Με Παναρκαδικό στον τελικό

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 136 ΦΟΡΕΣ

Κέρδισε την Λαμία στον άλλο ημιτελικό με 3-2 σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι

Την εκπληκτική του πορεία στο Κύπελλο Ερασιτεχνών συνέχισε ο Παναρκαδικός, καθώς επικράτησε 3-2 της Λαμίας και θα είναι ο αντίπαλος του Φοίβου στον τελικό. Το παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Φωστήρα στον Ταύρο, είχε πολύ καλό ρυθμό, πάθος, ανατροπές και ένταση στο τέλος. Πάντως, η ομάδα της Τρίπολης πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του θεσμού, για πρώτη φορά στην ιστορία της. Η εκκίνηση του αγώνα ήταν εντυπωσιακή, καθώς στο 7’ ο Ταμάμης έκανε το 0-1 για τη Λαμία και ο Καλύβας στο 9’ έγραψε το 0-2. Η αντίδραση του Παναρκαδικού δεν άργησε και στο 11’ ο Μέλλος μείωσε σε 1-2. Πριν τελειώσει το ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 34’, ο Καδάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2-2. Στο δεύτερο μέρος ο Παναρκαδικός ήταν καλύτερος και στο 72’ από σέντρα του Κυριακόπουλου, ο Παϊζάνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 3-2. Το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος, ωστόσο στις καθυστερήσεις ο αγώνας πήγε φωτιά. Η αποβολή του Καλύβα με δεύτερη κίτρινη προκάλεσε την αντίδραση των παικτών της Λαμίας και ο διαιτητής Αντωνίου διέκοψε το ματς για περίπου 20 λεπτά. Απέβαλε επίσης τους Σπυριδάκη και Γκούρλια της Λαμίας, ενώ τελικά σφύριξε τη λήξη του αγώνα, όπου παίκτες και φίλοι του Παναρκαδικού πανηγύρισαν έξαλλα την πρόκριση. Οι ομάδες: ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Μανέλης, Κυριακόπουλος Γιάννης, Μπούτας, Κυριακόπουλος Δημήτρης, Μπεντεβής, Αρδάμης, Μέλλος (86’ Κοσκολός), Δήμος, Μπακογιαννάκης (65’ Κολλιόπουλος), Καδάς, Γούτος (90+4’ Λαγός Σ.) ΛΑΜΙΑ: Κοντογεώργος, Τσιλίκας, Λαΐνας (41’ Καταραχιάς), Σπυριδάκης, Παϊζάνος, Πάνος, Καλύβας, Κουτρομάνος, Ταμάμης, Αντωνίου, Τσαμαδιάς

Γιορτή αναπαράστασης των Ολυμπιακών Αγώνων στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Ρόδου!

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!