Τοπικό μπάσκετ: Αναβολές στο παιδικό

Αναβλήθηκαν οι δύο προγραμματισμένες αναμετρήσεις του Ομίλου Νήσων για το πρωτάθλημα παίδων Φοίβος – Ιπποκράτης και Ακαδημία Καλύμνου – ΑΕ Δικαίου καθώς επίσης και το ματς των ανδρών (Τρίτη) μεταξύ Ηρακλή 2000 και ΕΑΚΑ.

Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής;

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Όμιλος Νήσων (4η αγωνιστική)

Αύριο

Κλειστό Κω (16.00’) Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου

Διαιτητές: Βιτζηλαίος, Πατμίου

Ρεπό: ΕΑΚΑ

Βαθμολογία: 1) Ιπποκράτης 4β., 2) ΕΑΚΑ 3, 3) Ακαδημία Καλύμνου 2.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Όμιλος Ρόδου (8η αγωνιστική)

Σήμερα

Βενετόκλειο (21.00’) Κολοσσός – Ροδίων Άθλησις

Διαιτητές: Αρνάς, Πετρόπουλος

Αύριο

Βενετόκλειο (18.00’) Γαλάζια Ακαδημία – Διαγόρας

Διαιτητές: Αντωνίου, Βλάσσης

Τρίτη 6/2

Κρεμαστή (21.00’) Ελπίς – Ιάλυσος

Διαιτητές: Νικηφορίδης, Πετρόπουλος

Βαθμολογία: 1) Ιάλυσος 13, 2) Κολοσσός 13, 3) Γαλάζια Ακαδημία 11, 4) Διαγόρας 11, 5) Ελπίς 8, 6) Ροδίων Άθλησις 7.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Α’ Όμιλος Ρόδου (7η αγωνιστική)

Αύριο

Ιαλυσός (16.00’) Ιάλυσος Α’ – Γαλάζια Ακαδημία

Διαιτητές: Μητσού, Βλάσσης

Τρίτη

Κρεμαστή (19.00’) Ελπίς – Κολοσσός Α’

Διαιτητές: Διαμαντής, Τσατταλιού

Ρεπό: Διαγόρας Α’

Βαθμολογία: 1) Γαλάζια Ακαδημία 10β., 2) Διαγόρας Α’ 8, 3) Κολοσσός Α’ 8, 4) Ιάλυσος Α’ 6, 5) Ελπίς 4.

 

Β’ Όμιλος Ρόδου (7η αγωνιστική)

Αύριο

Βενετόκλειο (10.00’) ΑΟ Σταματίου – Ιάλυσος Β’

Διαιτητές: Αντωνίου, Μελλίνη

Βενετόκλειο (12.00’) Κολοσσός Β’ – Ροδίων Άθλησις

Διαιτητές: Θεοδοσίου, Χατζηγεωργίου

Ρεπό: Διαγόρας Β’

Βαθμολογία: 1) Κολοσσός Β’ 10β., 2) Ιάλυσος Β’ 8, 3) Ροδίων Άθλησις 8, 4) Διαγόρας Β’ 6, 5) ΑΟ Σταματίου 4.

 

Όμιλος Νήσων

Σήμερα

Κάλυμνος (10.30’) ΕΑΚΑ – Φοίβος Β’ (6η αγ.)

Διαιτητές: Μάγκος, Καλλιπολίτης

Κάλυμνος (14.15’) Ακαδημία Β’ – Φοίβος Α’ (7η αγ.)

 

Διαιτητής: Μάγκος

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Όμιλος Ρόδου (5η αγωνιστική)

Αύριο

Βενετόκλειο (16.00’) Κολοσσός – Ιάλυσος

Διαιτητές: Αντωνίου, Αρνάς

Ρεπό: Διαγόρας

Βαθμολογία: 1) Ιάλυσος 6β., 2) Κολοσσός 3, 3) Διαγόρας 3.

Όμιλος Νήσων (12η αγωνιστική)

Σήμερα

Κάλυμνος (16.15’) Ακαδημία – Ιπποκράτης

Διαιτητές: Μάγκος, Καλλιπολίτης.