιτελική φάση περνάνε οι τρεις πρώτοι και ο καλύτερος δεύτερος, με βάση α) τους βαθμούς, β) τη διαφορά τερμάτων και γ) την καλύτερη επίθεση.
17:30 – Α’ Ημιτελικός – ο 1ος του 1ου ομίλου με τον καλύτερο 2ο  – Γήπεδο 1
17:30 – Β’ Ημιτελικός – ο 1ος του 2ου ομίλου με τον 1ο του 3ου ομίλου – Γήπεδο 2
Τελικός – Κυριακή 15 Απριλίου – 10:00 – Γήπεδο Ιαλυσού