Α' κατηγορία: Ποιος θα σκοντάψει άραγε;

Κομβικής σημασίας παιχνίδια για τις περαιτέρω εξελίξεις στη μάχη της διεκδίκησης του τίτλου περιλαμβάνει το πρόγραμμα των σημερινών και αυριανών παιχνιδιών της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας Blue Star Ferries.

 Το ντέρμπι-κλειδί για τη συνέχεια διεξάγεται στο Παραδείσι και ενδιαφέρει κυρίως ως προς την επίδοση του φιλοξενούμενου Άρη. Αν οι «κιτρινόμαυροι» φύγουν με το «τρίποντο», θα συνεχίσουν να πιέζουν τον πρωτοπόρο Φοίβο (κερδίζει στα χαρτιά το ματς με τη Δόξα Ψίνθου) από απόσταση δύο βαθμών, την ίδια στιγμή που ο Κλεάνθης θα παίξει για το γόητρό του και για την παραμονή του στο γκρουπ των διεκδικητών, έστω κι αν οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος του.

 Στο ίδιο πλαίσιο τοποθετείται και το ματς της Καρπάθου ανάμεσα στον Ποσειδώνα και τον τρίτο της βαθμολογίας Απόλλωνα Καλυθιών (απέχει τέσσερις βαθμούς από την κορυφή). Το συγκρότημα του Χρυσόστομου Χάσταλη αντιμετωπίζει την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος και είναι βέβαιο πως αν δεν ξεδιπλώσει το σύνολο των αρετών του, θα αντιμετωπίσει προβλήματα.

  Δύσκολη αποστολή περιμένει αύριο και τον τέταρτο ΔΙ.Α. (υπολείπεται του πρωτοπόρου κατά πέντε βαθμούς), τον οποίο περιμένει στη Λίνδο ο έμπειρος και συχνά πυκνά, «φονικά» αποτελεσματικός, Κλεόβουλος.

 Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι παρατηρητές:  

Σήμερα

*Παραδείσι (15:00) Κλεάνθης-Άρης

 Διαιτησία: Γιαννουκάς, Μαυρουδής, Λάζος

 Παρατηρητής: Βασιλαράκης Η.

 Παρ. Διαιτησίας: Λάμπρου Χ.

 

*Πηγάδια (15:00) Ποσειδών Κ.-Απόλλων Κ.

 Διαιτησία: Αντωνάς, Τσέτσος, Κούτσης

 Παρατηρητής: Σπανός Ν.

 

*Καρδάμαινα (15:00) Δόξα Κ.-Κατταβιά

 Διαιτησία: Τονίδης, Καραμούτας, Γιαμούζης

 Παρατηρητής: Σημαντηράκης Ι.

 Παρ. Διαιτησίας: Αργυρίου Ε.

 

*Παστίδα (15:00) Αστέρας Π.-Διαγόρας Β.

 Διαιτησία: Δουλγέρης, Κασιώτης, Καλκαβούρας

 Παρατηρητής: Στεργάκης Α.

 Παρ. Διαιτησίας:  Ζαννετίδης Κ.

 

*Αφάντου (15:00) ΑΕΡΑ-Ηρακλής Μ.

 Διαιτησία: Τσοπανάκης, Σταυρούλιας, Σαρρής

 Παρατηρητής: Φραντζής Η.

 Παρ. Διαιτησίας: Τσαγγάρης Β.

Κυριακή

*Λίνδος (13:15) Κλεόβουλος-ΔΙ.ΑΣ.

 Διαιτησία: Γιαννουκάς, Σπάρταλης, Μπέκας

 Παρατηρητής: Δημητράς Δ.

 Παρ. Διαιτησίας: Σακελλαρίδης Ν.

 

*Κοσκινού (13:30) Διγενής-Νικαγόρας

 Διαιτησία: Μίαρης, Αυγενικού Α., Αναστασοπούλου

 Παρατηρητής: Καππάκας Γ.

 Παρ. Διαιτησίας: Κατσιδώνης Ε.