Νέες επιτυχίες για την ποδηλασία του Διαγόρα

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 91 ΦΟΡΕΣ

Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας και Ανδρέας Καλαθενός κατέκτησαν μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας

Με τέσσερα μετάλλια στις αποσκευές της επέστρεψε η αποστολή του Διαγόρα από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας Εφήβων-Παίδων, που διοργανώθηκε το από 21 έως 23 Απριλίου στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο της Αθήνας.

Ο συνολικός απολογισμός ήταν, ένα χρυσό, ένα αργυρό και δύο χάλκινα μετάλλια, που κατέκτησαν δύο πρωταθλητές του «Γηραιού».

Συγκεκριμένα:
-Ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας ήταν «χρυσός» στο ατομικό πουρσουίτ και «ασημένιος» στα 1.000μ. Ο ίδιος τερμάτισε τέταρτος στα 200μ. σπριντ.

-Ο Ανδρέας Καλαθενός κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 200μ. σπριντ και στα 1.000μ.
Ο Ανδρέας Μαλανδράκης συμμετείχε για πρώτη φορά σε πανελλήνιους αγώνες πίστας κατηγορίας Παίδων και απέκτησε πολλές εμπειρίες.

-Η Διοίκηση του Διαγόρα συγχαίρει τους αθλητές για τις νέες επιτυχίες τους, όπως και για τις προσπάθειες τους.
Συγχαρητήρια και στον προπονητή τους κ. Παναγιώτη Καλαθενό.

Ένα χρυσό κι ένα ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας ( στο μέσο) στο ΟΑΚΑΈνα χρυσό κι ένα ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας ( στο μέσο) στο ΟΑΚΑ

Για ένα «διπλό» στη Θεσσαλονίκη μετά την Πάτρα ο Κολοσσός H Hotels Collection…